قابلیت‌ها و ویژگی‌های نسخه جدید گوگل کروم

گوگل یک حالت صرفه‌جویی در باتری را به آخرین نسخه مرورگر وب محبوبش اضافه کرده است و همچنین راهی برای اجرای روان‌تر کارها.

انتخاب گزینه «بهینه‌سازی باتری» در هر زمانی که روشن‌اش کنید، می‌تواند به صرفه‌جویی انرژی کمک کند یا می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که هر زمان باتری کمتر از ۲۰ درصد باشد، به‌طور خودکار فعال شود.

گزینه‌ای وجود دارد که هر زمان که از لپ‌تاپی استفاده می‌کنید که به برق متصل نیست، این سیستم فعال شود.

هنگامی که Energy Saver روشن است، یک نماد برگ جدید در کنار نوار آدرس ظاهر می‌شود. این ویژگی با انجام کارهایی مانند محدود کردن فعالیت پس‌زمینه و کاهش جلوه‌های بصری کار می‌کند.

گوگل می‌گوید «ممکن است متوجه تغییراتی در عملکرد بازی و ویدیو شوید». در همین حال، گزینه Memory Saver حافظه را از صفحاتی که استفاده نمی‌کنید آزاد می‌کند تا عملکرد را بسیار روان‌تر کند.

همه برگه‌های غیرفعال همچنان قابل مشاهده خواهند بود، اما تا زمانی که به آنها برنگردید، کاری انجام نمی‌دهند. گوگل ادعا می‌کند که به این معنی است که کروم تا ۳۰ درصد حافظه کمتری مصرف می‌کند.

در این حالت، پیغامی را در نوار آدرس مشاهده خواهید کرد که هر زمان که Memory Saver روشن است به شما آن را می‌گوید. اما برای سایت‌هایی که می‌خواهید فعال بمانند، می‌توانید آنها را در فهرست ویژه‌ای معاف کنید.

گوگل همچنین یک منوی عملکرد کاملا جدید در تنظیمات ایجاد کرده است تا شما با آخرین موارد اضافه شده آشنا شوید.

این ویژگی‌ها در کروم ۱۰۸ ظاهر می‌شوند که طی چند هفته آینده عرضه خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین


تماشاخانه


زاکانی دانشجویان را به قیام علیه خود دعوت کرد؟ (فیلم)
زاکانی دانشجویان را به قیام علیه خود دعوت کرد؟ (فیلم)

logo-vid


ببینید| اقامتگاه لوکس خرگوش‌ها‌ در شیکاگو / ماساژ، نوازش و قالیچه ایرانی


logo-vid
فیلم های دیگر

15 سال پیش در چنین روزی

نظر شما !!