قرارداد جدید با رونالدو / 200 میلیون یورو برای تبلیغ جام جهانی عربستان سعودی

خبرگزاری فرانسه گزارش داد رونالدو 200 میلیون یورو بابت تبلیغ میزبانی عربستان سعودی برای جام جهانی فوتبال دریافت می کند.

به گزارش عصرایران، یک منبع اگاه به خبرگزاری فرانسه گفت: رونالدو برای بازی با باشگاه النصر تا سال 2025 بیش از 200 میلیون دلار دریافت می کند و علاوه بر آن، 200 میلیون یورو دیگر هم برای فعالیت به عنوان سفیر میزبانی جام جهانی توسط عربستان سعودی دریافت خواهد کرد.
عربستان سعودی، مصر و یونان به طور مشترک قصد دارند برای کسب میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2030 پیشنهاد خود را ارائه دهند.

این خبر را یک منبع اگاه نزدیک به باشگاه النصر سعودی به خبرگزاری فرانسه گفته و خواسته است اسم و هویتش مشخص نشود.

این منبع اضافه کرد: این قرارداد کلان باشگاه سعودی با النصر با حمایت گسترده ای از سوی محمد بن سلمان ولیعهد و حاکم واقعی عربستان سعودی روبه رو شد. همچنین دیگر فرزندان ملک سلمان پادشاه سعودی نیز از این قرارداد حمایت کردند.

منبع افزود: محمد بن سلمان و برادرانش نایف و ترکی و راکان قبل از اینکه پدرشان ولیعهد شود همه اعضای افتخاری باشگاه النصر بودند و هستند.

رونالدو به النصر سعودی پیوست

وی ادامه داد: آنها می خواهند به باشگاه مورد علاقه شان برتری بدهند و آن را در دایره تمرکز و توجه جهانی قرار دهند. بهترین راه ممکن هم آوردن بهترین بازیکن جهان است. دو صندوق “سرمایه گذاری های عمومی” و “ثروت حاکمیتی” در تامین مالی این قرارداد مشارکت داشتند. این دو صندوق در کنترل دولت سعودی هستند.

منبع توضیح داد: باشگاه النصر و دیگر باشگاه های سعودی چنین پول کلانی ندارند تا بتوانند چنین قراردادهای بزرگی را امضا کنند.

یک منبع دیگر هم که به باشگاه النصر نزدیک است گفت شاهزادگان ارشد از این قرارداد بزرگ حمایت کردند. برادران محمد بن سلمان بودند که پیشنهاد جذب رونالدو را مطرح و برای امضای قرارداد با او با هر هزینه ای تلاش کردند. همه آنها از طرفداران النصر هستند و می خواستند ثابت کنند واقعا باشگاه شان جهانی است. “العالمی” (به معنای جهانی) لقب باشگاه النصر است.

بارها حضور شاهزاده نایف (فرزند ملک سلمان پادشاه سعودی) در تمرینات باشگاه النصر دیده شده است. همچنین شاهزاده ترکی دیگر فرزند ملک سلمان هم در مراسم معرفی رونالدو در ورزشگاه النصر حاضر بود.

تابلوی خوش آمدگویی و استقبال از رونالدو در خیابان های ریاض

قرارداد جدید با رونالدو / 200 میلیون یورو برای تبلیغ جام جهانی عربستان سعودی

کریستیانو رونالدو ستاره فوتبال جهان 10 روز قبل به باشگاه النصر سعودی پیوست. مبلغ قرارداد او برای 2.5 سال اعلام نشد اما رسانه ها گفتند برای این مدت 200 میلیون یورو دریافت خواهد کرد.

با این حال جزئیات بیشتری از این قرارداد منتشر نشد. برخی منابع هم گفته بودند رونالدو علاوه بر این، مبالغ بیشتری را هم به در قالب های دیگری دریافت خواهد کرد. 

این باارزش ترین قرارداد تاریخ فوتبال کشورهای عربی و آسیایی است. باشگاه النصر مستقر در ریاض، یکی از پرتماشاگرترین تیم های فوتبال سعودی است.

کریستیانو رونالدو بازیکن 37 ساله اهل پرتغال است. بهترین بازیکن جهان برای 5 سال و قهرمانی تیم پرتغال در جام اروپا در سال 2016 ، دریافت پنج جایزه توپ طلا و چهار جایزه کفش طلای اروپا و 5 جام لیگ قهرمانان اروپا بخشی از افتخارات رونالدو است.

او تنها بازیکن جهان است که در 5 دوره جام جهانی گلزنی کرده است.

رونالدو اما در جام جهانی اخیر در قطر نمایش بسیار بدی داشت. او قبل از این هم به طور غیردوستانه از تیم انگلیسی منچستریونایتد جدا شد. این جدایی به دنبال انتقادات علنی ازبازی او، صورت گرفت.

رونالدو به النصر سعودی پیوست/ 200 میلیون یورو برای 2.5 سال
در جام جهانی، رونالدو در دو بازی حساس تیمش در مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی جام جهانی روی نیمکت بود.
 گرچه او در نخستین بازی پرتغال در جام جهانی در مقابل غنا، اولین گل را وارد دروازه حریف کرد اما در مقابل اوروگوئه و کره جنوبی بازی خوبی نداشت. در بازی پرتغال – سوئیس که با نتیجه 1-6 به سود پرتغال به پایان رسید رونالدو روی نیمکت ذخیره ها بود. در بازی یک چهارم نهایی مقابل مراکش هم در نیمه دوم وارد زمین شد اما هیچ تاثیر مهمی نداشت تا تیم با نتیجه 1-صفر حذف شود.

جشن معرفی رونالدو در باشگاه اختصاصی باشگاه النصر سعودی در ریاض

قرارداد جدید با رونالدو / 200 میلیون یورو برای تبلیغ جام جهانی عربستان سعودی

نظر شما !!