فرصت یک‌ماهه برای مقابله با “اومیکرون” / تصمیم‌گیری درباره تزریق واکسن کرونا به کودکان

چه واکسنی به کودکان تزریق می‌شود؟

وی درباره نوع واکسن کرونایی که به کودکان تزریق خواهد شد، افزود: احتمال زیاد واکسن‌های خارجی و وارداتی به کودکان تزریق شود زیرا واکسن‌های ایرانی کرونا هنوز مجوز مصرف عمومی برای کودکان را نگرفته‌اند.

کمتر از یک‌ماه برای مقابله با اومیکرون فرصت داریم

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تأکید بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای 18 سال، بیان کرد: ما کمتر از یک‌ماه برای مقابله با سویه اومیکرون فرصت داریم و بنابراین باید زودتر نسبت به تکمیل واکسیناسیون گروه هدف اقدام کنیم.

تفاوت علائم بالینی اومیکرون با سایر گونه‌های کرونا

عضو کمیته علمی کرونا درباره تفاوت علائم بالینی سویه اومیکرون با سایر گونه‌های ویروس کرونا نیز گفت: تاکنون تفاوت فاحشی در علائم بالینی دیده نشده است اما با توجه به این‌که در مناطقی که سویه اومیکرون گسترش پیدا کرده افراد جوان‌تر بیشتر درگیر شده‌اند؛ علائم، خفیف‌تر و شامل تب، بدن‌درد، درد مفاصل و سایر علائم سرماخوردگی بوده است اما برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به زمان بیشتری نیاز داریم.

سویه اومیکرون نوع جهش‌یافته‌ای از ویروس کروناست که که نخستین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد و به دلیل سرایت‌پذیری بالا، بسیاری از کشورها را درگیر موج جدیدی از بیماری کرده است.

نظر شما !!