مدافع آرسنال، جدیدترین ورودی ژاپن

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فوتبال ژاپن در حالی از دقایقی دیگر ورزشگاه الجنوب، یکی از مسابقات مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی را مقابل کرواسی برگزار می‌کند که یکی از سه تغییر مهم سامورایی‌ها حضور تاکهیرو تومیاسو در قلب خط دفاعی این تیم است.

تاکهیرو تومیاسو که در نخستین بازی جام جهانی مقابل آلمان از ابتدای نیمه دوم به ترکیب و خط دفاعی ژاپن اضافه شد و در ۴۵ دقیقه توفانی سامورایی‌ها فوق‌العاده کار کرد ولی در دیدار برابر کاستاریکا به طور کامل روی نیمکت‌نشین و در جدال با اسپانیا نیز حدود ۳۰ دقیقه فرصت بازی به دست آورد، امشب از ابتدا در زمین حضور دارد.

تومیاسو ۲۴ ساله که یکی از بازیکنان آینده‌دار فوتبال ژاپن به حساب می‌آید و طی دو فصل اخیر در آرسنال عضویت داشته، نخستین حضورش در ترکیب سامورایی‌ها در جام جهانی را مقابل کرواسی تجربه خواهد کرد و جانشین کو ایتاکورا، مدافع محروم تیمش شده است.

این بازیکن که آخرین بازی ملی خود را سه ماه قبل در دیدار دوستانه ژاپن مقابل آمریکا انجام داد و ۹۰ دقیقه در زمین حضور داشت، طی پنج سال گذشته در فوتبال اروپا بازی کرده و تجربه حضور در تیم‌های سنت‌ترویدن بلژیک و بولونیا ایتالیا را دارد و اکنون هم یکی از مهره‌های آرسنال به حساب می‌آید که در فصل جاری لیگ جزیره ۱۱ بازی انجام داده است.

نظر شما !!