صنعت کریپتو از لایحه دفاعی آمریکا حذف شد

جو بایدن رییس جمهور آمریکا لایحه دفاعی را امضا کرده است که به موجب آن بودجه ۷۶۸ میلیارد دلاری به پنتاگون و وزارت دفاع اختصاص داد. بر اساس لایحه جدید، بخش مربوط به صنعت کریپتو از استراتژی ملی آمریکا علیه تروریسم و تامین مالی غیرقانونی حذف شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فوربس، این بودجه به منظور توسعه استراتژی دیجیتال مربوط به فناوری‌های نوظهور از جمله دفاتر توزیع شده اختصاص یافت. بر اساس قانون جدید، استراتژی ملی آمریکا علیه تروریسم و تامین مالی غیرقانونی دیگر صراحتاً به صنعت کریپتو و رمزارزها اشاره نمی‌کند و اصطلاحاتی همچون رمزارزها، شیوه‌های رایانه‌ای، مخابراتی، مبتنی بر اینترنت و یا جرایم سایبری از آن حذف شده است.

در لایحه جدید، بخشی تحت عنوان «تحلیل روند تهدیدات مالی غیرقانونی در حال ظهور» آمده است که روندهای مالی غیرقانونی و هر نوع تحول در انتقال ارزش را شامل می‌شود. با حذف اسامی رمزارزها و همچنین جرایم سایبری رایانه‌ای، مخابراتی و اینترنتی و ارائه بخشی برای بررسی روندهای انتقال ارزش، نگرانی‌ها در رابطه با هدف قرار دادن فناوری‌های نوظهور کاهش می‌یابد.

بر اساس رشد این صنعت نوظهور و افزایش علاقه روزافزون کنگره و کاخ سفید در سال ۲۰۲۱، اندکی نامطلوب است که بگوییم رمزارزها از تحلیل‌های روند امور مالی و اقتصادی حذف خواهند شد. دلیل احتمالی حذف رمزارزها نیز تهدیدهای بالقوه‌ای است که تامین مالی تروریسم و استفاده از رمزارزها در فعالیت‌های غیرقانونی به وجود می‌آورد.

شرکت‌های تجزیه و تحلیل داده‌های بلاکچینی نظیر چینالیسیس در گذشته گزارش‌های متعددی در رابطه با جرایم مرتبط با رمزارزها منتشر کرده‌اند. چینالیسیس معتقد است ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت ناشناس آن و قابلیت ارسال آنی وجوه همچنان برای مجرمان جذابیت ویژه‌ای دارند. اما خبر خوب این است که جرایم مرتبط با این کلاس دارایی در سال ۲۰۲۰ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

گزارشات متعدد نشان می‌دهند آنچنان که گفته می‌شود بیت کوین در فعالیت‌های غیرقانونی نقش ندارد؛ گزارش اخیر Chainalysis نشان می‌دهد بیت کوین تقریباً در ۰.۵ تا ۲ ٪ از کل فعالیت‌های مجرمانه کریپتو نقش داشته است.

در همین حال، وزارت دادگستری آمریکا اخیراً تیمی برای رمزارزها تشکیل داده و حمایت کاخ سفید را هم جذب کرده است. بنابراین، کاملاً مشخص نیست که چرا رییس جمهور یا کنگره به طور خاص به دنبال حذف بخش کریپتو از لایحه دفاعی است. چینالیسیس ابتدای سال جاری از تغییر فعالیت‌های غیرقانونی به سمت باج‌افزارها خبر داد. بنابراین، جای تعجب است که چرا بخش مرتبط با رمزارزها از استراتژی ارتش آمریکا در سال آینده حذف شده است.

در بخش کوچکی از این لایحه به موضوع بلاکچین و مشتقات مربوط به رمز ارزها اشاره شده است. به موجب این لایحه وزیر دفاع آمریکا ملزم است تا تاریخ ۱ آپریل (۱۲ فروردین) ابزاری برای ترکیب فناوری‌های نوظهور ایجاد کند. این فناوری‌ها شامل تکنولوژی‌های مربوط به دفاتر توزیع شده نیز می‌شود. همچنین وزیر دفاع آمریکا می‌بایست، مدیر ارشد استخدام دیجیتال را برگزیند و استخدام استعدادهای مربوط به این زمینه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

این طرح، سال مالی که از تاریخ ۱ اکتبر شروع می‌شود را تحت پوشش قرار می‌دهد و نشان‌دهنده افزایش قطعی در هزینه‌های ارتش آمریکا است.

نظر شما !!