فارس من| درب مساجد را در طول روز باز بگذارید

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران بسته بودن درب مساجد از جمله گلایه‌هایی است که در سال‌های اخیر بسیاری از مردم آن را مطرح می‌کنند اما با وجود پی‌گیری‌ها و وعده‌های مسئولان این مشکل کماکان پابرجاست.

مخاطبان خبرگزاری فارس هم برای پی‌گیری این موضوع پویشی را در سامانه فارس من به ثبت رسانده‌اند که برای مشاهده این پویش می‌تواند از اینجا اقدام کنید.

موضوع بسته بودن درب مساجد هنگام نماز صبح بیشتر مشاهده می‌شود اما به جز اوقات نماز بسیاری از مساجد برای مستهلک نشدن امکانات و یا برای موضوعات امنیتی و یا صرفه‌جویی در مصرف انرژی تعطیل هستند.

ثبت‌کننده سوژه فردی از استان گیلان به نام مصطفی یزدانی است که همین گلایه‌ها را در گفت‌وگو با توانا مطرح کرد.

وی در این باره گفت: امام جماعت مسجد ما در روستای کلاشم فقط برای نماز مغرب و عشاء در مسجد حضور پیدا می‌کند و درب مسجد فقط برای این زمان باز می‌شود و هنگام نماز‌های صبح و ظهر و عصر مسجد بسته است.

یزدانی ادامه داد: از جمله مشکلاتی که به دلیل بسته بودن درب مسجد مشاهده می شود اقامه نماز توسط مسافران بیرون مسجد است، به این صورت که مسافر در کنار مسجد نمازش را می‌خواند و درب مسجد هم بسته است و این تصویر بدی خلق می‌کند.

به گزارش توانا موضوع بسته بودن درب مساجد امری مهم است که سال‌ها است مردم پی‌گیر آن هستند اما مسئولان انگیزه‌ای برای رفع آن ندارند در حالی که از پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) روایت شده است که خداوند فرمود: «الا ان بیوتی فی الارض، المساجد، تضیء لاهل السماء کما تضیء النجوم لاهل الارض» مساجد خانه‌های من در زمینند، همانگونه که ستارگان برای اهل زمین می‌درخشند، مساجد نیز برای اهل آسمان نور افشانی می‌کنند.

پایان پیام/ ت 1785


نظر شما !!