عمل پروتز سینه، انواع آن و سوالات متداول

جراحی زیبایی سینه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در دنیا هست که به چند دسته کلی ماموپلاستی کاهشی، ماستوپکسی یا لیفت سینه و پروتز سینه تقسیم میشود. پروتز سینه راحت ترین و مطمئن ترین روش برای کسانی است که از کوچک بودن سینه خود احساس ناراحتی دارند و اعتماد به نفس را ندارند. در افرادی که علاوه بر کوچکی سینه دچار افتادگی هم شده اند میتوان در حین جراحی لیفت سینه از پروتز سینه هم استفاده کرد.

همچنین در افرادی که دچار غیر قرینگی پستان ها هستند میتوان با تکنیک های جراحی پلاستیک و استفاده از پروتزهای با سایز متفاوت این مشکل را برطرف کرد.

 جراحی زیبایی سینه

انواع پروتز سینه

پروتز های سینه دو مدل سالین و سیلیکونی هستند که امروزه بیشتر پروتزهای سیلیکونی بدلیل شباهت زیاد قوام آن با بافت بدن استفاده می شود. پروتز ها به اشکال گرد و آناتومیک هستند که انتخاب آن بر اساس نظر جراح پلاستیک می باشد. سطح روی پروتز ها دو شکل صاف و تکسچر می باشد که هر کدام مزایا و معایبی دارند و جراح پلاستیک به شما توضیحات لازم را خواهد داد.

انتخاب اندازه پروتز سینه بر عهده جراح پلاستیک و زیبایی می باشد که با مشورت و نظر زیباجو و بر اساس حجم پارانشیم سینه و کیفیت و قوام پوست و سایز قفسه سینه تعیین می شود.

محل کار گذاری پروتز  توسط جراح پلاستیک و زیبایی تعیین میشود که بر اساس شرایط سینه زیباجو و سایز انتخابی زیر عضله پکتورالیس یا روی عضله قرار داده میشود و مزایا و معایب آن را میتوانید از جراح پلاستیک و زیبایی سوال نمایید.

 

بهترین نتیجه

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از جراحی سینه، در اینجا چند نکته وجود دارد؛ البته در همه موارد، باید با پزشک خود مشورت کنید:

کار و فعالیت: بهبودی کامل پس از جراحی سینه ممکن است چندین هفته طول بکشد، بنابراین ممکن است لازم باشد یک هفته از کار خود مرخصی داشته باشید

لازم به ذکر است حداقل یک ماه رانندگی نکنید.

سوتین: برخی از جراحان توصیه می کنند که در تمام طول روز (تا ۲ ماه پس از جراحی پروتز سینه) از سوتین ورزشی استفاده کنید (در این مورد نیز حتماً با جراح خود مشورت کنید).

ورزش: حداقل به مدت ۲ ماه از تمرینات سنگین با وزنه یا ورزش های شدید خودداری نمایید.

دارو: نحوه استفاده دقیق از داروهای تجویز شده را از پزشک بپرسید و مطابق تجویز پزشک اقدام به مصرف داروها کنید.

با پزشک در ارتباط باشید: باید بدانید چه زمانی باید نوبت بعدی را بگیرید یا اینکه در بعضی شرایط باید با پزشک تماس بگیرید. معمولا اولین ویزیت بعد از جراحی ۳ روز بعد میباشد.

جراحی زیبایی سینه

نتیجه عمل چه زمانی مشخص می شود؟

بعد از 1 یا 2 هفته: بخیه های شما برداشته می شود (مگر اینکه بخیه های قابل جذب داشته باشید). بخیه های قابل جذب معمولا در عرض 6 هفته ناپدید می شوند.

بعد از 6 هفته: باید بتوانید به بیشتر فعالیت های عادی خود بازگردید. جای بخیه ها نیز باید شروع به محو شدن کند.

پس از چند ماه: تورم و التهاب کاهش پیدا کرده و سینه های شما باید طبیعی تر به نظر برسند.

بعد از گذشت حداقل ۲ ماه می توانید از سوتین فنردار استفاده کنید.

جراحی زیبایی سینه

سوالات متداول

آیا پروتز سینه باعث افزایش خطر سرطان سینه میشود؟

خیر، جراحی پروتز سینه هیچ تاثیری در بروز سرطان سینه ندارد، فقط باید بدانید که عکس برداری از سینه به روش ماموگرافی ساده دیگر کاربرد نخواهد داشت و بجای آن باید ام آر ماموگرافی انجام شود.

آیا جراحی پروتز سینه تاثیری بر شیردهی خواهد داشت؟

خیر، تعبیه پروتز سینه در بدن هیچ تاثیری بر کیفیت و حجم شیر مادر نخواهد داشت.


آیا پروتز سینه دائمی است؟

خیر، هیچ جراحی زیبایی دائمی نمی باشد ولی در صورتیکه فرد در معاینات دوره ای مشکلی نداشته باشد و پروتز در محل خود و بدون مشکل قرار گرفته باشد تا سالها نیاز به تعویض آن و جراحی مجدد نخواهد بود.


عوارض جراحی پروتز سینه

مهمترین عارضه قرار دادن هر نوع جسم خارجی در بدن عفونت هست که در صورت انتخاب جراح پلاستیک خوب با تجربه این عارضه پیش نمی آید.

عارضه مهم دیگر آن ایجاد کپسول به دورِ پروتز خواهد بود که قوام آن را غیر طبیعی می کند. علت آن گاهاً مشکلات تکنیکی حین جراحی و یا واکنش بدن به خود پروتز هست. در صورت انتخاب پزشک جراح پروتز سینه خوب در تهران یا سایر شهرستان ها می توان از بروز این عوارض مهم به شدت جلوگیری کرد.


تماشاخانه


ببینید| بازگشت پلیکان‌های مهاجر به پایتخت مکزیک
ببینید| بازگشت پلیکان‌های مهاجر به پایتخت مکزیک

logo-vid


ردیابی گوگرد در هوای تهران / اگر مازوت مقصر نیست پس مقصر کیست؟ (فیلم)


logo-vid
فیلم های دیگر

15 سال پیش در چنین روزی

نظر شما !!