قیمت لونا به ۸۱ دلار رسید؛ شبکه ترا به دومین پلتفرم بزرگ دیفای تبدیل شد

قیمت لونا رمز ارز بومی شبکه ترا به دنبال افزایش تقاضا در حوزه امور مالی غیر متمرکز و تقاضا برای استیبل کوین این شبکه به رکورد جدیدی دست یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ، لونا (LUNA) با ثبت قیمت ۸۱.۲۸ دلار بار دیگر بالاترین قیمت تاریخی خود را جابه‌جا کرده است. این در حالی است که بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای برتر تغییر چندان چشمگیری در قیمت را تجربه نکرده‌اند. لونا اکنون با ۷.۱۸٪ افزایش نسبت به روز گذشته و ۳۰٪ رشد در یک هفته اخیر به قیمت ۷۸.۶ دلار خرید و فروش می‌شود و در رتبه نهم جایگاه برترین رمز ارزها از لحاظ ارزش بازار قرار دارد.

روز گذشته لونا توانست با پشت سر گذاشتن پولکادات به جمع ۱۰ رمز ارز برتر بازار راه پیدا کند. شبکه ترا به یکی از بسترهای مورد اعتماد پروتکل‌های دیفای تبدیل شده است.

این شبکه با دستیابی به ۱۷.۲۹ میلیارد دلار سرمایه قفل شده با پشت سر گذاشتن بایننس اسمارت چین به دومین پلتفرم بزرگ دیفای تبدیل شده است. در رتبه اول این لیست اتریوم با ۱۴۹.۵ میلیارد دلار ارزش قفل شده قرار دارد و شبکه BSC نیز با ۱۶.۴ میلیارد دلار در جایگاه سوم قرار گرفته است.

ارزش قفل شده در شبکه‌های بلاکچینی

پلتفرم‌های انکر (Anchor)، لیدو (Lido)، تراسواپ و استروپورت (Astroport) به ترتیب بیشترین میزان سرمایه قفل شده در شبکه ترا را تشکیل داده‌اند. با اینکه بر اساس داده‌های Defillama تنها ۱۳ پروتکل فعال در زنجیره ترا فعالیت می‌کند، بایننس اسمارت چین میزبان بیش از ۲۲۲ پروتکل فعال است؛ از این رو این دستاورد مهم حاکی از عملکرد خوب این شبکه است. از طرف دیگر قرار است بیش از ۱۴۰ پروتکل دیگر در سال ۲۰۲۲ در این زنجیره شروع به فعالیت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شبکه ترا پیشنهاد می‌کنیم مقاله «معرفی شبکه ترا و توکن Luna» را مطالعه کنید.

تحلیل قیمت لونا

قیمت لونا در سال ۲۰۲۱ با افزایش قابل توجهی همراه بود. رمز ارز LUNA با ۸۷۰۰٪ رشد از قیمت زیر ۱ دلار به ۸۱.۲۸ دلار افزایش یافته است.

نمودار روزانه قیمت لونا نشان می‌دهد که در چند ماه اخیر این ارز دیجیتال در روند صعودی مطلوبی قرار داشته است. لونا توانسته است از مقاومت کلیدی اوج قبلی خود در سطح ۷۸ دلار عبور کند و همچنین از میانگین متحرک‌های ۲۵ و ۵۰ روزه عبور کند. LUNA از کانال صعودی خود نیز فراتر رفته است.

از این رو ممکن است لونا به رشد خود ادامه دهد و به سمت مقاومت مهم بعدی خود در ۱۰۰ دلار حرکت کند. البته این سناریو در صورتی که قیمت LUNA از حمایت کلیدی ۵۳ دلار پایین‌تر بیاید، اعتبار خود را از دست می‌دهد.

نمودار قیمت لونا، تایم‌فریم روزانه

به نظر شما رشد قیمت لونا تا کجا ادامه خواهد داشت؟ شبکه ترا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نظر شما !!