معاون حشدالشعبی عراق: موکب‌های امام حسین(ع) نباید به اطعام خلاصه شود

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فرماندهی چهاردهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با شعار «حاج قاسم؛ مرد میدان ولایت» از صبح‌امروز پنجشنبه  یازدهم آذرماه به همت جامعه ایمانی مشعر در جوار مزار شهید قاسم سلیمانی در کرمان درحال برگزاری است.

 

رحیم آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر در ابتدای این مراسم اظهارداشت: در سیزده همایش قبل دنبال بهانه و شفیع بودیم که حاج قاسم را به همایش دعوت کنیم. بیش از ۲۰۰ نفر از شخصیت‌های مختلف مذهبی و مسئولان به این همایش‌ها آمدند و سخنرانی کردند اما دلمان می‌خواست سخنران همایش ما حاج قاسم باشد. نور وجود او برکت جلسات ما بود و امروز ما به کرمان و به دیار حاج قاسم آمدیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری همایش در استان کرمان به‌واسطه فاصله دوری که داشت کار را سخت‌تر می‌کرد ادامه داد: از طرف دیگر استان‌های جنوب‌شرق کشور که به سختی در همایش قم شرکت می‌کردند در کرمان با حضور گسترده آمدند.

آبفروش با بیان اینکه دلتنگ حاج قاسم بودیم و این همایش بهانه آن شد که در آستانه ایام فاطمیه(س) به دیار حاج قاسم بیاییم و غافلگیر شدیم گفت: درخواست هیأت‌ها برای حضور در کرمان و زیارت مرقد مطهر حاج قاسم بسیار زیاد بود و چند روز به همایش ناچار شدیم، سایت ثبت نام را ببندیم. 

وی با اشاره به اینکه برای رفت و آمد هیأت‌ها به کرمان هزینه‌ای پرداخت نشده و از روی احساس تکلیف و با عشق به کرمان آمدند که یک الگوی فرهنگی است بیان کرد: این در حالی است که می‌بینیم که در دیگر همایش‌ها چگونه هزینه شده و چه پول‌هایی خرج می‌شود تا همایش برگزار شود.

دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی در کشور، جلوه بزرگ صرف فعل خواستن توانستن هستند گفت: هیأت‌ها از روی تکلیف و باور الهی به این همایش آمدند و امروز چهاردهمین باری است که جدیت خود را برای خادمی به سیدالشهداء(ع) اثبات کردند.

وی با اشاره به اینکه مدیران کشور از برگزاری همایش هیأت‌ها الگو بگیرند و هزینه‌های آن‌چنانی در همایش‌ها را کنار بگذارند افزود: امیدواریم تمام مسئولان تصمیم‌گیر و سیاستگزاران در عرصه فرهنگی کشور هیأت‌ها را به‌درستی ببینند.

آبفروش با بیان اینکه هیأت یک نهاد اجتماعی است که تمام کارکردهای خدمت به جامعه را در سیل، زلزله و در کرونا به اثبات رساند ادامه داد: اگر حاج قاسم را مرد میدان می‌بینیم او در دل مردم بود، در بین مردم بود و با مردم بود و این با مردم بودن را از سیل‌زدگان خوزستان بپرسید.

وی با اشاره به اینکه اگر مرد میدان شویم مردم نیز مردم میدان خواهند شد و حاج قاسم‌ها پرورش می‌یابند تا با اقتدا به حضرت زهرا(س) پای پرچم ولایت بایستند افزود: پای پرچم ولایت ایستادن، شناخت حق از باطل را در جایی که سخت می‌شود، آسان می‌کند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه وظیفه امروز هیأت‌هاست که در ایام فاطمیه پیش‌رو تبیین‌گری کنند و اثر ولایت را در جامعه نشان دهند گفت: «هیأت» رسانه منحصر به فرد شیعه است و خیلی‌ها می‌خواهند این رسانه عظیم را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه ما هیأتی‌ها پرچم ولایت را زمین نخواهیم گذاشت و تلاش خواهیم کرد شبیه حاج قاسم شویم و با خودمان تکرار می‌کنیم باید همه زندگیمان در مسیر ولایت باشد افزود: هیأت‌های کرمان امروز خادمی خادمان امام حسین(ع) را به‌خوبی انجام دادند و میزبان چهاردهمین همایش هیأت‌های کشور بودند.

آبفروش با بیان اینکه باید این الگو را از هیأت‌های مذهبی استان کرمان بگیریم که چگونه همدل و همراه این همایش را برگزار کردند و این یک الگو برای خادمان جبهه فرهنگی انقلاب است گفت: همدلی بسیار خوبی بین مسئولان فرهنگی استان کرمان نیز وجود داشته و هیچ فاصله‌ای بین آنها ندیدیم.

وی بیان کرد: ایام فاطمیه (س) را در پیش داریم و قرار است به حاج قاسم تاسی کنیم و با توسل به حضرت زهرا (س) مراسم فاطمیه امسال را باشکوه‌تر از گذشته به امید ظهور امام زمان(عج) برگزار کنیم.

 

گام دوم انقلاب اسلامی به حاج قاسم‌ها نیاز دارد

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این همایش اظهار داشت: ترویج فرهنگ عاشورا و اهل‌بیت(ع) مصونیت‌آور است و مکتب حاج قاسم، مکتب عاشورا و امامین انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه این سوال وجود دارد که چرا رهبر معظم انقلاب، حاج قاسم را مکتب و مدرسه علم‌آموز معرفی کردند و چگونه باید مکتب حاج قاسم را به نسل انقلاب منتقل کرد افزود: مکتب شهید سلیمانی باید تولیدکننده حاج قاسم‌ها باشد و گام دوم انقلاب اسلامی به حاج قاسم‌ها نیاز دارد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه شهید سلیمانی را نباید در گذشته متوقف کنیم و گذشته و حال شهید سلیمانی را باید با هم گره زد تا آینده انقلاب اسلامی را ترسیم کنیم افزود: شهید سلیمانی را نباید برای جامعه دست نیافتنی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی را باید با فضائل او معرفی کرد ادامه داد: شهید سلیمانی با آنکه بالاترین درجه نظامی را دارد اما ویژگی‌های اخلاقی این شهید بزرگوار، وی را به حاج قاسم تبدیل کرد.

معروفی با اشاره به اینکه ویژگی‌های اخلاقی حاج قاسم است که یک فرمانده عالی رتبه را به بزرگترین عارف تبدیل می‌کند و بزرگ‌ترین شخصیت تقریبی جهان اسلام برای پیشبرد اهداف جهان اسلام می‌شود گفت: برای ترویج مکتب حاج قاسم در استان کرمان، ۳۰ نظامات تعریف کرده و به دانشگاه داده‌ایم تا جزئیات آن را آماده کنند و هیچ انحرافی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه افتخار سربازی حاج قاسم را دارم و امروز شهید سلیمانی را با پنج گذشت معرفی می‌کنم افزود: حاج قاسم از گناه گذشت و این اولین گذشت شهید سلیمانی بود؛ حاج قاسم اهل گناه نبود و طهارت جسم و روح را با هم داشت.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه حاج قاسم به من گفت «خودم را وقف انقلاب کردم و به خدا گفته‌ام آنقدر به من مشغله بدهد که حتی فکر گناه کردن هم نکنم» گفت: حاج قاسم هیچ حب دنیایی نداشت و جان خود را برای آبروی اسلام و مردم و انقلاب گذاشت.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی بین خود و خدای خود را اصلاح کرده و خداوند دنیا و آخرت او را اصلاح کرد ادامه داد: حاج قاسم از فرزندان، پدر و مادر و عزیزانش گذشت.

معروفی با بیان اینکه حاج قاسم از آبرویش گذشت و در سال ۸۸ برای انقلاب آبروی خود را گذاشت و بصیرت‌افزایی کرد گفت: حاج قاسم، زمان شناس بود و با میل ولی کار می‌کرد و ذوب در ولایت بود.

وی با اشاره به اینکه همه می‌خواستند مالک زمان را از سوریه برگردانند اما حاج قاسم با میل ولی در سوریه ماند و پیروز شد افزود: شهید سلیمانی در دفاع مقدس و جبهه مقاومت، مایه امید و امیدواری بود و رزمندگان با دیدنش روحیه می‌گرفتند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه نظام سیاسی حاج قاسم، نظام جامع‌الاطراف است و نگاه با ما و بر ما نیست ادامه داد: حاج قاسم از رفقا و همرزمانش مراقبت می‌کرد و در طول هشت سال دفاع مقدس و در نیروی قدس و جبهه مقاومت یک نفر را پیدا نمی‌کنید که بگوید حاج قاسم من را تخریب کرده است.

وی با بیان اینکه امروز بحث ولایت و مرد میدان ولایت است گفت: حاج قاسم فرمود «والله والله والله یکی از شئون عاقبت بخیری سربازی ولایت است» و من در خدمت حاج قاسم بوده و از شاهد بودم که شهید سلیمانی، مرد میدان ولایت بود نه مرد میدان جهاد.

معروفی با اشاره به اینکه خیلی‌ها در میدان جهاد هستند و دلایلی مانند دفاع از ملت و عشیره دارند اما حاج قاسم مرد میدان ولایت بود تصریح کرد: مهمترین سنگر، سنگر ولایت است چرا که جهاد همیشگی نیست.

وی با بیان اینکه در تاریخ اسلام مگر چند جنگ اتفاق افتاده، اما ولایت همیشه بوده است گفت: در عراق و سوریه فعلاً جنگ نیست و درست است در روزهای جنگ باید در سنگر نظامی وارد شد اما سخت‌ترین سنگر در زمان ما، سنگر فرهنگی و سنگر ولایت است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه خیلی‌ها در مقابل ارتش آمریکا و داعش ایستادند اما آنچه که حاج قاسم را ماندگار کرد، اعتقاد قلبی و عملی‌اش به ولایت بود و حاج قاسم عشق به ولایت داشت یا‌دآور شد: مانند شب عاشورا که امام حسین (ع) به یارانش گفت «می‌توانید بروید» اما یارانش عاشقانه ایستادند و امام (ع) را تنها نگذاشتند.

وی با بیان خاطراتی از حاج قاسم گفت: از سیدحسن نصرالله سوال کردم که بعد از امام زمان (عج) و نایبش امام خامنه‌ای در دل شما چه کسی وجود دارد سریع پاسخ داد «حاج قاسم سلیمانی» و بعد گفت «اگر عزرائیل الان پیش من بیاید و بگوید که الان جان شما را بگیرم یا حاج قاسم را، می‌گویم جان من را بگیر چرا که حاج قاسم برای ولایت بسیار اهمیت دارد.»

 

هیأت حسینی، هیأت ولایتمدار است

حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری معاون حشدالشعبی عراق نیز در این مراسم اظهارداشت: حاج قاسم فرمود «والله والله والله یکی از شئون عاقبت بخیری سربازی ولایت است» و من در خدمت حاج قاسم بوده و از شاهد بودم که شهید سلیمانی مرد میدان ولایت بود نه مرد میدان جهاد.

وی با اشاره به اینکه خیلی‌ها در میدان جهاد هستند و دلایلی مانند دفاع از ملت و عشیره دارند اما حاج قاسم مرد میدان ولایت بود تصریح کرد: مهمترین سنگر، سنگر ولایت است چرا که جهاد همیشگی نیست.

معاون حشدالشعبی عراق با بیان اینکه در تاریخ اسلام مگر چند جنگ اتفاق افتاده، اما ولایت همیشه بوده است گفت: در عراق و سوریه فعلاً جنگ نیست و درست است در روزهای جنگ باید در سنگر نظامی وارد شد اما سخت‌ترین سنگر در زمان ما سنگر فرهنگی و سنگر ولایت است.

وی با اشاره به اینکه خیلی‌ها در مقابل ارتش آمریکا و داعش ایستادند اما آنچه که حاج قاسم را ماندگار کرد اعتقاد قلبی و عملی‌اش به ولایت بود و حاج قاسم عشق به ولایت داشت یا‌دآور شد: مانند شب عاشورا که امام حسین (ع) به یارانش گفت «می‌توانید بروید» اما یارانش عاشقانه ایستادند و امام (ع) را تنها نگذاشتند.

سید هاشم الحیدری خطاب به هیأت‌های مذهبی گفت: اگر تصور شود الان مسلم (ع) بر ما وارد شد و از ما بیعت امام حسین(ع) را بخواهد جواب ما چیست؛ زمان ما زمان «این عمار» نیست و ما باید مطیع ولایت باشیم و ولایت را هی‌چوقت تنها نگذاریم.

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت در امتحان است و یکی از روش‌های انتقام خون حاج قاسم، سنگر فرهنگی است افزود: آمریکا باید از دل‌ها خارج شود و این بسیار مهمتر از انهدام پایگاه‌های موشکی آمریکا است.

معاون حشدالشعبی عراق با تاکید بر اینکه عشق به ولایت انتقام سخت خون حاج قاسم است بیان کرد: هیأت سکولار نداریم و هیأت حسینی، هیأت ولایتمدار است.

وی با بیان اینکه کار حضرت زهرا (س) دفاع از ولایت بود و با فریاد این کار را انجام داد گفت: موکب امام حسین (ع) فقط نباید مختص توزیع آب و غذا باشد و قطعاً این موکب حسینی نیست؛ موکب باید موکب ولایت باشد و در این موکب‌ها از ولایت گفته شود.

وی با اشاره به اینکه برای روسای هیأت‌ها حجت است که در موکب‌ها و منبرها از ولایت بیان شود افزود: بی‌بصیرتی و حب دنیا، شمر را که در جنگ صفین بود به دوزخ برد و این ولایت است که ما را به سعادت می‌رساند و من از مردم ایران تشکر می‌کنم که ولی‌فقیه را تنها نگذاشته به میدان آمدند تا کوفه تکرار نشد.

سیدهاشم الحیدری با بیان اینکه در میدان ولایت نباید ترسید و با باید با شجاعت وارد شد تصریح کرد: امروز آزمون ما در میدان ولایت است و حاج قاسم مرد میدان ولایت بود.

انتهای پیام/