فاصله با صدر جدول به 9 امتیاز رسید/ بتیس 0-0 رئال: یک پاس طلایی دیگر به بارسا

به گزارش “ورزش سه”، رئال مادرید در دیداری از هفته بیست و چهارم لالیگا به مصاف رئال بتیس رفت. این دیدار از ساعت 23:30 در ورزشگاه بنیتو ویامارین آغاز شد و شاگردان کارلو آنچلوتی بعد از 90 دقیقه تلاش بی حاصل به تساوی بدون گل مقابل میزبان خود رضایت دادند تا با از دست دادن دو امتیاز مهم در لالیگا پاس طلایی دیگری به بارسلونا در راه فتح لالیگا بدهند.

اولین موقعیت بازی امشب را در دقیقه 10 روی شوت آیوز پرز از داخل محوطه جریمه رئال شاهد بودیم که با واکنش زیبای تیبو کورتووا همراه شد. سه دقیقه بعد رئال مادرید موفق به باز کردن دروازه حریف شد اما شادی شاگردان کارلو آنچلوتی فقط چند لحظه ادامه داشت و گل کریم بنزما پس از بازبینی در VAR به خاطر برخورد توپ به دست رودیگر پیش از رسیدن توپ به این بازیکن فرانسوی، مردود اعلام شد.

رئال برتری خود را ادامه داده و در دقیقه 31 فاصله ای تا باز کردن دروازه حریف نداشت اما شوت زیبای فدریکو والورده از پشت محوطه جریمه با فاصله ای اندک از بالای دروازه راهی اوت شد. پانزده پایانی نیمه اول در حالی پشت سر گذاشته شد که موقعیت خطرناکی روی هیچ کدام از دو دروازه شاهد نبودیم تا کار با تساوی 0-0 به پایان برسد.

مثل نیمه اول، اولین موقعیت خطرناک نیمه دوم را هم روی دروازه رئال شاهد بودیم؛ جایی که بورخا ایگلسیاس روی پاس میراندا در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما کورتووا به خوبی راه توپ او را با شیرجه ای بلند بست.

کارلتو بعد از اینکه تیمش در 15 دقیقه نخست نیمه دوم نتوانست کاری از پیش ببرد، سه تعویض انجام داد تا شرایط را کمی تغییر دهد. دنی سبایوس، یکی از سه یار تازه نفس رئال دقایقی پس از حضور در زمین می توانست با یک شوت از راه دور گلزنی کند اما ضربه او با اختلافی ناچیز از کنار دروازه راهی اوت شد.

حملات پردامنه رئال در این لحظات با مقاومت قابل توجه کلودیو براوو همراه بود. او در دقیقه 77 شوت روی پای وینیسیوس جونیور را در موقعیت تک به تک مهار کرد و لحظاتی بعد، سیوی دیدنی مقابل ضربه سر بازیکن حریف داشت که موجب بسته ماندن دروازه میزبان شد.

حملات میهمان تا آخرین لحظات ادامه داشت اما در شرایطی که 5 دقیقه هم وقت تلف شده برای نیمه دوم شاهد بودیم، گلی از خط دروازه ها عبور نکرد. درگیری وینیسیوس با مدافعان حریف و شوت خطرناک لوئیز هنریکه که جایی در چارچوب دروازه کورتووا نداشت، مهمترین صحنه این دقایق بود تا اینکه سزار گریدو با دمیدن در سوت خود، پایان کار را با نتیجه 0-0 اعلام کرد. رئال با این مساوی 53 امتیازی شد تا با 9 امتیاز کمتر نسبت به بارسا در مکان دوم لالیگا قرار بگیرد. بتیس هم با به دست آوردن این مساوی خانگی، 41 امتیازی شده و مکان پنجم خود را مستحکم کرد تا همچنان به کسب سهمیه چمپیونزلیگ امیدوار بماند.

نظر شما !!