فنگ شویی ثروت ساز در دکوراسیون خانه و محل کار با کمک آینه دکوراتیو و آینه قدی و آینه گرد

به دست آوردن ثروت همواره برای همه ی مردم امری بوده که نیاز به تلاش زیادی دارد و نباید نا امید شوید و یا دست از تلاش بردارید. متاسفانه به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی کشور هرچقدر که تلاش می کنیم باز هم نتیجه ی مطلوب را به دست نمی آوریم.

شاید به نظر شما مسخره باشد اما انرژی های مثبت و رعایت قوانینی که به آن علم فنگ شویی می گویند باعث جذب ثروت بیشتر و یا به شما کمک کند پول بیشتری ذخیره کنید. علم فنگ شویی فقط برای جذب ثروت نیست و در مسائلی مثل آرامش روحی و روانی هم حرف هایی برای گفتن دارد. فنگ شویی ثروت یعنی با قراردادن آگاهانه اشیا مانند آینه دکوراتیو ، آینه قدی و آینه گرد و انواع دیگر اینه  در مکان‌ های مشخص منجر به جذب ثروت شوید. البته رعایت فنگشویی ثروت ساز به این معنی نیست که تلاش را کنار بگذارید.

فنگ شویی ثروت ساز دکوراسیون

با یادگیری اصول فنگ شویی ثروت به راحتی می توانید راهی برای جذب ثروت و برکت در زندگی باز کنی و بهترین دیزاین را برای دکوراسیون خانه و محل کار خود انجام دهید. البته اگر توانایی یادگیری و یا وقت آن را ندارید می توانی از افرادی که در این کار مهارت لازم را دارند بهره بگیرید.

فنگ شویی ثروت ساز در خانه و محل کار موجب می شود تا تمامی اعضای آن محیط بدون نیاز هزینه های گزاف ، تنها با چیدمان صحیح وسایل به آرامش و ثروت زیاد برسند. پس برای به دست آوردن ثروت لزوما نیازی نیست که بهای زیادی بپردازید فقط باید یاد بگیرید از داشته هایتان چگونه و کجا استفاده کنید.

خیلی ها فکر می کنند فنگشویی یعنی اینکه به سرعت به هدف خود برسید اما در اصل بحث سرعت نیست بلکه فنگشویی جریان رسیدن شما به هدف را هموار تر می کند. پس توقع نداشته باشید که پس از اجرای اصول فنگشویی ثروت ساز در منزل یا محیط کار خود سریعا ثروتمند شوید.

دو اصل اساسی فنگ شویی برای جذب ثروت

 1. لوکیشن انرژی
 2. نقشه انرژی

لوکیشن انرژی

لوکیشن انرژی در واقع قسمتی از اتاق است که دورترین قسمت به در ورودی اتاق است ولی به در اتق دید کامل و اشراف واضح دارد. این قسمت از لوکیشن انرژی که به آن مرکز فرماندهی هم می گویند، قسمتی است که شما بیشترین وقت خود را در آن می گذرانید و محل اصلی کارهای شما است.

پس در هر موقعیتی که هستید ابتدا باید لوکیشن انرژی آن اتاق را پیدا کنید و اساسی ترین وسیله ی مربوط به آن اتاق را در آن قرار دهید. مثلا در آشپزخانه سینک و اجاق گاز خود را در آن محل قرار دهید و یا اگر در محل کار خود هستید میز کار را در موقعیت فرماندهی آن اتاق و یا در اتاق خواب هستید تخت خواب را در لوکیشن انرژی قرار دهید.

این سه موردی که نام برده شد، در خانه و محل کار شما نقش های حیاتی را ایفا میکنند و هر یک از آن‌ها نمایانگر بخشی اساسی از زندگی شما است. دقت کنید، تخت‌ خواب محل آرامش شما است، میز کار حرفه‌ شما است و اجاق گاز نشان دهنده ثروت و تغذیه شما است.

نقشه انرژی یا همان باگوا

باگوا به معنای نقشه انرژی در فنگ شویی است. نقشه ی انرژی برای هر خانه ای قابل اجرا است. باگوا کلمه ای چینی و به معنی 8 منطقه است و به این منظور که نقشه انرژی فنگ شویی در هشت منطقه وجود دارد. که هر یک از این هشت قسمت، مربوط به شرایط زندگی متفاوتی مانند خانواده، ثروت یا شغل می باشد.

هر منطقه دارای اشکال، رنگ، فصل، تعداد و عناصر زمینی متناظر هستند. و اساسی ترین منطقه که ولی در آن شمرده نمی شود خود شما هستید. شما منطقه نهم هستید که نمایانگر سلامتی و تندرستی خواهد بود.

باگوا را خودتان یا مشاورتان بر اساس دانش هایی که کسب می کنید تعیین می کنید، گاهی با کسب اطلاعات می توانید بعضی از اصول را تغییر دهید مثلا بعضی معتقدند لوکیشن انرژی باید با در ورودی هم سو باشد و این بستگی به شرایط آن محیط هم دارد.

سوالی که مطرح می شود این است که باگوا بر چه اساسی تعیین می شود؟ جالب است که بدانید باگوا را با انرژی سال جاری یا قطب نما جهت می دهند . تعیین می کنند.

عناصر مهم در فنگ شویی

 1. عنصر اول: زمین
 2. عنصر دوم: فلز
 3. عنصر سوم: آب
 4. عنصر چهارم: چوب
 5. عنصر پنجم: آتش

راه کار های فنگشویی ثروت ساز با دکوراسیون

1_ در ورودی منزل یا محل کار

محل ورودی باید تمیز باشد و از رنگ های انرژی بخش استفاده شود. از وسایل خراب یا شکسته مثل سطل زباله ی خراب در ورودی در ها استفاده نشود، و اساسا چیزی را در نزدیکی ورودی با بر سر راه قرار ندهید. از گل های طبیعی در اطراف ورودی بهره مند شوید. برای شب از نور کافی در قسمت ورودی استفاده شود. اندازهی در متناسب با ابعاد ساختماد باشد و از در های کوچک استفاده نکنید.

2_ پیدا کردن نقاط انرژی خانه
در فنگ‌ شویی، بخش‌هایی از محیط خانه یا محل کار را به‌ عنوان منطقه‌ ی ثروت معرفی انتخاب کنید. و در آن قوانینی که به شما می گوییم را رعایت کنید. این نقاط از سایر نقاط جدا هستند و توجه ویژه تری می خواهند.

3_ تمیز نگه داشتن محیط ثروت ساز

تمیزی همیشه عاملی برای جذب انرژی است و اگر محیطی کثیف و به هم ریخته و آشفته باشد انرژی های منفی در آن جریان پیدا می کند. سعی کنید همیشه سطوح را تمیز نگه دارید و از قرار دادن وسایل قدیمی و یا وسایلی که مدت طولانی از آن استفاده نکرده اید و کهنه شده دوری کنید. وسایلی که خراب شده را حتما زودتر تعمیر کنید. از قرار دادن وسایلی که پول را به شکلی منفی نشان می‌دهند، مانند قبض‌ های پرداخت نشده، باز پرداخت وام‌ ها و رسید چیز هایی که از خرید آن ها پشیمان شده‌اید، خودداری کنید.

4_ استفاده از نماد های ثروت

کشتی ثروت یکی از نماد هایی است که نشان دهنده ی ثروت شما است. یک کشتی را در کنج ثروت خود بگذارید و از وسایلی مثل پول و سکه بر روی آن قرار دهید .حتی می توانید از تابلو هایی که نشان دهنده ی ثروت هستند مثل تصویری از خانه های با شکوه و یا … استفاده کنید. و یا قلکی که در آن پول باشد. سعی کنید آن قلک را خالی نکنید و فقط به آن پول بیفزایید.

5_استفاده از آب و نماد آب

می توانید در قسمت ثروت ساز خانهی خود از آکواریوم و یا آب نما استفاده کنید. این آب نباید راکد باشد و باید در حرکت باشد. پس اگر از آکواریوم استفاده می کنید حتما دستگاه اکسیژن ساز خوبی در آن قرار دهید. همچنین استفاده از ماهی و مجسمه های آزدها نماد ثروت هستند. حتی اگر شرایط گذاشتن آکواریوم را ندارید از تابلو های آب خروشان استفاده کنید. ماهی اورانای طلایی نمادی از ثروت بی‌ انتها است.

6_استفاده از آینه در فنگ شویی ثروت ساز

برای افزودن جذابیت و انرژی ثروت ساز به یک اتاق ،باید بدانید که کاربرد آینه در طراحی داخلی با ویژگی انعکاسی برای زیباتر کردن منزل می ‌تواند تاثیر زیادی در این زمینه بگذارد. استفاده از آینه گرد و یا انواع دیگر آینه دکوراتیو به شکل مربع و مستعطیل بهتر است. از آینه دکوراتیو با قاب چوبی که نماد طبیعت و زندگی است می توانید استفاده کنید. همچنین چون یکی از عناصر فنگشویی فلز است از آینه با قاب فلزی هم استفاده کنید. بهترین نماد رنگی برای جذب ثروت رنگ طلایی است و سعی کنید از آینه دکوراتیو با قاب طلایی بهره بگیرید.

آینه قدی تجسم

آینه قدی چون ابعاد بیشتری دارد بسیار بهتر است. آینه قدی فلزی قاب دار و بدون قاب هر دو بسیار زیبا هستند و در محیط اثر مثبت می گذارند. مثلا راه دیگر استفاده از آینه دکوراتیو آینه تراش است که می توانید یک دیوار را با آن پوشش دهید. به دلیل وسعت بیشتری که آینه تراش در بر می گیرد انرژی مثبت زیادی را منعکس می کند.

 

محل قرار گیری آینه از لحاظ فنگ شویی:

قرار دادن یک آینه قدی در قسمت ورودی خانه یا محل کار باعث افزایش نور در آن محل می شود. همچنین اگر جا کفشی کوچکی دارید می توانید روی دیوار بالای آن از آینه گرد یا آینه دکوراتیو و همین طور از آینه تراش استفاده کنید. استفاده از آینه دکوراتیو خانه را زیبا و لوکس تر نشان می دهد. آینه را روی در نچسبانید که از لحاظ فنگشویی امری غلط است.

در راه پله ها از اینه دکوراتیو و مخصوصا آینه قدی که بزرگ هستند استفاده نکنید زیرا با انعکاس تصویر پله ها در هم ریختگی و شلوغی را نشان می دهد. از اینه دکوراتیو در ورودی خانه و مغازه استفاده شود.

در خانه ها محلی که برای خوردن غذا در نظر می گیرید و میز نهار خوری را در آن قرار می دهید محل ثروت به حساب می آید. پس بهتر است که دیوار آن قسمت را با آینه دکوراتیو و آینه تراش خورده پازلی پوشش دهید تا علاوه بر افزایش نور و جذابیت فضا، انرژی خوب، ثروت و فراوانی را نیز چند برابر نشان دهد.

در اتاق خواب و پذیرایی حتما از یک آینه قدی کمک بگیرید و حتی در سرویس های بهداشتی که مرکزیت عنصر آب در آن قرار گرفته وجود آینه ضروری است. از آینه دستشویی مناسب برای آن استفاده کنید. از نصب آینه جلوی در حمام و دستشویی بپرهیزید چرا که باعث گسترش انرژی منفی خواهد شد.

بهتر است از آینه دکوراتیو در آشپزخانه استفاده نکنید. آشپزخانه دامنه ی آتش است و آینه نماد انرژی آب را به ارمغان می آورند و استفاده از این دو عنصر در منطقه ای که نیاز به انرژی شادی و هماهنگی دارد، خوب نیست و تضاد ایجاد می کند. آینه قدی در آشپزخانه به هیچ وجه نباید منعکس کننده شعله ی گاز باشد و تنها در صورتی می توانید از آینه تراش در آشپزخانه استفاده کنید که آشپزخانه ی کوچکی دارید. در این صورت استفاده از آینه بسیار هم خوب است ولی باید طوری قرار بگیرد که که مکان آشپزی پشت به ورودی آشپزخانه قرار داشته باشد. و از آینه بتوانید ورودی را ببینید.

7_رنگ‌ ثروت ساز در فنگشویی
رنگ‌ هایی مانند طلایی، سبز، قهوه‌ای، بنفش، قرمز، زرد، آبی و مشکی رنگ‌ های مربوط به ثروت است. در خرید وسایل خانه این رنگ ها را در نظر بگیرید. از این رنگ ها می توانید در چارچوب ها آینه قدی ، تابلو های نقاشی، سینی‌ ها، بالشت‌ ها، قالیچه‌ ها و … استفاده کنید.

8_اشکال هندسی ثروت ساز در فنگشویی

اشکال هندسی دایره ، مربع و مستعطیل و یا حتی وسالی مج دار می تواند جذب ثروت کند مثلا می توانیر از میز های جلو مبلی گرد و یا مستعطیل و همچنین از آینه دکوراتیو گرد، آینه قدی بدون قاب موج دار و از آینه تراش مربعی استفاده کنیو و همچنین تابلوهایی با ابعاد مختلف مستعطیلی.

9_گل و گیاه ثروت ساز

اگر در خانه ی خود حیاط و باغچه دارید حتما آن با مسیر های ملایم گل کار کنید و از آبنما در آن استفاده کنید. اگر باغچه ندارید در خانه از گلدان هایی گه برگ های گرد که مانند سکه هستند و یا برگ های بزرگ دارند استفاده کنید.

مثلا گیاهانی مانند دیفن باخیا، یشم یا لوناریا گیاهان ثروت ساز هستند. از گیاهانی که خار یا پرز دارند استفاده نکنید. اگر از بامبو استفاده می کنید حتما 8 عدد از ان را تهیه کنید زیرا 8 بهترین عدد شانس و ثروت است. گیاهانی که گل می دهند با رنگ گل های قرمز و بنفش به کار ببرید.

10_نور در فنگ شویی ثروت

نور بسیار اهمیت دارد اگر مغازه یا محل کار را انتخاب می کنید سعی کنید نور خوبی داشته باشدو بهترین گزینه ورود جریان نور طبیعی است. در خانه هم از پرده های بسیار نازک و حرید استفاده کنید و نگذارید جلوی عبور نور گرفته شود. اگر هم پنجره ی مناسبی ندارید از نور پردازی با نور های آرام بخش ولی روشن استفاده کنید. وجود آینه در اندازه های مختلف مثل آینه قدی و یا آینه دکوراتیو در بخش های گوناگون زیبایی بی نظیری را به فضا انتقال می دهد. آینه انرژی را در فضا پخش و همچنین باعث بزرگتر نشان دادن فضا و انعکاس نور می شود.

آینه دکوراتیو گرد تجسم

11_استفاده از عناصر فنگ شویی موجود در طبیعت

 • چوب
 • خاک
 • فلز
 • آتش‌
 • آب

12_نماد های فنگ شویی ثروت و برکت

 • وزغ سه
 • سکه یی چینگ
 • کشتی چوبی
 • لاک پشت فلزی
 • تابلو های طبیت و آب خروشان
 • کره زمین
 • چرتکه
 • پاگودا
 • الماس
 • آبنما یا آکوتریوم
 • آینه دکوراتیو

14_سایر مواردی که باید رعایت شود را به طور خلاصه برایتان می گوییم:

 • وسایلی مثل مبل و فرش را فقط دور تا دور نچینید. گونه ای بچینید که فضایی جدا را ایجاد کند. فرش ها را به هم نچسبانید و هر فضایی را با فرش جدا کنید
 • پوشاندن سوراخ های دیوار ها مانند جای میخی که نیازی ندارید. لیه ی دیوار هایی که آسیب دیده است.
 • سعی کنید ظروف مواد غذایی مثل ظرف حبوبات و برنج را خالی نگذارید و تا جایی که امکانش هست پر باشند.
 • کیف یا کیف پول خود را شلوغ نکنید و از کارتهای زیاد ولی خالی و یا قبض های خرید ها دوری و آنها را انباشته نکنید.
 • از رنگ های معمول مشکی و قهوه ای برای کیف ها استفاده کنید. به طور کل هرچه رنگ کیف پر رنگ تر باشد قدرت نگه داری ثروت بیشتری دارد.
 • لبه های تیز در وسایل مخصوصا کنج ثروت ساز نداشته یاشید. مثلا میز هایی که لبه های بسیار تیز دارند خوب نیستند.
 • رفع انباشتگی در هر محیطی لازم است مخصوصا در محیط کار و یا روی میز کار. از قرار دادن وسایلی که میز شما را شلوغ می کند و کاغذ و ابزار دفتری اضافی که هر لحظه استفاده نمی شود روی میز جلو گیری کنید.
 • اگر وسیله برقی یا لاکترونیکی خرابی دارید آن را زود درست کنید، زیرا تمرکز انرژي ها را برای جذب شادی، ثروت و سرمايه از بين می برند. اگر شیر آبی چکه می کند مشکل آن را حل کنید. چینی ها بر این باورند که چکه کردن شیر آب باعث هدر رفتن آب و نیروی حیاتی می شود، از سمت دیگر در آخر ماه با قبض آبی روبرو می شوید که این مورد را بیشتر به شما اثبات می کند! این هزینه به معنای هدر رفتن ثروت است.
 • میز کار یا محل نشستن شما جوری نباشد که دیوار در روبه رو و با فاصله ی کم مثلا یک متری شما باشد.مثلا میز و صندلی محل کار خود را جوری قرار ندهید که جلوی شما و چسبیده به دیوار باشید.وقتی جلوی شما آزاد باشد فکر ها آسوده تر در ذهن شما جابه جا و نجزیه و تحلیل می شوند. و تصمیم گیری بهتر اتفاق میوفتد. اگر محیط شما کوچک است و مجبورید اینگونه بنشینید، دیوار را با تابلو های نقاشی، گیاه و رنگ های زیبا بپوشانید.

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب

در اتاق خوا تخت را روبه روی در قرار ندهید  اما به گونه ای بگذارید که به در اتاق دید داشته باشید.  یا آینه قدی یا آینه دکوراتیو نباید مقابل سرویس خواب باشد یا تخت خواب نباید زیر پنجره قرار گیرد.

آینه تراش خورده

فنگ شویی ثروت در آشپزخانه

در آشپزخانه اجاق گاز بسیار مهم است و باید بین اجاق گاز، سینک ظرفشویی و یخچال یک مثلث ایجاد شود و هر یک سه ضلع مثلث را تشکیل دهند. همیشه اجاق گاز دا تمیز کنید. اجاق گاز نماد غذای سالم و سیری است. از نور خوب در آینه استفاده کنید.

ترجیحا اگر قصد خرید خانه یا ساخت خانه را دارید وجو پنجره در آشپزخانه را فراموش نکنید و سعی کنید هر روز پنجره را باز کنید. از کابینت های رنگ روشن استفاده کنید و سعی کنید همیشه محیط را تمیز نگه دارید. وسایلی که خراب شده را تعمیر و ظروف شکسته را دور بیندازید.

فنگ شویی ثروت در محل کار

در مورد فنگشویی ثروت ساز در محل کار باید گفت جزو بخش هایی است که افراد تایم زیادی را در آنجا می گذرانند به همین خاطر نیاز به فنگ شویی ثروت دارد و جزو مهم ترین مکان ها محسوب می شود که اغلب کارمندان علاقه به فنگ شویی ثروت برای این قسمت دارند و پیگیر آن هستند.

بهتر است برای این محل ها از یک دیزاینر مشورت بگیرید و یا اگر مغازه دار هستید از قفسه هایی با ارتفاع یکسان استفاده کنید. سعی کنید فضای وسط را شلوغ نکنید و یا از میز ها و قفسه های کوتاه برای وسط استفاه کنید تا انرژی بدون برخورد جریان پیدا کند.

ورودی دفتر کار، مغازه و یا شرکت را زیبا کنید. با استفاده از گیاهان ثروت ساز و رنگ های دیوار و وسایل خوب محیط را زیباتر کنید. حتما از در فروشگاه های لباس از آینه قدی و آینه دکوراتیو هم برای کاربردی بودن و هم برای جذب ثروت استفاده کنید.

اگر از فواید فنگ شویی برای محط کار بخواهیم بگوییم:

 • افزایش درآمد
 • رونق کسب و کار
 • ایجاد روابط اجتماعی عالی
 • ایجاد خلاقیت بیشتر در کار
 • ایجاد حس ارامش در ارتباط با مشتری

چوب در فنگ شویی ثروت

عنصر چوب در فنگ شویی اثر بسیار زیاد و پر رنگی دارد و حتما سعی کنید در خانه و محل کار از آن استفاده کنید. چوب یکی از مهمترین عناصر محسوب می شود که فنگ شویی نیاز به آن دارد تا اثرات خود را در مدت زمانی کوتاه نشان به رخ بکشد.

فایده ی وجود عنصر چوب در هر مکانی موجب افزایش گرما و صمیمیت در آنجا می شود و انرژی بسیار عالی را انتقال می دهد. می توانید از عنصر چوب در قاب آینه دکوراتیو یا آینه قدی چوبی و یا مبلمان و میز و تخت استفاده کنید.

فلز در فنگ شویی ثروت

وجود وسیله ای با عنصر فلز برای فنگ شویی ثروت در خانه و محل کار نماد سادگی و شادابی و آرامش و انرژی مثبت است.

قرار دادن عنصر فلز در فنگ شویی ثروت محل کار بسیار ضروری است؛ زیرا از دیگر نماد های آن استقامت و پایداری است که برای هر مکانی که تعدادی کارمند مشغول هستند وجود این عنصر ضروری است.

از عنصر فلز در ادارات و مغازه ها می توان در قفسه ها استفاده کرد و یا آینه قدی پنجره ای که هم زیبا هستند و هم قابی فلزی دارند.

نظر شما !!