طاقچه با «پرده اول» به استقبال نمایشنامه‌نویسان نسل نو می‌رود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین) طاقچه بعد از تجربه موفقی که در مسابقه «جهان تازه‌دم» (داستان کوتاه طنز) با همکاری نشر چشمه کسب کرد، تصمیم به ادامۀ برگزاری مسابقه‌های استعدادیابی گرفت. این پلتفرم در برگزاری این مسابقه‌ها با ناشرانی همکاری می‌کند که در زمینۀ موضوع مسابقه، سرشناس‌اند و کتاب‌های مهمی چاپ کرده‌اند. داوری این مسابقه‌ها در دو بخش تخصصی و مردمی انجام می‌گیرد.

طاقچه، برای ادای بخشی از مسئولیت فرهنگی خود، این بار مسابقۀ دیگری را با نام «پردۀ اول» و موضوع نمایشنامه‌نویسی تک‌پرده‌ای در نظر گرفته است. این مسابقه با همکاری نشر بیدگل برگزار می‌شود. مهلت ارسال آثار، ۲۰ مردادماه است.

داوران بخش تخصصی پردۀ اول آقایان علی‌اکبر علیزاد و رضا سرور هستند. روند داوری به این شکل است که داوران تخصصی سه اثر را مستقیماً به‌عنوان آثار برگزیدۀ اول تا سوم انتخاب می‌کنند و ده اثر را هم به رأی مردم می‌گذارند. رأی‌گیری از تاریخ ۵ تا ۸ شهریور در اپلیکیشن طاقچه برگزار می‌شود. از میان ده اثر، یک نمایشنامه با رأی مردم به‌عنوان برگزیدۀ مردمی انتخاب می‌شود.

در روز ۱۰ شهریور، نتایج نهایی مسابقه در هر دو بخش، در اینستاگرام طاقچه و نشر بیدگل اعلام خواهد شد. به هر چهار نمایشنامۀ برگزیده، جوایزی اهدا می‌شود. هریک از این جوایز، شامل هدیه نقدی، مقداری اعتبار خرید کتاب کاغذی و همچنین اشتراک «طاقچه بی‌نهایت» است.

شایان ذکر است که از نمایشنامه‌های شرکت‌داده‌شده استفادۀ تجاری نخواهند شد. منتخبی از این آثار در قالب یک کتاب الکترونیکی رایگان به‌مدتی محدود بر روی طاقچه منتشر خواهد شد.

کسانی که در خود استعداد نمایشنامه‌نویسی می‌بینند، می‌توانند با یک یا دو نمایشنامه در این مسابقه شرکت کنند و نمایشنامۀ تک‌پرده‌ای خود را به نشانی ایمیل PardeyeAvval@gmail.com بفرستند. در عنوان ایمیل، حتماً باید نوشته شده باشد «مسابقه پرده اول» و در متن ایمیل، نام، نام خانوادگی و یک شمارۀ تماس قید شده باشد.
شرایط شرکت در مسابقه به‌صورت زیر اعلام شده است:
۱. نمایشنامه باید تألیفی، تک‌پرده‌ای و برای بزرگسالان باشد و قبلاً در جایی منتشر نشده باشد.
۲. حجم نمایشنامه باید حداقل ۱۵۰۰ و حداکثر ۳۰۰۰ کلمه باشد.
۳. متن نمایشنامه را در نرم‌افزار ورد (word)، با قلم (فونت) BNazanin و اندازۀ ۱۴ بنویسید.
برای فرستادن نمایشنامه هم به این نکات توجه کنید:
جوایز مسابقه به این صورت در نظر گرفته شده است:
* جایزۀ برندگان داوری تخصصی
نفر اول: یک‌میلیون تومان وجه نقد + ۴۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک یک‌سالۀ طاقچه بی‌نهایت
نفر دوم: ۷۰۰هزار تومان وجه نقد + ۳۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک شش‌ماهۀ طاقچه بی‌نهایت
نفر سوم: ۵۰۰هزار تومان وجه نقد + ۲۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک شش‌ماهۀ طاقچه بی‌نهایت
جایزۀ منتخب مردمی
یک‌میلیون تومان وجه نقد + ۴۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک یک‌سالۀ طاقچه بی‌نهایت
 
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی https://b2n.ir/PardeyeAvval بروند؛ همچنین برای طرح پیشنهاد یا پرسش‌های خود، در واتس‌اپ به شمارۀ 09033455115 پیام بدهند.

نظر شما !!