عنوان سومی فرنگی‌کاران ناشنوا در قهرمانی آسیا

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی ناشنوایان قهرمانی آسیا در بیشکک قرقیزستان، تیم ملی ایران موفق به کسب ۹ مدال و جایگاه سومی شد.

دومین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی ناشنوایان در پنج وزن برگزار شد که صادق ابوالوفایی و شهاب رحیمی به مدال طلا، شیرزاد محکی و رضا اسماعیلی، مدال نقره و محمدمهدی خزایی به مدال برنز دست یافت‌.

بدین ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مجموع ۱۰ وزن به دو مدال طلا، چهار نقره و سه برنز دست یافت و در جدول مدالی پس از قرقیزستان و قزاقستان در جایگاه سوم قرار گرفت.

نتایج فرنگی‌کاران ایران در روز دوم به شرح زیر است.

در وزن ۶۰ کیلوگرم صادق ابوالوفایی در دور نخست مقابل حریف قرقیزستانی به پیروزی رسید و در ادامه رقابت‌های خود با برتری برابر کشتی‌گیر قزاقستان به مدال طلا دست یافت.

در ۶۷ کیلوگرم شهاب رحیمی در اولین کشتی خود نماینده میزبان را شکست داد و در دور دوم نیز کشتی‌گیر قزاقستانی را شکست داد. رحیمی در کشتی فینال برابر حریف مغول پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در ۷۷ کیلوگرم رضا اسماعیلی کشتی اول خود را به حریف قزاقستانی واگذار کرد؛ اما در ادامه فرنگی‌کار مغولستانی را شکست داد. او سپس با برتری برابر کشتی‌گیر میزبان به مدال نقره رسید.

در ۸۷ کیلوگرم شیرزاد محکی در اولین کشتی نماینده قزاقستانی را شکست داد؛ اما در ادامه رقابت را به نماینده قرقیزستان واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

در ۱۳۰ کیلوگرم نیز محمدمهدی خزایی با شکست برابر کشتی‌گیران قزاقستان و قرقیزستان به مدال برنز دست یافت.

با پایان‌یافتن رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، مسابقات کشتی آزاد از فردا (جمعه ۱۹ اسفند) آغاز خواهد شد.

نظر شما !!