مراکش، پا در کفش بزرگان فوتبال دنیا / گزارش زنده: مراکش ۰

به گزارش “ورزش سه”، شیرهای اطلس با حذف اسپانیا در مرحله قبل به چهارمین نماینده آفریقا در مرحله یک چهارم نهایی جام‌جهانی تبدیل شدند. آنها حالا فرصت دارند تا با شکست پرتغال به اولین نماینده قاره سیاه در نیمه‌نهایی در تاریخ این تورنمنت تبدیل شوند. مراکش پیش از این هم بسیاری از پیش‌بینی‌ها و نظرات را باطل کرده بود و پشت غول‌های بزرگی مثل بلژیک و اسپانیا را به خاک مالید. هماهنگی و نظم به ویژه در خط دفاعی مراکشی‌ها در کنار عملکرد بونوی دروازه‌بان نقطه قوت شاگردان رکراکی بوده. حضور بازیکنان کلاس جهانی شیرها چاشنی اضافه به این خط دفاعی است تا تیمی سخت کوش و مستحکم ساخته شود. آنها در ۴ دیدار در جام تنها یک گل دریافتی داشته‌اند و آن هم، گل به خودی بوده است.

بعضی اسم‌ها و نمادها بزرگتر از آن هستند که بتوان به سادگی از آن عبور کرد. کریستیانو رونالدو و ماجرای نیمکت نشینی و حواشی آن حالا نه به اندازه اما در همان اندازه عملکرد و نتیجه درخشان ستارگان جوان پرتغال، بازخورد گرفته و اثر گذاشته است. خرد کردن ساعتهای سوئیس با ۶ گل کار آسانی نیست اما سانتوس با ترکیب شجاعانه و کنار گذاشتن فوق ستاره به آن دست پیدا کرد. در سومین دیدار تاریخ پرتغال در این مرحله آنها فرصت دارند تا با عملکردی مشابه دوره‌های قبلی و بازیهای این دوره، به نیمه‌نهایی جام پا بگذارند. پرتغال امروز مقابل یکی از بد بدن‌ترین تیمهای این دوره قرار خواهد گرفت و تمرکز، صبر و خلاقیت‌های فردی بازیکنانش به سختی به چالش کشیده می‌شود.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – یک چهارم نهایی
ورزشگاه: الثمامه (دوحه) – ساعت ۱۸:۳۰ – تماشاگر:
داور: فاکوندو تیو (آرژانتین)/ کمک‌ها: ازکیل بریلوفسکی و گابریل چاده (آرژانتین)/ داور چهارم: ایوان بارتون (السالوادور)/ داور ویدیویی: مائورو ویلیانو (آرژانتین)

تیم ملی مراکش:
یاسین بونو، جواد الیمیغ، رومین سایس، اشرف حکیمی، یحیی عطیات الله، سفیان آمرابات، ازدین اوناهی، سلیم عماله ، حکیم زیاش، سوفیان بوفال و یوسف النصیری 
سرمربی: ولید رکراکی

تیم ملی پرتغال:
دیوگو کاستا، رافائل گوئررو، روبن دیاز، پپه، دیوگو دالوت، برناردو سیلوا، روبن نوس، اوتاویو، برونو فرناندز، گونچالو راموس و ژائو فلیکس
سرمربی: فرناندو سانتوس

⏱️لحظات حساس:

 

🔴حاشیه:
* گونچالو راموس اولین هت تریک جام‌جهانی در این دوره را در اولین بازی خود خلق کرد تا بعد از کلوزه در سال ۲۰۰۲ بازیکنی در اولین رقابت خود سه گل بزند.

* هر سه نماینده قبلی آفریقا در مرحله یک‌چهارم نهایی، دیدارشان به وقتهای اضافه کشیده شده است و البته همگی از دور رقابتها کنار رفتند.

* مراکش دو تغییر را نسبت به دیدار قبل داشته است. الیمیغ و عطیات الله جای آگرد و مزراوی را در ترکیب اولیه قرار گرفتند.

 *⁧مراکش تا اینجای جام بیشترین کلین شیت را داشته (۳) و جالب اینکه در ضربات پنالتی تا حالا دروازه‌اش باز نشده.

* با ۲۶ سال و ۳۳۲ روز این جوانترین ترکیب اولیه پرتغال در دیدار جام‌جهانی است.

نظر شما !!