عراق|ائتلاف الفتح: برگزاری انتخابات در موعد مقرر حتمی است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، «أحمد الأسدی» سخنگوی ائتلاف الفتح عراق گفت که مرجعیت دینی بر برگزرای انتخابات در موعد مقرر تاکید کرده است.

وی در گفت‌وگو با شبکه العهد اظهار داشت: تصمیم برگزاری انتخابات حتمی است و بیشتر گروه‌های سیاسی با آن موافقت کرده اند.

پیش از این «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، تأکید کرد که انتخابات عراق قطعا در موعد مقرر آن در 10 اکتبر برگزار خواهد شد و هیچ جایی برای تعویق آن وجود ندارد.

از سوی دیگر کمیساریای عالی مستقل انتخابات تأکید کرد که هیچ قصدی برای تعویق برگزاری انتخابات پیش از موعد عراق وجود ندارد.

این کمیساریا هرگونه قصد برای تعویق انتخابات را به شدت رد کرد و از کامل شدن چاپ برگه‌های رای گیری و روند ثبت نام رای دهندگان، خبر داد.

 آمارهای رسمی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از نمایندگان مجلس فعلی عراق در کنار 5 وزیر و 5 استاندار و 7 رئیس شورای استانداری و 80 نماینده سابق و 6 وزیر سابق و همه رؤسای سابق مجلس عراق به جز یکی، در انتخابات پیش از موعد که قرار است در اکتبر 2021 برگزار شود نامزد شده‌اند.

براساس لیست‌های انتخاباتی‌ای که کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق منتشر کرده، از میان 329 نماینده مجلس فعلی، 176 نماینده در کنار 81 نماینده سابق وارد گردونه انتخابات شده‌اند.

انتهای پیام/

نظر شما !!