مجموعه‌مقالات «اسرار سلیمانی» چاپ شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات خط مقدم، کتاب مجموعه‌مقالات «اسرار سلیمانی» با گردآوری احمد کریم‌خانی به‌تازگی توسط انتشارات خط مقدم منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب تلاشی است برای تدوین دیدگاه‌های سران سیاسی و صاحب‌نظران اجتماعی درباره‌ شخصیتی نظامی که تأثیرات شگرف اجتماعی او روزبه‌روز ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند و از این محل ضرورت بحث و بررسی درباره‌ی این شخصیت بیشتر به نظر می‌آید. شخصیتی که به پدیده‌ای اجتماعی و تاریخی بدل شده تا آنجا که مقام معظم رهبری درباره او و مفاهیم پیرامونش تعبیر به «مکتب سلیمانی» کردند. گفت‌وگو، دقت و پژوهش درباره‌ی شهید سلیمانی، منش و روش او و حوزه فعالیت‌هایش همچنان جای کار بیشتری دارد و «اسرار سلیمانی» اولین تلاش‌های انتشارات خط مقدم در این راستاست.

اسرار سلیمانی همچنان ناگشوده است و به این سادگی فاش نمی‌شود. اما این کتاب گزارشی از روش و سبک تفکر و عمل سردار حاج قاسم سلیمانی است. این گزارش توسط جمعی از فرماندهان و مدیران صاحب منصب جمهوری اسلامی ارائه شده است. آنان سال‌ها پیدا و پنهان، دور و نزدیک، با سردار شهید همکاری کرده‌اند. چکیده این گزارش‌ها نشان می‌دهد سلیمانی مصداق این فرمایش امیرالمؤمنین (ع) است که جوری کار کنید که گویی زندگی ابدی دارید و جوری کارکنید که هر لحظه چشم‌انتظار ملاقات با فرشته مرگ هستید. سلیمانی به گواهی این شاهدان با مرگ‌آگاهی بالید،‌ دوید، زخم دید، خندید، پیروز شد و عاقبت ماندگار به خیر.

کتاب پیش‌رو، دربردارنده مقالاتی از علی‌اکبر ولایتی، حسین سلامی، محسن رضایی، حسین امیرعبدالهیان، سعدالله زارعی، یدالله جوانی، محمد صادق خرازی، عبدالله علی‌عسگری و … است.

واکاوی مکتب دفاعی شهید سردار سلیمانی، تفکر راهبردی شهید سلیمانی، ابعاد مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، منطق رفتار سیاسی شهید سلیمانی، نماد تمدن نوین اسلامی، نامه‌ای به نسل فردا، راهبرد قدرت نرم ازنظر تا عمل در مکتب شهید سلیمانی و … تعدادی از عناوین مقالات منتشر شده در این کتاب هستند.

در بخشی از مقدمه علی‌اکبر ولایتی بر این‌کتاب می‌خوانیم:

شخصیت بی‌نظیر او ابعاد و زوایای گوناگونی را در برمی‌گرفت که چنین «مکتب سلیمانی» را خلق نمود و در عین حال که فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین شجاع، لایق و جسور بود، دیپلماتی ورزیده، مسلط و سیاست‌مداری زیرک و باهوش و شخصیتی مدیر و مدبر هم محسوب می‌گردید که ولایت‌پذیری، معنویت، اخلاص، توکل و تضرع به درگاه خداوند، از وی شخصیتی جامع پدید آورد.

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقش بی‌بدیلی در شکل‌دهی و رشد جریان مقاومت داشت، به‌گونه‌ای که با درایت و تدبیر، از گروه‌های مقاومت، ‌مستضعفین و عدالت‌جویان در مقابل ظلم و ستم قدرت‌های زورمدار حمایت کرد و جریان مقاومت را به گفتمان غالب در روابط بین‌الملل مبدل ساخت.

علاوه بر این، استکبار جهانی طی دهه‌های اخیر توطئه‌ها طرح‌ها و استراتژی‌های گوناگونی را برای سیطره بر منطقه غرب آسیا طراحی و پیاده‌سازی نمود که حاج قاسم سلیمانی با هوشیاری، آگاهی، بصیرت و شناخت دقیق از نقشه‌های شوم دشمنان، تمامی آنان را ناکام گذارد و با اهداف سلطه‌گرایانه آنان مقابله کرد و به شکست کشانید و از این جمله طرح‌ها، می‌توان به‌ طرح خاورمیانه جدید،‌ استراتژی قدرت هوشمند، جنگ نیابتی و فشار حداکثری که با شکست‌های پی‌درپی آمریکا در منطقه مواجه شد، اشاره کرد.

این‌کتاب با ۴۷۵ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۸۰ هزار تومان منتشر شده است.

نظر شما !!