طلسم‌شکنی با یک شلیک به طاق؛/ جهانبخش هنوز از ۱۱ نفر فاصله دارد

به گزارش “ورزش سه”، علیرضا جهانبخش تا پیش از اینکه امروز به‌عنوان یار جانشین مقابل اوترخت به میدان برود، در ۱۴ مسابقه انجام شده این فصل فاینورد ۱۰ بار فرصت بازی به‌عنوان یار ثابت یا تعویضی پیدا کرد که طی این مدت نتوانسته بود گلزنی کند، اما این روند در یازدهمین مسابقه این ستاره ایرانی به پایان رسید.

تیم فوتبال فاینورد که آخرین بار در لیگ اردیویسه هلند، علیرضا جهانبخش را در مسابقه هفته هشتم مقابل نایمخن در ترکیب داشت و پس از آن در سه مسابقه او را روی نیمکت خود دیده و چهار فرصت کوتاه مدت به او داده بود، امروز برابر اوترخت از دقیقه ۵۹ این بازیکن را در زمین داشت که حضورش در زمین مانع از شکست شد.

فاینورد در حالی که علیرضا جهانبخش را برای هشتمین بازی پیاپی روی نیمکت داشت، از ساعت ۱۴:۴۵ امروز در ورزگشاه گالگن وارد، یکی از مسابقات حساس هفته پانزدهم لیگ اردیویسه هلند را مقابل اوترخت رده هفتمی برگزار کرد که در لحظات پایانی با درخشش ملی‌پوش ایرانی خود از شکست، مساوی ساخت.

یاران جهانبخش که تنها شکست این فصل خود را در هفته هفتم با نتیجه چهار بر سه مقابل آیندهوون متحمل شدند، در دقیقه ۳ مسابقه خارج از خانه امروز مقابل اوترخت هم دروازه خود را باز شده دیدند و با همین گل در آستانه دومین باخت در لیگ اردیویسه قرار داشتند که ملی‌پوش ایرانی فاینورد سرنوشت بازی را تغییر داد.

جهانبخش که به‌عنوان یار جانشین مقابل اوترخت به زمین آمده و انگیزه زیادی برای ثبت نخستین گل فصل خود در لیگ اردیویسه در اولین بازی سال ۲۰۲۳ داشت، در اولین موقعیت جدی که در لحظات پایانی به دست آورد، شکست تیمش را تبدیل به مساوی کرد.

فاینورد در دقیقه ۹۰ روی ارسال اسامه ادریسی تعویضی از جناح چپ زمین صاحب یک موقعیت جدی شد که دو مدافع اوترخت دفع ناقصی روی این سانتر و بالاتر از ازکیل بولود داشتند تا توپ در سمت راست محوطه جریمه به علیرضا جهانبخش برسد و این بازیکن با شوت تماشایی به زیر طاق دروازه گل تساوی تیمش را بزند.

جهانبخش که پیش از این با وجود زدن دو گل در مرحله گروهی لیگ اروپا، در هیچ‌کدام از رقابت‌های داخلی فوتبال هلند در فصل ۲۳-۲۰۲۲ موفق به گلزنی نشده بود، امروز توانست این کار را برابر اوترخت انجام دهد تا مانع از دومین باخت فصل فاینورد شود.

تیم فوتبال فاینورد با گل مهم و تماشایی جهانبخش به تساوی یک بر یک مقابل اوترخت رسید تا ۳۴ امتیازی شود و بالاتر از آیندهوون و آژاکس، صدر جدول لیگ اردیویسه هلند را حفظ کند.

نظر شما !!