عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم درس عبرت تلخی برای مسئولین آینده است

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از شهرستان‌های استان تهران ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین حسینی امام‌جمعه پردیس در نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت از نمازگزاران به تقوی الهی و با اشاره حضور مقتدرانه ایران در رژه دریایی روسیه اظهار داشت: اعزام شناور ایران به روسیه صرفاً یک حضور نظامی نیست بلکه نماد برقراری پیوند راهبردی با کشور قدرتمند روسیه است که این روابط چندان به مذاق آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای و عوامل داخلی‌ خوشایند نیست.

وی افزود: حضور مقتدرانه ایران در روسیه با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی فرماندهان، دانشمندان ایرانی پاسخی محکم به سیاست‌های غلط و شیطانی استکبار جهانی است.

امام‌جمعه پردیس در ادامه گفت: ایران قوی امروز با تکیه بر توان داخلی و دستیابی به علم روز دنیا مشت محکمی در مدت 42 سال تحریم بر دهان استکبار جهانی زده است و ایران امروز با الگوی مقاومت برای کشورهای دیگر فرآورده‌های علمی خود را بدون هیچ چشم‌داشتی در اختیار کشورهای دوست قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی با اشاره به خروج آمریکا در عراق و افغانستان تصریح کرد: نتایج 20 سال حضور آمریکا در افغانستان برای مردم مظلوم این کشور، دولت وابسته و غیرمردمی و ارتش ضعیف و به‌شدت وابسته به آمریکا است که طالبان را به وجود آورده است.

وی افزود: وضعیت امروز افغانستان برای کسانی که شب و روز خود را با پیوستن به آمریکا گذرانده و حل مشکلات خود را در گرو توافق با آمریکا می‌دانند درس عبرت بزرگی است.

خطیب جمعه شهرستان پردیس با بیان اینکه خروج غیرمسئولانه آمریکا از افغانستان خیانت بزرگ و ذاتی آمریکا است تأکید کرد: خروج غیرمسئولانه آمریکایی‌ها در افغانستان که 90 درصد بودجه ارتش افغانستان را به خود وابسته کرده در راستای فروپاشی بود زیرا که بعد از مدت 20 سال اشغال ناگهان این کشور را ترک کرد تا نیروهای کابل زمین‌گیر شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی در پایان خاطرنشان کرد: حاصل فروپاشی نیروهای کابل و دیگر گروه‌ها بر این کشور طالبان را وادار کرده که بدون درگیری نظامی و با ایجاد جنگ روانی و همزمان با استفاده از خلاء و ضعف نیروهای نظامی و امنیتی وارد مناطق جدید شود.

اعتماد به غرب نقطه ضعف دولت کنونی بود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس مرادی، خطیب موقت نماز جمعه پاکدشت با اشاره به فرارسیدن دهه سوم ماه ذی‌الحجه و اهمیت درک رسیدن به تاییدتقوای الهی با چنگ زدن به جایگاه امامت و ولایت اظهار داشت: 25 ذی‌الحجه روز نزول آیه “هل آتی: و نشان از جایگاه مقدس خانواده است و قرآن برای حفظ این جایگاه مهم است.

وی افزود: دشمنان و جامعه غرب سال‌هاست برای فروپاشی این کانون مهم در جامعه اسلامی تلاش می‌کنند اگر خانواده به‌عنوان مهم‌ترین کانون در یک جامعه سالم، حرمت و قداستش را از دست بدهد، آن جامعه نیز از هم خواهد پاشید و هویت اصلی خود را از دست می‌دهد.

خطیب موقت نماز جمعه پاکدشت با اشاره به دیدار آخر دولت فعلی با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبری منصفانه با دولت فعلی صحبت فرمودند و اعلام کردند که برخی عملکردهای این دولت و اعتمادشان به برجام و وعده‌های پوشالی به آمریکا و اروپا باعث ضعف این دولت بود.

مرادی افزود: وعده‌های پوشالی آمریکا، غرب و اتحادیه اروپا چون تار عنکبوت سست و بی‌بنیان است که برخی از دولت مردان فعلی بر آن اذعان داشتند و همچنین رهبری صریحاً در این دیدار فرمودند نگاه این دولت و دلخوشی به غرب برای دلت بعدی درس عبرت باشد که هم آمریکا و هم اروپا برای کشور ما باعث متضرر شدن می‌شوند.

خطیب نماز جمعه پاکدشت خاطرنشان کرد: دولت آمریکا و اروپا افرادی با خوی استکباری و استبدادی هستند و این رویه غلط باعث عقب‌ماندگی کشورش دولت سیزدهم با تکیه بر ظرفیت‌ها، توانایی‌ها و امکانات داخل و دانش جوانان کشور کار خود را آغاز نماید و مشکلات کشور را در حوزه‌های مختلف رفع کند.

تحقق عدالت و فساد ستیزی مهم‌ترین خواسته مردم از دولت سیزدهم است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم خداپرست در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شریف آباد با اشاره به اهمیت درک مباهله آن را مبارزه تمام ایمان و کفر دانست و اظهار داشت: مباهله مقابله ایمان با دنیای کفر است. عاشورا نیز مباهله بود تاییدوقتی‌که 72 نفر در مقابل دنیای کفر و ظلم ایستادند و تشکیل جمهوری اسلامی ایران و دفاع در مقابل دشمنان اسلام و شهادت عزیزترین نیروهای انقلابی و جوانان برای دفاع از انقلاب اسلامی در برابر دشمنان تا دندان مسلح نیز مباهله است.

وی در ادامه به آخرین دیدار رهبری با دولت دوازدهم اشاره کرد و افزود: رهبری در این دیدار تذکرات بسیاری را فرمودند که متفاوت‌تر از گذشته بود؛ رهبری فرمودند اعتماد به غرب این دولت و از دست دادن فرصت خدمت باید عبرتی برای دولت سیزدهم باشد.

خطیب نماز جمعه شریف آباد افزود: دولت سیزدهم باید از تجربیات دولت دوازدهم استفاده کند که مهم‌ترین آن عدم اعتماد به آمریکا و غرب است. یکی از اشکالات دولت فعلی اعتماد به غرب و معطوف شدن سرمایه‌های کشور به نگاه سخیفانه غرب بود.

خداپرست با بیان اینکه مردم توقع بسیاری از دولت مردمی دارند که همه به‌حق است اظهار داشت: هر کجا به ظرفیت‌های داخل تکیه کردیم موفق بودیم اما هر کجا به نگاه و وعده‌های دشمنان چشم دوختیم خیلی خسارت نصیب کشور شد و به‌هرحال فرصت‌ها می‌آیند و می‌روند، دولت سیزدهم از هفته آینده کار را آغاز خواهد کرد.

خطیب نماز جمعه شریف آباد در پایان خاطرنشان کرد: تحقق عدالت و فساد ستیزی و رفع موانع تولید و رفع مشکلات معیشتی ازجمله مسائلی است که مردم از دولت سیزدهم توقع دارند و همچنین مبارزه با فساد و خفه شدن فساد در نطفه نیز از توقعات مهم مردم از دولت جدید است.

جو منفی علیه دولت سیزدهم نشانه ضعف و ترس معاندین از نیروی‌های انقلابی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیلی امام‌جمعه قرچک با اشاره به دیدار هیئت دولت با مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان اظهار داشت: معظم اله برای چندمین بار تأکید فرمودند به دشمن امید نداشته باشید، دل نبندید و تمرکز نکنید؛ چرا که در نهایت سودی از آنان نخواهد رسید. بلاتکلیفی ناشی از چشم داشتن به دشمن باعث ضرر و زیان به کشور خواهد شد.

 وی با بیان اینکه از عاقبت این دولت باید درس گرفت و دولت آینده باید بر ظرفیت‌های داخل کشور توجه داشته باشد افزود: دولت بعد می‌بایست تمام ظرفیت‌های دولت را به‌گونه‌ای قرار بدهد تا ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های کشور گسترش پیدا کند و هرکجا ما به ظرفیت‌های داخل چشم‌داشتیم پیشرفت کردیم و هرکجا غیر از آن عمل کردیم نتیجه‌اش عقب‌ماندگی شد.

خطیب نماز عبادی سیاسی جمعه در ادامه گفت: حفظ و حراست از آرمان‌ها و ارزش‌ها از اولویت‌ها و وظیفه ما است. حفظ و گسترش آرمان‌های شهدا، امام راحل، مجاهدین دین و انقلاب یک فریضه است، یکی از نهادهای مهم در انجام این امر تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که به بهترین شکل و نحو ممکن از زمان تشکیل تا به امروز عمل کرده است.

اسماعیلی به وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پرداخت و ابراز داشت: هماهنگی بین دسته‌ها، گروه‌ها، نهادها و دستگاه‌ها ازجمله وظایف این شوراست که در بحث برگزاری مراسمات با شکوه در سطح کشور بسیار حضور پررنگ و قابل توجه ای داشته و دارد.

وی تأکید کرد: یکی از وظیفه‌های مهم انقلاب اسلامی مقابله با نظام سلطه و مواجه با ظلم و ستم دشمنان اسلام، استعمار و استثمار کشورهای زیادی خواه و جنایتکار آمریکا و دست‌نشانده‌های آنان است.

امام‌جمعه قرچک تصریح کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری عمل کنید زیرا که ایشان انتقاد پذیرترین، شنونده‌ترین و از همه مهم‌تر پذیرنده‌ترین و عمل‌گراترین کسی هستند که از آغازین روز انقلاب تا به الان با مدیریت ایشان و رهبریشان به دستاوردها و افتخارات بسیار زیادی رسیده‌ایم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیلی در ادامه تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب به‌عنوان باتجربه‌ترین شخصیت سیاسی و مذهبی در کشور و حتی جهان شناخته‌شده است و بیانات، موضع گیری و رهنمودهای ایشان با تدبیر و دور اندیشی است.

وی به هجمه‌های منفی معاندین بر علیه دولت سیزدهم پرداخت و خاطرنشان کرد: جو منفی از سوی معاندین و مخالفین نیروهای انقلابی و حزب الهی در سطح کشور وجود دارد و در بحث مذاکرات و توافق جو سازی می‌کنند، اما قطعاً دولت آینده به بهترین شکل و نحو ممکن با فعالیت‌های مثمر ثمری که انجام خواهد داشت به یاوه‌گویی‌های دشمنان پایان خواهد داد.

هرکجا با خودباوری و عدم اعتماد به دشمن قدم برداشتیم موفق بوده‌ایم

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی امام‌جمعه دماوند در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به مناسبت‌های پیش رو ازجمله روز مباهله اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم فضائل پنج تن آل عبا و اهل‌بیت پیامبر (ص) را برای یکدیگر نقل کنیم تا این ارزش‌ها فراموش نشود. در آیه مباهله حقانیت پیامبر و اهل‌بیتش توسط خدای متعال مطرح شده و باطل بودن نصارا و ادیان دیگر در قرآن بیان شده است.

وی با اشاره به نزول آیه بیان کرد: امام علی (ع) با صدقه دادن در حال نماز به همگان آموخت که نمازگزار واقعی کسی است که حتی در حال نماز هم باید از نیازمندان دستگیری کرد، این فضیلت زکات در حال نماز از سوی خدای متعال ستوده شده و از نشانه‌های ولایت شمرده شده است.

امام‌جمعه شهرستان دماوند با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص کمک و اطعام به نیازمندان تصریح کرد: ادامه رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه با اقتدا به پنج تن آل عبا خیرات و برکات زیادی برای جامعه ما ایجاد خواهد کرد و از خیریه‌ها و مجامع نیکوکاری که در ایام کرونا به کمک نیازمندان شتافتند و این کار خوب را ادامه می‌دهند تشکر می‌کنیم.‌

فتاح دماوندی در خصوص آخرین دیدار هیئت دولت فعلی با رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: کار کردن با اخلاص برای خدا و برای مردم ذخیره‌ای نزد خداوند متعال است و رهبر انقلاب عملکرد دولت آقای روحانی را در برخی موارد مطابق انتظار و در برخی موارد غیر مطابق با انتظار دانستند و امام خامنه‌ای تأکید دارند که باید برای تحقق اهداف انقلاب تلاش انقلابی و مخلصانه استمرار یابد.

وی تأکید کرد: تجربه عدم اعتماد به غرب مثل تابلوی عبرت‌آموزی در مقابل چشم دولت‌های آینده قرار دارد و غربی‌ها تا زمانی که عملاً با ما دشمنی می‌کنند و ضربه می‌زنند، منفور مردم ایران باقی خواهند ماند و در جریان مذاکرات آمریکایی‌ها از موضع خصم آمیز خود کوتاه نیامدند و آن‌ها همیشه شرط مداخله در امور ایران را بهانه می‌کنند.

فتاح دماوندی با بیان اینکه هرکجا با خودباوری و عدم اعتماد به دشمن قدم برداشتیم موفق بوده‌ایم بیان کرد: عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در موکول کردن برخی موضوعات به توافق با غرب درس عبرت تلخی برای مسئولین آینده ماست.

دولت جدید به دنبال حل معضلات کشور و احیاء جریان انقلابی موفق باشد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود نورپور امام‌جمعه گلستان در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی این هفته در اهمیت و برکات صدقه اظهار داشت: صدقه و انفاق فی سبیل الله آثار و برکات فراوانی از جمله افزایش مال و ثروت، دفع بلا، تغییر مسیر سرنوشت انسان به نیکی، آمرزیده و پاک شدن گناهان، خاموشی غضب الهی، دفع کید و شرّ شیطان، جلوگیری از مرگ بد، برطرف شدن شح نفس، تعدیل ثروت و ترمیم شکاف طبقاتی دارد.

وی در ادامه ضمن تبریک سالروز مباهله پیامبر اکرم (ص) با مسیحیان نجران یادآور شد: مباهله هم همچون غدیر خم سند حقانیت اهل بیت (ع) و تشیع و دلیلی محکم بر فضل و عظمت اهل بیت (ع) است و در جریان مباهله برابر آیه 61 سوره آل عمران مقام بلند حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و امام حسن (ع) و امام حسین (ع) به وضوح تبیین شده است.

امام‌جمعه گلستان به بدرقه عبرت آموز دولت روحانی اشاره کرد و افزود: رویکرد غلط دولت یازدهم و دوازدهم اعتماد کامل و بی چون و چرا به آمریکا و غرب بود و این اعتمادی بود که ضربه زیادی به کشور زد و خسارات جبران ناپذیری وارد کرد.

نورپور تصریح کرد: در طول 8 سال دولت آقای روحانی چشم ایشان به بیرون دوخته شد و امیدوار بودند که چک برجام نقد شود، نگو که از اول این چک بی محل و فاقد ارزش بوده است. مقام معظم رهبری این اعتماد غلط را یک درس عبرت و تجربه شمردند که دولت‌های آینده و همه سیاسیون و مسئولین باید از آن درس عبرت بگیرند.

امام‌جمعه گلستان گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند «آمریکا و اروپایی‌ها کاملاً ناجوانمردانه و خباثت آلود برخورد می‌کنند به‌هیچ‌وجه نباید به وعده و لبخند آن‌ها اعتماد کرد و در این دولت ثابت شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد آن‌ها به شما کمک نمی‌کنند هر کجا بتوانند به شما ضربه می‌زنند و اگر جایی هم ضربه نمی‌زنند به دلیل این است که نمی‌توانند»

نورپور برای دولت جدید آرزوی موفقیت کرد و ابراز داشت: امیدواریم که دولت جدید در تحقق منویات مقام معظم رهبری، حل معضلات اقتصادی و معیشتی و معضلات فرهنگی و احیاء جریان انقلابی موفق باشد.

انتهای پیام / ت

نظر شما !!