منظر فرهنگی اورامانات ثبت جهانی شد

جبار گوهری امروز در گفت‌وگو با فارس در کرمانشاه از ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامانات (هورامان) خبر داد و گفت: امروز در چهل چهارمین جلسه سالانه یونسکو موفق به ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان شدیم.

وی با بیان اینکه هورامان به عنوان بیست و ششمین اثر ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، گفت: این نه تنها برای استان کرمانشاه بلکه برای کشور خبر خوبی است و ان‌شاءالله خیر و برکت آن در سال‌ها آتی شامل همه کشور خواهد شد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه تصریح کرد: این اتفاق ویژه که در یک مرز مشترک بین دو استان کردستان و کرمانشاه (بخش اورامانات شامل پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی) به وقوع پیوسته که در آینده باعث وفاق ملی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این برند‌سازی جهانی می‌تواند در جذب گردشگر و تخصیص اعتبارات ویژه بسیار موثر باشد و در آینده سبب رونق و توسعه به خصوص در حوزه گردشگری و حفظ فرهنگ و سنن قدیم این منطقه شود.

گوهری در خصوص ماجرای ثبت جهانی شدن طاق‌بستان، گفت: پرونده این آثار ملی هم در دست بررسی است که نیاز به مطالعات گسترده و حل مشکلاتی در طاق‌بستان است.

نظر شما !!