فرمول قهرمانی UCL از نظر پپ: باید رئال را ببری!

به گزارش “ورزش سه”، سیتی امشب مقابل بایرن مونیخ به تساوی 1-1 دست یافت تا با توجه به پیروزی 3-0 در دیدار رفت، جشن صعود به نیمه نهایی چمپیونزلیگ را در ورزشگاه آلیانز آرنا برگزار کند. پپ گواردیولا در کنفرانس مطبوعاتی پس از این دیدار از عملکرد شاگردان خود تمجید کرد.

او گفت: “از اینکه برای سومین سال متوالی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافتیم خیلی خوشحالم. صادقانه می گویم که نتیجه 4-1 در مجموع، نشان دهنده آن چه واقعا در این دو بازی گذشت نبود. از همان دقیقه اول نیمه دوم کنترل بازی را در دست گرفتیم. تنها نقطه ضعف ما این بود که پاس های متوالی زیادی نداشتیم تا کار را سریع تر به پایان برسانیم.”

سرمربی بایرن مونیخ در رابطه با انگیزه بالای بایرنی ها گفت: “نمی توانستم چیز دیگری جز این تصور کنم. چون می دانستم که آنها چقدر خوب هستند. آنها فیزیک بدنی و ایده های خوبی دارند. چه زمانی که با آنها زندگی می کردم و چه زمانی که مقابل‌شان بازی کردم مرا تحت تاثیر قرار داده اند.”

از نظر پپ گواردیولا جزئیات در این رقابت ها تعیین کننده نتایج هستند: “در چنین رقابت هایی این جزئیات هستند که نتیجه را تعیین می کنند؛ چیزی که ما در نیمه نهایی لیگ لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته حالت برعکس آن را زندگی کردیم.”

او معتقد است که تیمش امشب مقابل بایرن خوب دفاع کرد: “ما امروز فوق العاده محکم و منسجم ظاهر شدیم و در محوطه جریمه به خوبی دفاع کردیم. در این بخش نسبت به فصل های گذشته بیشترین پیشرفت را داشته ایم.”

سرمربی سیتی با تمجید دوباره از بایرن به شاگردانش بابت این پیروزی تبریک گفت: “با توجه به کیفیت تیم حریف به همه اعضای تیم تبریک می گویم. از هوادارانمان تشکر می کنیم و حالا وقت استراحت است و سپس باید خود را آماده بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل شفیلد یونایتد کنیم.”

پپ در مورد رویارویی با رئال مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا گفت: “صعود ما یک نیمه نهایی بسیار جذاب با رئال مادرید، مدافع عنوان قهرمانی و قهرمان ۱۴ دوره رقابت‌ها را رقم زد.این سومین بار است که در مرحله حذفی است که با یک باشگاه اسپانیایی روبرو می شویم. همچنین باید برای دومین سال متوالی بعد از شکست فصل قبل در سانتیاگو برنابئو باید با رئال دیدار کنیم.”

گواردیولا معتقد است که هر تیمی که می خواهد قهرمان چمپیونزلیگ شود باید رئال را شکست دهد: “شنیده ام که آنها طی 30 سال اخیر 11 بار به نیمه نهایی رسیده اند و کاری که سه تیم دیگر برای رسیدن به نیمه نهایی انجام دادند نیز فوق العاده است. همه تیم های دنیا این احساس را دارند که اگر می خواهید در این رقابت ها پیروز شوید باید رئال مادرید را شکست دهید؛ قبلا این را در مورد بارسلونا می گفتند اما حالا در مورد رئال مادرید است.”

نظر شما !!