مشت های گره کرده مسی: آرژانتین زنده شد

به گزارش “ورزش سه”، لئو مسی برای به ثمر رساندن دومین گل خود در جام جهانی 2022 کمی بیش از یک ساعت صبر کرد. زمانی که پشت محوطه جریمه مکزیک صاحب توپ شد و با نشانه گیری دقیق با پای چپ توپ را به جایی فرستاد که هرگز دست گیلرمو اوچوآ به آن نرسید.

این گل یادآور گل این فوق ستاره آرژانتین به ایران در جام جهانی 2014 در شهر بلوهوریزنته بود. جایی که هر چقدر علیرضا حقیقی به بدنش کش داد موفق نشد شوت پیچ دار و تماشایی لئو را مهار کند. حقیقی بعدها در مصاحبه ای در توصیف این صحنه و گلی که از کاپیتان آرژانتین دریافت کرد گفت مسی توپ را به جایی فرستاد که مرغ هم تخم نمی گذاشت! که نشان دهنده غیرمهار بودن ضربه ستاره آرژانتین بود.

مسی بعد از این گل با حرارتی عجیب شروع به شادی کرد و حتی بارقه هایی از بغض در چهره اش دیده می شد. گلی که باعث می شود آمار او از دیه گو مارادونای افسانه ای در جام های جهانی بالا برود. این هشتمین گل مسی در پنجمین جام جهانی اش بود. در حالی که مارادونا نیز در چهار جام جهانی هشت گل به ثمر رسانده است.

گل‌های مارادونا مقابل انگلیس (2گل)، ایتالیا(2گل)، بلژیک ، یونان،مجارستان (2گل) به ثمر رسیده مسی این گل‌ها را در بازی مقابل ایران، نیجریه (2گل)، عربستان، بوسنی، صربستان، مکزیک وارد دروازه حریفان کرده است.  گابریل باتیستوتا با 10 گل زده برترین گلزن این کشور در ادوار جام جهانی است.

نظر شما !!