لغو جشن سال نوی میلادی در لندن/ غلبه اومیکرون بر دانمارک

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، سویه جدید اومیکرون همچنان در اروپا رو به گسترش است و در آستانه سال نوی میلادی شرایط بسیار سخت و نگران کننده ای را برای شهروندان ایجاد کرده است.

لغو جشن سال نوی میلادی در لندن

به دلیل شیوع گسترده اومیکرون در لندن، پایتخت انگلیس، صادق خان، شهردار لندن جشن های باشکوه برنامه ریزی شده سال نو در میدان ترافالگار این شهر را لغو کرد.صادق خان در پیامی توئیتری اعلام کرد که دلیل این تصمیم میزان بی سابقه ابتلا به کرونا در این شهر است.

صادق خان تاکید کرد: تلاش می کند تمام اقدامات لازم را انجام دهد تا از این مسئله جلوگیری کند که سیستم بهداشت و سلامت در پایتخت انگلیس دچار فروپاشی شود؛ بنابراین جشن های با شکوه سال نوی میلادی با حضور بیش از 6500 نفر دیگر برگزار نمی شود.

صادق خان در پیامی توئیتری اعلام کرد: این برای بسیاری از لندنی ها دلسرد کننده خواهد بود؛ اما ما باید گام های درستی برای کاهش شیوع این ویروس برداریم.

شاخص موارد ابتلای هفتگی به کرونا به ازای هر 100 هزار نفر در لندن به 1200 رسیده است. ویروس اومیکرون در سراسر انگلیس و اسکاتلند به ویروس غالب تبدیل شده است.

ملکه الیزابت دوم هم تصمیم گرفته است تا با توجه به شیوع سریع سویه اومیکرون ویروس کرونا، نشست و گردهمایی سالیانه خاندان سلطنتی در آستانه کریسمس را لغو کند.

گردهمایی خاندان سلطنتی انگلیس برای دومین سال متوالی به خاطر بحران ویروس کرونا لغو خواهد شد.

کاخ باکینگهام اعلام کرده است که تصمیم برای لغو این نشست سالیانه یک تصمیم شخصی از سوی ملکه الیزابت بوده و یک رویکرد پیشگیرانه و محتاطانه به شمار می رود.

با این حال هنوز مشخص نیست که آیا سایر اعضای خاندان سلطنتی انگلیس، کریسمس را جشن خواهند گرفت یا نه.

ملکه انگلیس همچنین ضیافت ناهار سالیانه کریسمس در کاخ باکینگهام را نیز لغو کرده است.

این نخستین تعطیلات کریسمس است که ملکه الیزابت بدون همسرش شاهزاده فییلیپ سپری خواهد کرد، وی در ماه آوریل در سن 99 سالگی فوت کرد.

مقاومت جانسون در برابر توصیه کارشناسان برای تشدید محدودیت ها

با این همه با وجود گسترش سویه اومیکرون در انگلیس بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور اعلام کرده که نمی خواهد اقدامات و محدودیت های قرنطینه ای را در دوران کریسمس تشدید کند.

جانسون در سخنانی اظهار داشت که وزرا تصمیم گرفته اند ارتباطات اجتماعی را در کریسمس محدود نکنند . این در حالی است که مشاوران علمی دولت جانسون خواستار تشدید محدودیت ها برای مهار سویه اومیکرون بودند.

انگلیس در روز دوشنبه هم 91743 مورد جدید ابتلا به کرونا را ثبت کرد.

دولت منطقه ای در ولز هم تصمیم گرفته از دومین روز تعطیلات کریسمس دیگر اجازه حضور تماشاگران در رویدادهای ورزشی را ندهد. کارشناسان هم خواستار محدودیت های ارتباطی گسترده شده اند. این در حالی است که بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس همچنان درباره اعمال قواعد سختگیرانه برای مهار کرونا تردید دارد.

هشدار مراکز درمان سرطان در آلمان درباره کاهش ظرفیت ها

مراکز درمان سرطان در آلمان هم درباره به وجود آمدن کمبودهای ظرفیتی برای درمان بیماران سرطانی با توجه به افزایش فشارها بر سیستم بهداشت و درمان به دلیل شیوع گسترده کرونا ابراز نگرانی کرده اند. بر اساس آمارهای موجود حدود دو سوم کلینیک ها دیگر ظرفیت پذیرش بیماران سرطانی را ندارند.

“توماس سئوفرلین”، رئیس انجمن سرطان آلمان در این باره می گوید: ما باید آگاه باشیم که واحدهای مراقبت های ویژه به دلیل افزایش بیماران کرونایی به صورت ناخواسته مجبور به اولویت بندی برای درمان بیماران و در نتیجه یک تریاژ بی صدا می شوند. وی خواستار اطمینان حاصل کردن از ظرفیت های عرضه کافی در بیمارستان ها به ویژه مراکز درمان سرطان برای جلوگیری از به تعویق افتادن درمان این بیماران شد.

آتش بازی سال نوی میلادی در آلمان ممنوع شد

آتش بازی سال نوی میادی در آلمان هم رسما ممنوع شد. “نانسی فایزر”، وزیر کشور آلمان فرمان مربوطه را رسما امضا کرد. این خبر را وزارت کشور آلمان روز شنبه اعلام کرد.

کنفرانس نخست وزیران ایالات آلمان روز دوم دسامبر تصمیم گرفت تا آتش بازی ها در سال نوی میلادی را ممنوع کند تا از صدمات ناشی از آن به دلیل همه گیری کرونا و درگیری بیمارستان ها به درمان بیماران کرونایی جلوگیری شود. این آیین نامه از 24 دسامبر اجرای می شود.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم به دلیل شیوع گسترده اومیکرون خواستار محدودیت های ارتباطی حداکثری شده است. این نهاد بهداشتی نسخه بروز شده ای از استراتژی مهار کرونا را امروز ( سه شنبه) منتشر کرده که از جمله آن افزایش سرعت واکسیناسیونو کاهش سفرها به موارد کاملا ضروری است. این نهاد بهداشتی همچنین محدودیت های سختگیرانه بیشتر را توصیه کرده است.

462 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

این نهاد بهداشتی در آلمان صبح امروز شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر را 306.4 ارزیابی کرد. بر این اساس در عرض 24 ساعت در این کشور 23428 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 462 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

توقف روند بهبود اقتصادی در آلمان

بر اساس ارزیابی انستیتو اقتصادی مهم DIW در آلمان محدودیت های کرونایی روند بهبود اوضاع اقتصادی در این کشور را متوقف کرده است.

موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان (DIW) روز سه شنبه در برلین اعلام کرد که رشد اقتصاد این کشور در سه ماهه پایانی کمی کاهش پیدا خواهد کرد.

درخواست شهروندان آلمانی برای اعمال قرنطینه و تشدید محدودیت ها

نتایج جدیدترین نظر سنجی هم نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی برای اعمال قرنطینه و تشدید محدودیت ها آماده اند. بر این اساس اکثر شهروندان خواستار اجباری شدن واکسیناسیون و اعمال قرنطینه برای مهار کرونا هستند. این نظر سنجی توسط موسسه فورسا انجام گرفته است.

بر این اساس 71 درصد شهروندان خواستار اجباری شدن واکسیناسیون هستند. 66 درصد هم خواهان اعمال قرنطینه در کشور هستند. 32 درصد شهروندان هم اعمال قرنطینه را رد می کنند.

غلبه اومیکرون در دانمارک

اومیکرون همچنین در دانمارک به ویروس غالب تبدیل شده است. این خبر را وزیر بهداشت دانمارک با استناد به داده های اعلام شده از طرف نهاهای بهداشتی در این کشور اعلام کرد.

موسسه بهداشتی دولتی دانمارک SSI اعلام کرد که اومیکرون به ویروس غالب در این کشور تبدیل شده و همچنان در حال گسترش است. این نهاد بهداشتی در دانمارک تا روز دوشنبه حدود 23 هزار مورد تایید شده به اومیکرون در کشو را ثبت کرد.

دانمارک بالاترین شاخص ابتلای هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر در کل منطقه اقتصادی اروپا را دارا است. آلمان این کشور را در لیست پرخطرترین مناطق کرونایی خود قرار داده است.

تشدید قواعد کرونایی در سوئد

سوئد هم در آستانه کریسمس قواعد کرونایی برای مهار سویه اومیکرون را تشدید می کند. این خبر را نخست وزیر سوئد اعلام کرده و تاکید کرد که قواعد جدید از روز پنج شنبه در کشور اجرایی می شود.

گواهی واکسن اروپاییان تنها 9 ماه اعتبار خواهد داشت

کمیسیون اروپایی هم امروز اعلام کرد که بدون واکسیناسیون تقویت کننده گواهی واکسیناسیون شهروندان حداکثر 9 ماه بعد از واکسیناسیون کامل دیگر معتبر نخواهد بود. این کمیسیون اعلام کرد که این تصمیم از اول فوریه اجرایی خواهد شد.

احتمال غلبه اومیکرون در پاریس

یک کارشناس برجسته در فرانسه هم اعلام کرد که ویروس اومیکرون احتمالا در پاریس غالب شده است. “گیوم روزیه”، کارشناس داده ها در فرانسه که ارقام وزارت بهداشت را مورد ارزیابی قرار می دهد امروز در سخنانی اظهار داشت: اومیکرون به سرعت در حال گسترش است. وی افزود: ما تخمین می زنیم که نوع اومیکرون قبلا در پاریس و مناطق اطراف غالب شده است.

شاخص ابتلای هفتگی در پاریس در افراد در سنین بین 20 و 39 سال به ازای هر 100 هزار نفر به 1400 رسیده است. روزیه اعلام کرد که موج اومیکرون در حالی که موج دلتا رو به صاف شدن بود به فرانسه می رسد. بر اساس آمارهای اخیر در سراسر فرانسه میزان آلودگی به اومیکرون در بیماران کرونایی به 10 درصد رسیده است.

دولت فرانسه هم با توجه به شیوع گسترده کرونا اعمال محدودیت های جدید را رد نمی کند. این خبر را سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرده است.

افزایش چشمگیر بستری ها در اورژانس های فرانسه

شمار بیماران کرونایی بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه برای اولین بار از ماه می به بالای 3 هزار نفر افزایش پیدا کرده است. در هفت روز گذشته آمار مبتلایان جدید به کرونا در این کشور به صورت میانگین حدود 52885 مورد در روز افزایش پیدا کرده است.

حمله معترضان به اقدامات کرونایی به پارلمان رومانی

معترضان به اقدامات و محدودیت های کرونایی در بخارست، پایتخت رومانی به ساختمان پارلمان این کشور حمله کرده و با عبور از محافظان به داخل حیاط ساختمان نفوذ کردند. به گزارش رسانه های رومانی برخی خودروها هم در جریان این اعتراضات آسیب دیدند.

نخست وزیر رومانی از وزیر کشور درخواست کرد شرایطی را برای حمایت بیشتر از نهادهای دولتی فراهم کند.

انتهای پیام/

نظر شما !!