علت قطعی برق گسترده در کاشان چه بود؟

به گزارش خبرگزاری فرماندهی از  کاشان ، با شروع نزولات آسمانی در کاشان بارش به صورت برف و باران در مناطق مختلف همراه با وزش باد را شاهد بودیم و همین موضوع باعث شد تا به بخشی از تاسیسات برق شهری خسارت وارد شود و موجب خاموشی در بخش قابل توجهی از این منطقه شود.

امیر رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرماندهی در کاشان ضمن اشاره به وزش باد و طوفان شدید و شکستن درختان در نقاط مختلف شهر اظهار داشت: این وقایع موجب سقوط درختان روی شبکه‌های برق و پارگی سیم‌های فشار قوی و اتصالی دو و سه فاز شبکه‌های 20 کیلوولت شد.

وی با بیان اینکه تمامی گروه‌های عملیاتی و اجرایی شهرستان ‌کاشان در حال رفع عیب شبکه هستند، افزود: همشهریان لطفا در صورت مشاهده هر گونه جسم خارجی روی شبکه‌های برق آن را به واحد حوادث اداره برق تلفن 121 اعلام کنند.

رئیس اداره برق شهرستان کاشان با بیان اینکه در صورتی که در نزدیکی محل اقامت خود صدای انفجار و یا اتصالی برق شنیدید حتما به واحد اتفاقات اعلام تا در روند تعمیر و اصلاح شبکه و برق‌رسانی تسریع شود،  ابراز داشت: گزارش های مردمی نقش بسزایی در تسریع روند خدمت رسانی دارد و از این رو حوادث از سوی شهروندان از طریق سامانه 121 اطلاع‌رسانی شود.

وی ضمن اشاره به 107 مورد رفع عیب و عملیات در شب بارانی و برفی کاشان گفت: این عملیات شامل بهسازی شبکه و تعمیرات توسط نیروهای واحد اتفاقات برق کاشان در هوایی بارانی و در برخی نقاط برفی انجام شده است.

رمضانی ضمن اشاره به چندین مورد شکستگی درختان و سقوط روی شبکههای توزیع برق و اتصالی در شبکه به علت وزش طوفان تصریح کرد: این اتفاق موجب مدار خارج شدن پنج فیدر یا همان خط انتقال شده است و تمامی نیروهای عملیاتی و حتی عده‌ای از نیروهای اداری از جمله مدیریت برق کاشان در میدان هستند.

انتهای پیام/801/ش