مالکان آمریکایی لیون، بلان را بیرون می‌کنند

به گزارش “ورزش سه”، بلان بعد از اینکه در ماه اکتبر جانشین پیتر بوژ شد، توانست لیون را در نیم فصل دوم متحول کند؛ شاهد آن هم اینکه لیون از شش بازی اخیرش در لیگ، پنج تا را برده تا به مدعی دیرهنگامی برای کسب سهمیه لیگ اروپا تبدیل شود. لیون هم اکنون تنها سه امتیاز از تیم رده پنجمی لیل کمتر دارد.

با این حال، اگر لیون دچار لغزش شود، سرمربی تیم تاوانش را با اخراج خواهد پرداخت. هم اکنون باشگاه دچار تحولات کلی شده و ژان میشل اولاس بعد از چند دهه از ریاست لیون کنار رفته و مالکان جدید آمریکایی به رهبری جان تکستور زمام امور را در دست گرفته‌اند.

گفته می‌شود تیم مدیریتی جدید چندان از بلان راضی نیست. در حقیقت، به گزارش روزنامه اکیپ فرانسه، آمریکایی‌ها زیاد طرفدار بلان نیستند، مربی که تا 2024 با باشگاه قرارداد دارد.

مدیر ورزشی لیون یعنی برونو چیرو هم در آستانه جدایی است و تکستور اجازه می‌دهد تیم مدیریتی جدید درباره آینده بلان تصمیم بگیرد. با همه این‌ها، طبق گزارش اکیپ، تمایل کلی در باشگاه بر این است که بلان برکنار شود.

بلان بین سالهای 2010 تا 2012 هدایت تیم ملی فرانسه را برعهده داشت، از 2013 تا 2016 مربی پاری‌سن‌ژرمن بود و بعد به مدت چهار سال از مربیگری دور ماند تا سال 2020 که هدایت الریان را به مدت دو سال در دست گرفت و سپس از قطر به فرانسه برگشت تا در پاییز 2022 روی نیمکت لیون بنشیند. باید دیدر در صورت اخراج از لیون، آیا او خواهد توانست تیم جدیدی یدا کند یا دوباره مدت طولانی از مربیگری دور خواهد ماند.

نظر شما !!