طرح ایردراپ اوکراین به اهدا کنندگان رمزارز لغو شد

وزیر تحول دیجیتال اوکراین اعلام کرد با ادامه حمله نظامی روسیه به این کشور، برنامه ایردراپ کریپتو لغو شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، این خبر روز پنج‌شنبه توسط میخایلو فدوروف (Mykhailo Fedorov) معاون نخست وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین از طریق حساب توییتر وی اعلام شد.

وی در توییتر نوشت:

پس از بررسی دقیق، تصمیم گرفتیم ایردراپ خود را لغو کنیم. هر روز افراد بیشتری خواهان کمک به اوکراین به منظور مقابله با تهاجم نظامی روسیه هستند.

فدوروف گفته است که این کشور توکن‌های NFT به منظور حمایت از نیروهای نظامی اوکراین معرفی خواهد کرد، اما بر این موضوع تاکید داشته است که برنامه‌ای برای صدور توکن‌های قابل تعویض (fungible) ندارد. توکن‌های NFT نوعی دارایی دیجیتال بر بستر بلاکچین بوده که گویای مالکیت آیتم‌های مجازی و فیزیکی هستند.

این ایردراپ ابتدا در روز چهارشنبه توسط حساب رسمی توییتر دولت اوکراین معرفی شد، اما پس از آن، مقامات دولت این کشور اطلاعات یا بیانیه بیشتری در خصوص این رویداد منتشر نکردند. مقامات دولت اوکراین هم‌چنین از زمان معرفی این ایردرا‌پ تاکنون اظهارنظری بیان نکرده‌اند.

در بیانیه روز چهارشنبه اعلام شده بود که هدف این ایردراپ، پاداش به افرادی است که به منظور حمایت از اوکراین در خصوص مقابله با حمله نظامی روسیه، کمک‌های مالی به صورت رمزارز اهدا می‌کنند.

اوایل روز پنج‌شنبه مشخص شد که این ایردراپ در راه است، اما پس از آن اعلام شد که یک نهاد شخص ثالث از این رویداد مورد انتظار سوءاستفاده کرده است.

طبق گفته اخیر فدوروف در تلگرام، دولت اوکراین از ابتدای پذیرش کمک‌های مالی به صورت رمزارز در روز جمعه تاکنون، تقریبا ۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. دولت اوکراین از طریق رمزارزهای مختلفی نظیر بیت کوین، اتر و پولکادات توانسته است این کمک‌های مالی را جذب کند.

نظر شما !!