طرح جامع شهری و حمل و نقل شهری شهرکرد بازنگری می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از شهرکرد، محمدتقی جاپلقی در جلسه بررسی مشکلات طرح جامع شهری و طرح جامع ترافیک و حمل و نقل با اشاره به اقدامات حوزه ترافیک شهری اظهار داشت: به منظور تحقق اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده، طرح جامع حمل‌ و‌ نقل و ترافیک شهری توسط شهرداری تهیه شده است.

شهردار شهرکرد در ادامه افزود: در کنار طرح جامع حمل و نقل، طرح جامع شهری و طرح تفصیلی شهرکرد هم توسط راه‌ و‌ شهرسازی در دست تهیه است.

وی با بیان اینکه طرح جامع و تفصیلی معمولا هر 10 سال یک بار در کشور ما بازنگری می‌شوند، بیان کرد: طرح جامع شهرکرد هم در دست بازنگری است که در آن علاوه بر مباحث ترافیکی، موضوعات اقتصادی، اجتماعی، جمعیتی، کالبدی و… پیش‌بینی شده است. 

جاپلقی با بیان اینکه با توجه به توسعه شهر، افزایش ساخت و ساز مسکن، تغییر آمار جمعیتی شهر و تغییر رفتار ترافیکی، طرح جامع حمل و نقل و ترافیک و طرح جامع شهری باید مورد بازبینی قرار گیرد، ادامه داد: طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری توسط مشاور باید بازنگری و در مواردی اصلاحات انجام شود.

وی با اشاره به هماهنگ‌سازی طرح جامع ترافیک و حمل و نقل شهری با طرح تفصیلی گفت: نظارت دقیق بر عملکرد شرکت مشاور طرح جامع حمل و نقل سبب می‌شود کار سرعت بیشتری پیدا کند.

شهردار شهرکرد خاطرنشان کرد: توسعه قطب صنعتی در شهر مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد بنابراین می‌طلبد در طرح جامع این شهرک صنعتی به منطقه ویژه اقتصادی منتقل شود. 

وی گفت: همچنین می‌طلبد در طرح تفصیلی و طرح جامع شهرکرد از کمربندی 15 خرداد به عنوان کنارگذر یاد شود چرا که کمربندی نمی‌تواند مماس با محل سکونت شهروندان باشد و املاک مردم آسیب می‌بیند. 

جاپلقی گفت: از راه و شهرسازی تقاضا می‌گردد با توجه به تنگناهایی که شهرداری دارد تدوین طرح جامع و طرح تفصیلی را به صورت ویژه در اولویت قرار دهند.

طرح جامع شهری با گذشت 17 سال هنوز به نتیجه نرسیده است

عبدالصادق نجفی معاون زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: طرح جامع و طرح ترافیک و حمل و نقل به نوعی مکمل یکدیگر هستند اما متاسفانه روند انجام طرح جامع به کندی پیش می‌رود. 

وی افزود: طرح جامع شهری در سال 83 تصویب و با گذشت 17 سال هنوز به نتیجه نرسیده و طرح تفصیلی در سال 86 به تصویب رسید که باز هم با گذشت 14 سال نتیجه‌ای در بر نداشته است که می‌طلبد راه و شهرسازی هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل و بازنگری این طرح‌ها اقدام لازم را انجام دهد چراکه مردم منتظر هستند نتایج مطالعات طرح‌های جامع را ببینند.

صغری علیزاده معاون مسکن و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه بیان کرد: تمام تلاش‌مان این است که هرچه سریع‌تر طرح‌ها به نتیجه برسد که امیدوار هستیم شهرداری، راه و شهرسازی و مشاور طرح با تعامل و همفکری بتوانند این طرح را نهایی کنند. 

مجید نظری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: مشاور هرچه سریع‌تر باید مشکلاتی که در روند اجرای طرح وجود دارد را برطرف کند.

وی گفت: آمادگی داریم تا در تمام جلسات چه در تهران و چه در استان شرکت کنیم و هر کاری از دستمان برمی‌آید در راستای اجرای سریع‌تر طرح انجام دهیم.

انتهای پیام/7540/س

نظر شما !!