مجید بهزادپور رییس کل بیمه مرکزی شد

بعد از گذشت ۶۰ روز از استعفای غلامرضا سلیمانی، بیمه مرکزی از انتصاب مجید بهزادپور به عنوان جایگزین او در مقام رییس کل بیمه مرکزی خبر داد.

مجید بهزادپور که تاکنون مدیر صندوق تأمین خسارت‌های بدنی بیمه مرکزی بود و یکی از اعضای هیئت مدیره این نهاد ناظر از امروز به طور رسمی فعالیت خود را به عنوان رییس کل بیمه مرکزی ایران ادامه خواهد داد.

روابط عمومی بیمه مرکزی ایران در حالی خبر انتصاب مجید بهزادپور را اعلام کرد که تا پیش از این محمدرضا خوش‌کیش ، عضو شورای عالی بیمه (نماینده اتاق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در شورای عالی بیمه از سال ۱۳۹۸ شمسی) به عنوان گزینه اصلی نشستن بر کرسی ریاست بیمه مرکزی ایران بر سر زبان‌ها بود که انتظار می‌رود با انتصاب بهزادپور به عنوان رییس کل بیمه مرکزی، او نیز منصب قائم‌مقامی را بپذیرد.


مجید بهزادپور کیست؟


مجید بهزادپور تحصیل‌کرده رشته اقتصاد از دانشگاه تهران است و علاوه بر کارشناسی ارشد رشته برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای دانشگاه شهید بهشتی معادل کارشناسی ارشد مدیریت سیستم‌ها از دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی شریف را نیز داراست. او در سال های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۱ سمت معاونت طرح و برنامه سازمان تعزیرات حکومتی و معاون اداری و مالی سازمان بازرسی کل کشور را به عهده داشت.

معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مشاور معاون قوه قضاییه در دوران ریاست ابراهیم رییسی از دیگر سوابق او است. بهزادپور در دوره‌های مختلف سرپرستی معاونت توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشت و در نهایت سال گذشته طی حکمی از سوی غلامرضا سلیمانی به عنوان مدیر صندوق تأمین خسارت‌های بدنی بیمه مرکزی انتخاب شد.

طبق ماده ۱۹ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری رییس کل بیمه مرکزی و قائم مقام او به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و با تصویب هیئت وزیران و معاونان بیمه‌ مرکزی ایران به پیشنهاد رییس کل بیمه مرکزی و موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی به موجب تصویب‌نامه هیئت وزیران منصوب می‌شوند.

نظر شما !!