مراسم گرامیداشت محمدسرور رجایی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، درپی درگذشت محمدسرور رجایی نویسنده و پژوهشگر افغانستانی، فردا دوشنبه ۱۱ مرداد جمعی از شاعران داخلی و خارجی در محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای گرامیداشت این‌چهره ادبی، طی مراسمی با عنوان «در هجر مهاجر» به‌صورت مجازی گردهم می‌آیند.

محمد سرور رجایی، نویسنده و شاعر افغانستانی ساکن ایران در پی ابتلا به کرونا در سن ۵۲ سالگی درگذشت. رجایی متولد ۱۳۴۸ کابل بود. او از سال ۱۳۷۳ به ایران مهاجرت کرده و مدیریت خانه ادبیات افغانستان و مدیریت دفتر شعر و داستان افغانستان در حوزه هنری را بر عهده گرفت. کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» یکی از آثار شاخص اوست. این کتاب مجموعه‌ای از خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس است که در حاشیه دیدار با رهبر انقلاب در خردادماه سال ۱۳۹۸ این کتاب را تقدیم ایشان کرد.

کتاب‌های «ماموریت خدا»، هفت‌ روایت از احمدرضا سعیدی شهید ایرانی جهاد اسلامی افغانستان، «در آغوش قلب‌ها»، «گل‌های باغ کابل»، «در آغوش قلب‌‏ها»، «اشعار و خاطرات مردم افغانستان از امام خمینی» برخی از آثار منتشر شده سرور رجایی است.

مراسم مجازی گرامیداشت محمدسرور رجایی فردا دوشنبه ۱۱ مرداد از ساعت ۱۴ در اسکای روم برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند این‌برنامه را به‌طور زنده از پایگاه اطلاع‌رسانی (www.iranpl.ir)، صفحه آپارات (www.aparat.com/iranpl) و صفحه اینستاگرام (www.instagram.com/iranplir) نهاد کتابخانه های عمومی کشور دنبال کنند.

نظر شما !!