قیمت سولانا ممکن است بر اساس این الگو تا ۱۵۰ دلار افزایش یابد

علیرغم خروج میزان قابل توجهی سرمایه از محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر سولانا، الگویی در نمودار این رمزارز SOL در حال تشکیل شدن است که از روند صعودی احتمالی خبر می‌دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، الگوی کف دو قلو در نمودار سولانا در حال تشکیل شدن است و در صورت تکمیل آن، قیمت سولانا ممکن است در هفته‌های آتی افزایشی ۴۵ درصدی را تجربه کند.

آیا سولانا ۱۵۰ دلاری خواهد شد؟

الگوی کف دو قلو معمولا در پایان یک روند نزولی ظاهر می‌شود و زمانی بوجود می‌آید که قیمت تا سطحی پایین می‌آید، سپس افزایشی مقطعی را تجربه می‌کند و مجدداً تا نزدیکی کف قبلی کاهش می‌یابد. در شرایطی که فروشندگان نتوانند قیمت را به سمت کف قیمتی پایین‌تری سوق دهند، احساسات فروش کمتر شده و همین موضوع به جهش قیمت شدید و صعود ختم می‌شود.

سولانا در ۲۴ ژانویه تا بدین جای کار، به خصوص پس از افزایش قیمت ۲۵٪ هفته اخیر خود تا مرز ۱۰۰ دلار، تا حدودی الگوی مشابهی را ترسیم کرده است.

علاوه بر این، واگرایی صعودی بین روند قیمتی سولانا و شاخص قدرت نسبی (RSI) آن وجود دارد که احتمال زیاد نشان‌دهنده جهش احتمالی در پی تشکیل الگوی کف دوقلو صعودی است.

الگوی کف دوقلو در نمودار سولانا؛ نمودار روزانه

این الگو در صورتی تایید خواهد شد که قیمت سولانا همراه با افزایش حجم معاملات، به خط گردن این الگو در نزدیکی ۱۲۰ دلار افزایش یابد و در صورت تحقق این مهم، قیمت ممکن است تا هدف این الگو برابر با حداکثر فاصله بین پایین‌ترین نقطه تا خط گردن صعود کند. در این صورت، احتمالا شاهد ۱۵۰ دلاری شدن سولانا خواهیم بود و در صورت ادامه حرکت به سمت بالا، قیمت می‌تواند تا ۱۷۰ دلار (که با رنگ قرمز در نمودار مشخص شده است) افزایش یابد.

ریسک تله گاوی وجود دارد

چیزی شبیه به الگوی کف دوقلو در نمودار سولانا در حال تشکیل شدن است که ممکن است قیمت را تا ۱۵۰ دلار و حتی بالاتر افزایش دهد. با این حال، تحلیلگری با نام کاپو نسبت به تله گاوی احتمالی هشدار داده و معتقد است آلتکوین‌ها در کل روند نزولی خود را از سر خواهند گرفت.

به گفته کاپو، در محدوده ۱۲۰ دلاری که خط گردن الگوی مذکور است، مقاومتی قرار دارد که به احتمال زیاد روند صعودی سولانا را محدود خواهد کرد. وی در تحلیل خود از نظریه امواج الیوت برای اشاره به آغاز موج دیگر چرخه نزولی سولانا استفاده کرده است که در نمودار زیر با حرف c نشان داده شده است.

نمودار قیمت سولانا؛ تایم‌فریم ۸ ساعت

کاپو روز گذشته در این رابطه گفت:

برای من غیرممکن است در این نقطه پس از شکست تمامی اصلاح قیمت‌های صعودی خوش‌بین باشم. می‌توانید از پامپ قیمت در تایم فریم‌های کوتاه مدت تا زمانیکه دوام بیاورند لذت ببرید؛ اما خیلی به آنها عادت نکنید.

اما چشم‌انداز سولانا به خوبی نمودار آن نیست. بر اساس گزارش هفته گذشته کوین‌شیرز، سرمایه‌گذاران احساسات منفی نسبت به محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با اکثر آلتکوین‌ها از جمله BNB، پولکادات، کاردانو، ریپل و لایت کوین دارند و در حال خروج سرمایه خود هستند. قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال را در اینجا بررسی کنید.

سرمایه ورودی و خروجی به محصولات مرتبط با رمزارزها

علاوه بر این، در هفته منتهی به ۲۵ فوریه (۶ اسفند) حدود ۲.۶ میلیون دلار سرمایه از محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با سولانا خارج شد.

البته در این دوره مجموعا ۳۶ میلیون دلار به محصولات سرمایه‌گذاری مرتبط با دارایی‌های دیجیتال سرازیر شد که ۱۴ میلیون دلار آن به پورتفوهایی با چند دارایی و ۱۷ میلیون دلار به بیت کوین اختصاص دارد.

نظر شما !!