ماجدی: AFC تا سال 2025 به ما برنام داد؛ / اعلام شرایط سنی بازیکنان رده با اهداف جهانی

به گزارش “ورزش‌سه”، سایت رسمی فدراسیون فوتبال این خبر را به این شکل و با هدف مسابقات آسیایی و جهانی اطلاع رسانی کرده است:« پس از برگزاری نشست های گوناگون کمیته جوانان با کارشناسان و مسئولین برگزاری مسابقات در رده های پایه، پیشنهاد این کمیته بررسی و سپس از سوی ممبینی، دبیرکل فدراسیون به هیئت‌های فوتبال استان‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

گفتنی است، فدراسیون فوتبال پیرو برنامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا طی 2 سال آتی رده های سنی هدف برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی را در جدول زیر اعلام کرد.
بر همین اساس کمیته های جوانان استان ها نسبت به اجرا و برنامه ریزی های مقتضی برای فعالیت های رشد و توسعه فوتبال پایه با رده های سنی تعیین شده در استان ها باید اقدام کنند.» 

میرشاد ماجدی در گفتگویی در خصوص شرایط سنی رده‌های پایه در فصل جدید فوتبالی گفته است:« بالطبع تمام هیات های فوتبال استان ها باید از این شرایط سنی تبعیت کنند. کنفدراسیون فوتبال آسیا تا سال ۲۰۲۵ به ما برنامه‌داد و چون امسال در رده های نوجوانان و جوانان بازی ملی نداریم مجبور شدیم رده نوجوانان را به زیر ۱۶ سال و رده جوانان را به زیر ۱۹ سال تقلیل دهیم تا مربیان ملی بتوانند با برنامه مشخصی به انتخاب بازیکنان بپردازند. سنی اعلام شده فقط برای فصل فوتبالی1402-1403 است و در تقویم سنی اعلام شده همانند سال های گذشته یک سال در تمامی رده ها تغییر سن داشتیم.»

نظر شما !!