عضو پارلمان عراق: امارات و عربستان در انتخابات عراق دخالت دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین به نقل از المعلومه، «ریاض المسعودی» نماینده ائتلاف سائرون عراق اعلام کرد: دخالت‌های خارجی در روند انتخابات عراق فقط به آمریکا محدود نیست بلکه کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات و نیز ترکیه، آمریکا و رژیم صهیونیستی دخالت دارند.

از سوی دیگر «سعد السعدی» عضو فراکسیون پارلمانی صادقون عراق گفت: ابتکار ائتلاف فتح روشن است و عقب نشینی از انتخابات راهکار نیست بلکه نتیجه عکس می‌دهد. برگزاری انتخابات خواسته مردمی و مرجعیت است.

وی افزود: ما در حال حاضر در برابر ماموریت مهمی قرار داریم که عراقی‌ها آنرا رقم خواهند زد. ما یا دولت قوی را از طریق انتخابات تشکیل خواهیم داد یا اوضاع بر همین منوال می ماند.

«محمد کریم الساعدی» تحلیلگر عراقی هم اعلام کرد که نخست وزیر آتی از میان شیعیان انتخاب خواهد شد اما در انحصار حزب یا ائتلاف خاصی نخواهد بود و به شکل توافقی انتخاب خواهد شد.

وی افزود: هر فردی که برای نخست وزیری نامزد خواهد شد، باید معیارهایی داشته باشد و بر روی فردی که سرسپرده آمریکا باشد توافقی نخواهد شد زیرا عوامل واشنگتن شکست خورده عمل کرده‌اند.

این تحلیلگر عراقی گفت: احتمالا روند انتخاب نخست وزیر آینده عراق بیش از شش ماه زمان ببرد. بیشتر گروه‌های شیعی، فردی که وابسته به آمریکا باشد را نخواهند پذیرفت

وی افزود: نخست وزیر از بطن فراکسیون بزرگ متولد نخواهد شد بلکه با توافق میان بیشتر گروه‌های سیاسی شیعی انتخاب خواهد شد. فراکسیون بزرگ کرسی و مناصب وزارتی را کسب خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظر شما !!