منصور ارضی: هر وقت مرزبانی را تعطیل کردید، هیأت هم تعطیل کنید

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین همایش مجازی ۱۰ هزار هیأت برگزیده کشور صبح امروز یکشنبه ۱۰ مردادماه با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حاج منصور ارضی مداح اهل بیت (ع) به صورت زنده در اپلیکیشن «تکیه» برگزار شد.

منصور ارضی مداح اهل‌بیت در این مراسم با اشاره به اینکه ما همواره جلسات عزاداری را اجرا کردیم و به دنبال احیا نبودیم، در حالی که احیای خودمان و حاضران در جلسه بسیار مهم است، اظهار کرد: احیا چیزی است که همه به دنبال آن هستیم، اما عمل نمی‌کنیم. مجالسی که اجرا کردیم به خصوص در سال گذشته که بسیار سخت بود و بسیار هم درگیر شدیم، فواید خود را  دارد، اما آن هدف احیا محقق نشد. 

وی با اشاره به اینکه آرزوی من و خواسته‌ام از امام حسین(ع) این است که کمک کند تا ما خودمان و حاضران در جلسه را احیا کنیم، تصریح کرد: روز ۱۵ خردادماه سال ۴۲ مطابق با ۱۲ محرم من امتحان دبیرستان داشتم که همراه مادر و برادرم به مدرسه می‌رفتم. زمانی که به میدان اعدام رسیدم، جنازه سینه‌زن‌های حسینی روی زمین بود و افرادی هم تیر خورده و با تنی مجروح، شعار «یا مرگ یا خمینی» سر می‌دادند. در آ‌ن زمان اگر سینه‌زن یا مداحی تشنه می‌شد، آب به او می‌دادند. 

ارضی گفت: سینه‌زن‌ها پای دین ایستادند. امروز مداحان و مدیران هیأت‌ها بنا ندارند پای برگزاری مجالس حسینی بایستند.

این مداح اهل بیت افزود: کلام امام جواد(ع) این است که اگر از امام حسین(ع) غافل شویم از توحید غافل شده‌ایم. هیأت‌ها از فضای مجازی استفاده کنند، اما اجازه ندهند که دشمن از چگونه برگزار شدن مجالس عزاداری سوء استفاده کند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی را دشمن برای ما فراهم کرده است، تصریح کرد: سال گذشته به وزیر بهداشت و مسئولین این وزارتخانه گفتم ممکن است فعالیت مدافعان سلامت را تعطیل کنند و یا به خاطر کرونا فعالیت مرزبانان را تعطیل کرد؟ هیأت‌ها را هم نمی‌توان تعطیل کرد زیرا فعالیت آنها در گرو سلامت معنوی مردم است. تظاهرات‌هایی که این روزها در شهرهای مختلف و حتی تهران ایجاد شد، ناشی از چیست؟

ارضی افزود: ما باید برنامه‌ریزی کنیم تا جلسات عزاداری را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنیم و به دنبال برگزاری مجازی نباشیم، زیرا این جلسات میدان مبارزه ماست. باید در شهرها تمام مراسم‌های سنتی البته جدا از آنها که خط قرمز هستند، مانند قمه‌زنی که مقام معظم رهبری حرام کردند باید برگزار شود. گناهکاران، بی‌حجابان و عرق‌خوران باید ببینند که امام حسین(ع) هنوز زنده است و فرصت برای برگشتن دارند.

این مداح اهل بیت افزود: زمانی که حکومت نظامی در دوران پهلوی بود، برنامه‌ریزی می‌کردیم، هم تظاهرات داشته باشیم و هم برای امام حسین(ع) سینه‌زنی کنیم. امروز هم نباید شل بگیریم که فرد در خانه بنشیند و روضه بخواند و دیگران مجازی مستمع باشند. 

وی گفت: این دولت هشت سال از مقام معظم رهبری خرج کرد و به قول آقای مصباح هر چه به دولت گفتیم، گفتند به نظام اعتراض می‌کنید؛ در حالی که مقام معظم رهبری روضه‌اش را حتی یک نفره تعطیل نکرد. چرا سال قبل برخی جلسات روضه را تعطیل کردند؟ برای این باید استغفار عملی کنید. 

ارضی افزود: استغفار کنید که چرا کوتاه آمدید؟ امسال راهکار را همگان بلد شدیم. اجازه دهید تمام مردم خادم امام حسین(ع) شوند و از آنها برای فضاسازی هیأت‌ها و شهر استفاده کنید. 

این مداح اهل بیت افزود: هر نظامی که ارکانش تعطیل شود، کارش تمام است. هیأت و سینه‌زنی رکن اصلی نظام است. ما روزی در تظاهرات انقلاب شعار می‌دادیم «ای عبید لعین، مرد قانون‌شکن، کاخ ظلم تو را می‌کنم ریشه‌ کن، زنده‌بادا حسین، مرده‌بادا یزید، مرگ بر شاه».

وی افزود: روزی در سر چهارراه چهارسو در بازار، مداحان باید در دسته عزاداری و روی چهارپایه شاه را دعا می‌کردند. به حاج‌اکبر ناظم گفتم حواست باشد اینجا همان محل است. او روی چهارپایه نوحه‌ای خواند و خود را به غش کردن زد و انداخت تا به بیمارستان رسید و خبردار شد که دیگر مشکلی نیست، بلند شد. چرا امروز شرایط فرق کرده است و برخی نان به نرخ روزخور شده‌اند؟ می‌گویند جلسه را تعطیل کنید، تعطیل می‌کنند. می‌گویند جلسه بگیرید، جلسه برگزار می‌کند.

وی گفت: برای وعظ و منبر فردی را بیاورید تا برای مردم از اخلاق و شهدا بگوید. واقعاً جای حاج‌قاسم سلیمانی خالی است، او مرد روضه بود. 

ارضی افزود: معاون وزیر بهداشت می‌گوید هیأت‌ها باید به دستور مراجع و مقام معظم رهبری عمل کنند. جمع کنید بروید، دولت شما دیگر تمام شد. ما طبق فرمان مقام معظم رهبری پای جلسات ایستاده‌ایم. این روزها می‌گویند مجازی هیأت بگیرید. ما از واقعیتش چه استفاده‌ای کرده‌ایم که از مجازی ببرند. 

این مداح اهل بیت در پایان خاطرنشان کرد: این دولت بلیت سفر به ترکیه، مغولستان و… را ارزان کرد تا کربلا تعطیل شود. آنها خائن بودند. ما باید بایستیم و با حضور تمام نیروها، زنده جلسه بگیریم و سینه بزنیم. تا یک‌سال غفلت در سال قبل را جبران کنیم. دستگاه امام حسین(ع) شفابخش است. اینها می‌خواستند بگویند نیست. همواره بیماران لاعلاج را به هیأت می‌آوردند و شفا می‌گرفتند. آیا دروغ است؟ جبهه را خالی نکنید و کار را به فضای مجازی نکشید.

انتهای پیام/


نظر شما !!