طعنه به آمریکایی‌ها : شما هنوز اسم بازی را بلد نیستید!

به گزارش “ورزش سه”، درحالیکه سوت شروع دیدار امشب تیمهای ملی آمریکا و انگلیس به صدا درآمده بود شعاری که هواداران آمریکایی حاضر در ورزشگاه البیت سر می‌دادند به مذاق انگلیسی‌ها حاضر در ورزشگاه خوش نیامد.

آمریکایی‌ها که مشخص بود قصد طعنه زدن به انگلیسی‌ها را دارند فریاد می‌زدند “اسم این ورزش ساکر است”. این شعار انگلیسی‌ها را ناراحت می‌کند چرا که مردمان بریتانیا همیشه مدعی بوده‌اند که مبدع پرطرفدارترین ورزش دنیا بوده‌اند و اسم این ورزش که حالا در سراسر دنیا میلیاردها نفر هوادار سرسخت دارد از زبان‌ این مردم گرفته شده است: فوتبال.

اما فوتبال آن چنان که در همه جای دنیا شناخته می‌شود در آمریکا ورزش اول کشور نیست. آمریکایی‌ها بیش از هر ورزشی به نسخه‌ای از این ورزش علاقه دارند که در دیگر کشورها به آن فوتبال آمریکایی گفته می‌شود اما مردم ایالات متحده آن را فوتبال می‌دانند. برای اشتباه نشدن بین فوتبال آمریکایی و فوتبال انگلیسی یا بین‌المللی در ایالات متحده به فوتبال اصلی (ساکر) گفته می‌شود.

بعد از شنیده شدن صدای شعار آمریکایی‌ها در ورزشگاه البیت، نوبت انگلیسی‌ها بود که با هو کردن و سوت زدن به آنها واکنش نشان دهند. در گوشه‌ای از ورزشگاه صدای گروهی از انگلیسی‌ها به گوش می‌رسید که شعار می‌دادند” اسمش فوتبال است؛ شما هنوز اسم بازی را بلد نیستید”.

نظر شما !!