طرح تامین مالی جمعی شهر هوشمند گیلسا بر پلتفرم کارن کراد منتشر شد / جذب ۷۰ درصدی سرمایه مورد نظر در ۱۳ روز

شهر هوشمند گیلسا؛ طرح منتخب چهارمین شب مسابقه کارویا، ۲۳ آذر، با مبلغ درخواستی ۴ میلیارد تومان بر پلتفرم تامین مالی جمعی کارن کراد قرار گرفت. این طرح اکنون در مرحله جذب سرمایه قرار دارد.

ایده شهر هوشمند گیلسا که باهدف تولید و فروش تجهیزات هوشمندسازی ساختمان در حوزه‌های روشنایی، گرمایش، سرمایش، ایمنی و امنیت شکل گرفته؛ حدود ۱۳روز است که بر پلتفرم کارن کراد منتشر شده است. درحالی‌که ۲۰ روز به پایان طرح باقی مانده، این شرکت توانسته ۷۰ درصد از سرمایه مورد نیاز خود را به دست آورد. سود پیش‌بینی شده طرح رقمی معادل، ۳۸ درصد است. میانگین درآمد در ماه، ۶۵۸میلیون و ۳۰۰ هزارتومان و میانگین هزینه‌ها در ماه، ۴۴۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده‌است.

نحوه درآمدزایی این شهر هوشمند، از فروش تولیدات است. مدت زمان اجرای طرح ۹ماه است که در انتهای دوره پروژه، مشارکت‌کنندگان در ۷۹.۱ درصد سود حاصل از فروش تولیدات شریک می‌شوند. در این دوره ۹ ماهه ۱۰۰ دستگاه گیت وی، ۵۰۰۰ پریز کریستالی، ۴۰۰۰ پریز پلکسی، ۸۳۰۰ کلید هوشمند ساخته و فروخته می‌شود.

قیمت تمام‌شده این محصول، شامل قطعات و مواد اولیه، هزینه‌های سربار و نیروی انسانی، و… مجموعاً برای دوره ۹ ماهه اجرای طرح، ۴ میلیارد تومان است. ۱۰ درصد از این مبلغ هزینه بازاریابی، ۱۵ درصد صرف منابع انسانی، ۶۳ درصد مواد اولیه و ۱۲ درصد شامل سایر هزینه‌ها خواهد شد. رویکرد شرکت B2B و B2C است که شامل مشتریان مصرف‌کننده نهایی، مشتریان همکار، معماران و طراحان داخلی، ناظران برق و پیمانکاران الکتریکال، شرکت‌های هوشمندسازی‌ساختمانی و جریان ضعیف الکتریکی‌ها، برقکار‌ها و شرکت‌های مرتبط با تاسیسات ساختمانی می‌شود.


نگاهی به طرح


امروزه به‌دلیل مشغله‌های کاری و گسترش تکنولوژی، مردم به هوشمندسازی ساختمان روی آورده‌اند، در شهرهای پرجمعیت و بزرگ کشورمان، ساختمان‌های هوشمند و اینترنت اشیا جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و بسیار پرکاربرد شده‌است. برای‌همین تمام ساختمان‌های مسکونی و اداری در شهرهای پرجمعیت می‌توانند بازار هدف این محصول محسوب شوند. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۹ در سراسر کشور۲۳۳ هزار، واحد مسکونی پروانه ساخت دریافت کرده‌اند.

چاپ کاتالوگ و بروشور، اعطای نمایندگی در استان‌ها،تبلیغات صداوسیما سمینارها و نمایشگاه‌ها، طرح دعوت به همکاری مشاوران طراحی ساختمان، معماران و طراحان داخلی، مهندسان برق و مکانیک در حوزه ساختمانی، برقکاران، سازندگان واحدهای مسکونی، ویلایی، تجاری و اداری و  فعالان در حوزه مسکن در برنامه بازاریابی طرح شهر هوشمند گیلسا است.

نظر شما !!