لیگ اروپا| صعود لاتزیو، بایرلورکوزن و بتیس به مرحله حذفی

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، هفته پنجم دور گروهی مسابقات فوتبال لیگ اروپا، از ساعت 21:15 امشب (پنجشنبه) با هشت دیدار پیگیری شد.

در گروه E، گالاتاسرای با نتیجه 4 بر 2 از سد مارسی گذشت. الکساندرو سیسالدائو در دقیقه 12، دوژه کالتاکار در دقیقه 31 (گل به‌خودی)، سفیانه فقولی در دقیقه 64 و رایان بابل در دقیقه 83 برای گالاتاسرای گلزنی کردند و آکادیوش میلیک در دقیقه 68 و 85، دروازه نماینده ترکیه را گشود.

لاتزیو هم با نتیجه 3 بر صفر بر لوکوموتیو مسکو غلبه کرد. چیرو ایموبیله در دقایق 56 و 63 از روی نقطه پنالتی و پدرو رودریگس در دقیقه 87 گلزنان این بازی بودند. گالاتاسرای و لاتزیو با 11 و 8 امتیاز در دو رده ابتدایی جدول گروه E جای دارند و صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کردند.

در گروه F تقابل میدتیلند و براگا به برتری 3 بر 2 میدتیلند انجامید و ستاره سرخ با نتیجه یک بر صفر مقابل لودوگورتس پیروز شد. ستاره سرخ با 10 و براگا با 9 امتیاز و بر حسب تفاضل گل، جایگاه‌های اول و دوم جدول گروه را به خود اختصاص دادند و شانس بیشتری برای صعود در هفته پایانی دارند.

در مهم‌ترین بازی گروه G، بایرلورکوزن با نتیجه 3 بر 2 برابر سلتیک به برتری رسید. روبرت آندریش در دقایق 16 و 82 و موسی دیابی در دقیقه 87 گل‌های لورکوزن را به ثمر رساندند و جوسیپ یورانوویچ و ژوتا در دقایق 40 و 56 برای میهمان گلزنی کردند. رئال بتیس هم مقابل فرانس‌واروژ به پیروزی 2 بر صفر دست یافت. کریستیان تیو در دقیقه 5 و سرخیو کانالس در دقیقه 52 موفق به گلزنی شدند. بایرلورکوزن و بتیس که به ترتیب 13 و 10 امتیاز دارند، خود را به مرحله حذفی رقابت‌ها رساندند.

در گروه H نیز دیدار دیناموزاگرب و خنک با تساوی یک-یک به پایان رسید. در این مسابقه صادق محرمی از ابتدا در ترکیب دیناموزاگرب به میدان رفت و در دقیقه 88 تعویض شد. وستهام یونایتد نیز با نتیجه 2 بر صفر از سد راپید وین گذشت که آندری یارمولنکو در دقیقه 40 و مارک نوبل در دقیقه 2+45 (از روی نقطه پنالتی)، گل‌های وستهام را به ثمر رساندند. وستهامِ 13 امتیازی صعود خود را قطعی کرده و در هفته پایانی، دیناموزاگرب رقابت حساسی با خنک برای صعود دارد.

انتهای پیام/