لیست غذاهای ایرانی (5 غذای محبوب به همراه دستور پخت)

حتی پرطرفدارترین و یا حاضری ترین غذاهای ایرانی سرشار از مواد مغذی و انواع پروتئین و ویتامین ها هستند و جزء خوش طعم ترین غذاها  به حساب می آیند. برای اینکه به راحتی غذای دلخواه را انتخاب کرده و حتی کلمه چی بپزم به ذهن شما خطور نکند در زیر فهرستی از چند غذای ایرانی آورده ایم.

فهرستی از غذاهای سنتی ایران

•    استانبولی پلو
•    زرشک پلو با مرغ
•    باقالی پلو با ماهیچه
•    ته چین مرغ

استانبولی پلو

لیست غذاهای ایرانی (5 غذای محبوب به همراه دستور پخت)

مواد لازم برای ۴ نفر
4 پیمانه    برنج
500 گرم    سینه مرغ
2 عدد متوسط    سیب زمینی
2 حبه    سیر
1 پیمانه    لوبیا سبز
1 قاشق غذاخوری    رب گوجه فرنگی
2 عدد    2 عدد
به مقدار کافی    نمک و فلفل سیاه
به مقدار کافی    زردچوبه و روغن

طرز تهیه استانبولی پلو

قدم اول

ابتدا برنج را میشوریم و خیس میکنیم. بعد از آن باید مرغ به خوبی پخته شود، برای اینکار یک قابلمه مناسب انتخاب کرده، پیاز را خلالی خرد کرده و گوشت مرغ را به همراه ۱ عدد پیاز، ۲ لیوان آب و مقداری نمک و زردچوبه به قابلمه اضافه کرده و روی حرارت متوسط قرار میدهیم و بعد از پخت، مرغ را مکعبی خرد می کنیم.

قدم دوم

در این مرحله کمی روغن در تابه ای میریزیم و پیاز باقیمانده را به صورت نگینی خرد کرده و در آن تفت میدهیم تاجایی که سبک شود و بعد مقداری زرد چوبه اضافه میکنیم و هم میزنیم تا یکدست شود.

قدم سوم

بعد از تفت دادن پیاز در روغن و زرد چوبه، 2 حبه سیر را رنده کرده و به همراه رب گوجه فرنگی به تابه اضافه میکنیم و برای اینکه خامی رب گرفته شود آن را تفت داده و سرخ میکنیم.

قدم چهارم

در این حین لوبیا سبز را خرد میکنیم و به تابه حاوی پیاز سیر و رب اضافه میکنیم و کمی سرخ میکنیم. مقداری نمک و فلفل سیه اضافه کرده و بعد از کمی تفت دادن شغله را خاموش میکنیم.

قدم پنجم

در قابلمه ای تا نیمه آب میریزیم، مقداری نمک داخل آن ریخته و روی شعله میگذاریم تا جوش بیاید. برنجی که از قبل خیس کرده ایم داخل قابلمه ریخته و بعد از اینکه چند قل خورد برنج را با دست تست میکنیم باید دانه های برنج نرم و مغز آن سفت باشد( زمان آن بسته به نوع برنج متفاوت است)، سپس برنج را آبکشی میکنیم.

قدم ششم

در قابلمه سایز مناسب، متناسب با میزان برنج و لوبیا، مقداری روغن ریخته و روی شعله میگذاریم. میتوانید به دلخواه ته دیگ سیب زمینی، نان لواش و هر چیزی که دوست دارید را ته قابلمه قرار داده و بعد از آن برنج و مواد لوبیا را لایه ای میریزیم روی ته دیگ، یا اینکه برنج و لوبیا را مخلوط کنید و بعد روی ته دیگ بریزید، مواظب باشید برنج له نشود.

قدم هفتم

برای قابلمه دم کنی گذاشته و به مدت 45 تا 1 ساعت اجازه میدهیم برنج  با شعله ملایم دم بکشد.سپس سیب زمینی نگینی را با کمی روغن و زرد چوبه تفت میدهیم و در ادامه مرغ هارا به آن اضافه کرده و تفت میدهیم تا سرخ شود. همچنین میتوان سیب زمینی را لا به لای برنج بگذاریم تا به صورت بخارپز بپزد.

قدم هشتم

بعد از دم کشیدن برنج آن را به همراه مرغ و سیب زمینی داخل دیسک ریخته تزیین و سرو میکنیم.

زرشک پلو با مرغ

لیست غذاهای ایرانی (5 غذای محبوب به همراه دستور پخت)

مواد لازم برای ۴ نفر
۴ پیمانه    برنج ایرانی
۴ تکه    سینه یا ران مرغ
۱ پیمانه    زرشک
۲ قاشق غذاخوری    رب گوجه فرنگی
۱ عدد    پیاز
۲ حبه    سیر
۲۵ گرم    کره
۱ قاشق غذاخوری    آبلیمو
۱ قاشق چایخوری    شکر
۲ قاشق چایخوری    زعفران دم کرده
نصف قاشق چایخوری    گلاب
به اندازه کافی    نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ مجلسی و خوشمزه

قدم اول

دو ساعت قبل از تهیه زرشک پلو با مرغ برای داشتن مرغی خوش طعم و رستورانی،بهتر است مرغ را کمی زردچوبه، فلفل سیاه و نمک زده ودر ظرفی در بسته در یخچال استراحت دهید.

قدم دوم

در قابلمه ای مناسب مقداری روغن ریخته و سیر و پیاز نگینی شده را به آن اضافه میکنیم و تفت میدهیم تا سبک شود.

قدم سوم

بعد از تفت دادن پیاز مقداری زردچوبه را به قابلمه اضافه میکنیم و تفت میدهیم، سپس مرغ هارا درون قابلمه قرار داده و هر دو سمت آنهارا سرخ میکنیم.

قدم چهارم

پس از سرخ کردن مرغ ها، رب گوجه فرنگی را به قابلمه اضافه کرده، و برای اینکه طعم خامی رب را بگیریم به خوبی سرخ میکنیم تا مرغ خوشرنگ تر شود. 

قدم پنجم

مقداری نمک و فلفل سیاه و 3 لیوان آب را به قابلمه اضافه کرده، در قابلمه را میبندیم و حدود یک تا یک و نیم ساعت اجازه میدهیم با حرارت ملایم بپزد.

قدم ششم

در حین پخت مرغ، زرشک ها را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آب می خیسانیم تا نرم شوند.

در ادامه برنج را میشوییم و  در آب ولرم و کمی نمک آن می خیسانیم ( بسته به نوع برنج زمان خیساندن متفاوت است ). 

قدم هفتم

قابلمه ای را پر از آب کرده یک قاشق غذاخوری نمک ریخته و میگذاریم جوش بیاید، بعد از جوش آمدن آب برنج را به همراه یک قاشق روغن درون قابلمه میریزیم و کمی هم میزنیم. بعد از اینکه چند قل خورد برنج را با دست تست میکنیم باید دانه های برنج نرم و مغز آن سفت باشد( زمان آن بسته به نوع برنج متفاوت است)، سپس برنج را آبکشی میکنیم.

قدم هشتم

در قابلمه سایز مناسب، متناسب با میزان برنج مقداری روغن مایع ریخته و روی شعله قرار میدهیم و ته دیگ را به دلخواه از مخلوط “برنج ماست تخم مرغ و زعفران” یا نان لواش و یا سیب زمینی ورقه شده در کف قابلمه می چینیم.

قدم نهم

برنج هارا به آرامی روی ته دیگ میریزیم و دم کنی میگذاریم و اجازه میدهیم برنج با شعله ملایم حدود 1ساعت دم بکشد.

قدم دهم

در حین پخت برنج در این مرحله زرشک را آبکشی کرده و به همراه کره و شکر در یک تابه تفت می دهیم.

قدم یازدهم

برای اینکه زرشک نسوزد آن را روی خیلی حرارت ملایم و در مدت زمان کم تفت دهید و بعد کنار بگذارید.

قدم دوازدهم

خورش مرغ  باید به صورت کم آب سرو شود ،فقط مقداری از آب مرغ را برای سرو سر سفره نگهدارید. بعد از اینکه خورش به روغن افتاد زعفران دم کرده را به همراه آبلیمو و گلاب به خورش اضافه کنید و خورش ۱۵ دقیقه دیگر روی حرارت بماند.

قدم سیزدهم

نکته مهم اینکه باید خیلی کم از گلاب استفاده شود تا طعم و عطر خورش را خراب نکند. پس از اینکه خورش جا افتاد و برنج دم کشید مقداری کمی از برنج را به همراه زرشک و ۱ قاشق غذاخوری زعفران مخلوط کنید.

قدم چهاردهم
در پایان برنج را با برنج زعفرانی و زرشک تزیین می کنیم، سپس خورش مرغ را درون خورش خوری ریخته و به همراه زرشک پلو سرو می کنیم.

باقالی پلو با ماهیچه

مواد لازم برای ۴ نفر
۲ عدد    ماهیچه گوسفندی
۲ پیمانه    لپه باقلا سبز
۱ پیمانه    شوید خشک
۲ عدد بزرگ    پیاز
۴ پیمانه    برنج
۴ قاشق غذاخوری    زعفران دم کرده
۵۰ گرم    کره
۱ قاشق چایخوری    پودر هل
۱ قاشق چایخوری    پودر دارچین
به مقدار کافی    نمک و فلفل سیاه
به مقدار کافی    روغن و زردچوبه
طرز تهیه باقالی پلو با ماهیچه

قدم اول
برنج را میشوییم و  در آب ولرم و کمی نمک آن می خیسانیم ( بسته به نوع برنج زمان خیساندن متفاوت است). قابلمه ای را پر از آب کرده یک قاشق غذاخوری نمک ریخته و میگذاریم جوش بیاید، باقالا سبز را شسته و آبکشی میکنیم.

قدم دوم
بعد از جوش آمدن آب برنج را به همراه یک قاشق روغن درون قابلمه میریزیم صبر می کنیم تا آب دوباره به جوش بیاید، سپس باقلا سبز را اضافه می کنیم.

قدم سوم
بعد از اینکه چند قل خورد برنج را با دست تست میکنیم باید دانه های برنج نرم و مغز آن سفت باشد( زمان آن بسته به نوع برنج متفاوت است) و بعد همراه باقلا سبز آبکشی می کنیم و کنار می گذاریم. قابلمه ای که برای پخت باقلی پلو در نظر گرفته ایم را روی حرارت قرار می دهیم.

قدم چهارم
در قابلمه سایز مناسب، متناسب با میزان باقالی پلو مقداری کمی روغن داخل قابلمه می ریزیم و صبر می کنیم تا داغ شود، و ته دیگ را به دلخواه از مخلوط “برنج ماست تخم مرغ و زعفران” یا نان لواش و یا سیب زمینی ورقه شده در کف قابلمه می چینیم. سپس یک لایه برنج روی ته دیگر می ریزیم و کمی شوید خشک، پودر دارچین و پودر هل می پاشیم.

قدم پنجم

به همین صورت لایه لایه برنج ،باقالا و شوید به همراه کمی دارچین و پودر هل درون قابلمه می ریزیم. لایه آخر را برنج و باقلا می ریزیم و چند سوراخ در برنج ایجاد می کنیم تا برنج به خوبی دم بکشد.

قدم ششم
در این مرحله کره را خرد کرده و قطعات آن را روی برنج میذاریم و کمی فشار می دهیم، همچنین نصف استکان آب داخل قابلمه ریخته و در قابلمه را دم کنی میگذاریم و با حرارت ملایم اجازه می دهیم برنج به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دم بکشد.

قدم هفتم

در قابلمه ای مناسب پخت ماهیچه مقداری روغن ریخته و پیاز های خلالی شده را تفت میدهیم تا سبک شود، زعفران دم کرده، فلفل سیاه و زرد چوبه را اضافه میکنیم و تفت میدهیم.

قدم هشتم

در این مرحله ماهیچه را اضافه میکنیم و به خوبی تفت میدهیم و سرخ میکنیم تا تغییر رنگ دهد.کمی چوب دارچین و به همراه 2 لیوان آب جوش اضافه میکنیم و اجازه میدهیم حدود سه تا چهار ساعت بپزد.در زودپز زمان پخت حدود یک ساعت می باشد.

قدم نهم
بعد از پخت ماهیچه نمک و فلفل آنرا اندازه می کنیم همچنین میتوان آب انرا داخل یک کاسه مناسب ریخته و ماهیچه را به همراه باقالی پلو سرو می کنیم.

ته چین مرغ

مواد لازم برای ۴ نفر
۳ پیمانه    برنج ایرانی
۱ عدد کامل    سینه مرغ
۱ پیمانه    ماست چکیده
۱ عدد متوسط    پیاز
۲ عدد    زرده تخم مرغ
۱ قاشق غذاخوری    گلاب
۵۰ گرم    کره
۱۰۰ گرم    زرشک
۱ قاشق چایخوری    پودر قند
۴ قاشق غذاخوری    زعفران دم کرده
به اندازه کافی    نمک و فلفل سیاه
به اندازه کافی    دارچین و خلال پسته
به اندازه کافی    زردچوبه و روغن

طرز تهیه ته چین مرغ خانگی

قدم اول
در ابتدا برنج را میشوییم و  در آب ولرم و کمی نمک آن می خیسانیم ( بسته به نوع برنج زمان خیساندن متفاوت است)، همچنین زرشک را نیز به مدت 20 دقیقه میخیسانیم . بعد از آن در قابلمه ای مناسب گوشت مرغ را به همراه یک پیاز خلال شده، مقداری زرد چوبه، دارچین و دو لیوان آب میریزیم و روی شعله متوسط میگذاریم تا بپزد.

قدم دوم
برا اینکه طعم تمام ادویه ها جذب گوشت شود و مرغ خوش طعم شود صبر کنید تمام آب موجود در قابلمه کشیده شود. بعد از اینکه مرغ پخت و خنک شد آن را ریش ریش کنید. 

قدم سوم
در تابه ای مناسب مقداری روغن ریخته و و مرغ ریش ریش شده را تفت میدهیم، سپس کمی زرد چوبه و فلفل سیاه به مرغ اضافه میکیم و تفت میدهیم و پس از چند دقیقه شعله را خاموش میکنیم.

قدم چهارم
زرشک ها را آبکشی می کنیم و در تابه ای مناسب به همراه پودر قند و مقدار کره یا روغن مایع روی سعله کم تقت میدهیم و کنار میگذاریم.

قدم پنجم
قابلمه ای را پر از آب کرده یک قاشق غذاخوری نمک ریخته و روی حرارت میگذاریم جوش بیاید، بعد از جوش آمدن آب، برنج را به همراه یک قاشق روغن درون قابلمه میریزیم بعد از اینکه چند قل خورد برنج را با دست تست میکنیم باید دانه های برنج نرم و مغز آن سفت باشد( زمان آن بسته به نوع برنج متفاوت است) و سپس آبکشی می کنیم.

قدم ششم
زرده های تخم مرغ را داخل یک کاسه بزرگ ریخته و مخلوط میکنیمتا از لختگی درآیند،سپس ماست چکیده، گلاب و زعفران دم کرده را به کاسه اضافه میکنیم و هم میزنیم تا مواد یک دست شوند.

قدم هفتم
برنجی را که آبکش کرده ایم به تخم مرغ و ماست اضافه میکنیم و به آرامی مخلوط میکنیم تا یکدست شود.

قدم هشتم
در قابلمه ای مناسب ته چین، کمی روغن ریخته و نصف مخلوط برنج را کف قابلمه میریزیم و به خوبی فشرده می کنیم، بعد از آن مرغ تفت داده شده و زرشک روی برنج میریزیم، سپس باقی برنج را به قابلمه اضافه میکنیم.

قدم نهم
بابرای اینکه ته چین بعد از پخت از هم باز نشود با پشت قاشق برنج را فشرده میکنیم

حالا مجددا برنج را با پشت قاشق فشرده می کنیم تا ته چین پس از پخت از هم با نشود. کره را خرد کرده و قطعات آن را روی برنج میذاریم و کمی فشار می دهیم. دمی میگذاریم و قابلمه را حدود 45 تا یم ساعت روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم.

مقدم دهم

بعد از پخت ته چین، آن را در ظرف مناسبی برمیگردانیم و با زرشک و خلال پسته تزیین و سرو میکنیم.

نظر شما !!