مخالفت «النهضه» با محاکمه نمایندگان پارلمان بدون لغو مصونیت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، جنبش «النهضه» تونس روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که با بازداشت و محاکمه و زندانی نمایندگان پارلمان بدون لغو مصونیت قضایی مخالف است.

در این بیانیه که ساعاتی پس از بازداشت «یاسین العیاری» نماینده مستقل پارلمان تونس و صدور حکم قضایی صادره علیه یاسین العیاری در دادگاه استیناف نظامی، آمده که ارجاع غیرنظامیان به دادگاه‌های نظامی اقدامی غیرقانونی است.

جنبش النهضه که ریاست آن را «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان تونس بر عهده دارد، بر همبستگی خود با العیاری تأکید کرد و افزود: بازداشت او پیامی منفی به داخل و خارج از تونس درباره آینده آزادی‌های عمومی کشور است.

رئیس جمهور تونس یکشنبه نخست وزیر را برکنار و دستور تعلیق پارلمان و لغو مصونیت اعضای آن را صادر کرده است. این اقدام با مخالفت جدی برخی از احزاب و ائتلاف‌ها در پارلمان تونس روبه رو شده است که اکثریت را در پارلمان دارند.

هفته گذشته شمار مبتلایان به کرونا در تونس افزایش بی‌سابقه‌ای داشت و همین مسئله باعث شد که «هشام المشیشی»، نخست وزیر، وزیر بهداشت را از سمت خود برکنار کند. اما همین مسئله جرقه اعتراضات مردمی و همراهی برخی از جریان‌های سیاسی از این اعتراضات را زد و هزاران نفر صبح یکشنبه با تجمع در اطراف ساختان پارلمان خواستار انحلال پارلمان و برکناری دولت شدند و همین مسئله باعث شد رئیس جمهور بر اساس اختیارات خود در قانون اساسی، دولت را برکنار و پارلمان را تعلیق کند.

انتهای پیام

نظر شما !!