مهلت ۴۸ ساعته شاپرک به پذیرنده‌ها / ۴۰۰ هزار ترمینال در آستانه بسته شدن

شاپرک یکشنبه شب برای پرداخت‌یاران لیست بلند و بالایی را ایمیل کرد. در این پیام آمده بود این لیست کاربرانی است که پرونده مالیاتشان کامل نیست.این ترمینال‌ها ۴۸ ساعت فرصت دارند که پرونده خود را تکمیل کنند. شاپرک پیش از این شبانه هزاران پذیرنده را غیر فعال کرده بود.


فاجعه رخ خواهد داد


مهدی عبادی مدیرعامل وندار بابیان اینکه بدون شک قانون پایانه‌های فروشگاهی و مودیان مالیاتی به نفع کشور است و باید اجرا شود توضیح داد: «این قانون مصوب مجلس و به نفع همه کشور است، اما طبق معمول شاپرک و اداره مالیات قانون را به شکل غیرمعقول و آسیب‌زا اجرا می‌کنند.»

به گفته عبادی، نقدهای زیادی به نحوه اجرای قانون وارد است.

 عبادی ادامه داد: «پرداخت‌یارها برای ارائه سرویس بهتر به مشتریان و افزایش کیفیت درگاه پرداخت، به ازای هر فرد یک درگاه می‌گیرند تا اگر پی‌اس ‌پی از سرویس خارج شد، به درگاه پرداخت دیگری سوییچ کنند.» به گفته او، تعداد بسیار زیادی از پایانه‌هایی که قرار است روز چهارشنبه بسته شود پایانه‌های دوم، سوم و چهارم هستند .

 عبادی با اشاره به اختلالات سایت اداره مالیات گفت: «طراحی سایت مالیات به گونه ایست که حتی پرداخت‌یارهایی که به اتصال درگاه‌ها علاقه‌مندند هم با ویدیو آموزشی نمی‌توانند پرونده مالیاتی خود را به درگاه الصاق کنند.»

او با تأکید براینکه دیتای شاپرک و بانک مرکزی منطبق نیست تأکید کرد: «در حال حاضر پایانه‌هایی هستند که پرونده مالیاتی آن‌ها کاملا تکمیل و درگاه آن‌ها الصاق شده است اما در لیست مسدودی شاپرک قرار دارند. به نظر می‌رسد دیتای شاپرک و بانک مرکزی منطبق نیستند. این موضوع باعث می‌شود پذیرنده‌های  که از قانون پیروی کرده‌اند هم روز چهارشنبه بسته شوند.»

او در پایان بابیان اینکه ترمینال‌ها مجدد بازگشایی نمی‌شوند تصریح کرد: « به دلیل اختلالات موجود در سایت بانک مرکزی و شاپرک اگر ترمینال در مهلت ۴۸ ساعته اطلاعاتش را تکمیل و تصحیح کند، ترمینال مجدد بازگشایی نمی‌شود.» به گفته او، احتمال می‌رود روز چهارشنبه فاجعه رخ دهد


بازه زمانی نامعقول است


مهدی فاطمیان بنیان‌گذار زیبال موضوع را این‌طور روایت می‌کند که  شاپرک یکشنبه شب لیست بلند بالایی از ترمینال‌های پرداخت را برای ما ایمیل کرد و گفت ترمینال‌هایی که مراحل ثبتشان را تا مرحله آخر پیش نبرده‌اند، ۴۸ ساعت دیگر بسته می‌شوند. ما به‌عنوان پرداختیار فرایند ثبت شدن در مالیات و دریافت کد مالیاتی و .. را تایید می‌کنیم قانون مجلس را هم قبول داریم اما با نحوه اجرای موافق نیستیم.

فاطمیان ادامه داد: «به‌جای تهدید و رفتارهای این‌چنینی می‌شد که شاپرک و اداره مالیات به‌صورت سیستمی  مشکل را حل کنند. اصلاً از ابتدا قرار بود همین اتفاق رخ دهد اما احتمالاً به دلیل دیتاهای ناقص شرکت شاپرک فرایند به سمت مسدودیت درگاه‌ها حرکت کرد.»

فاطمیان تصریح کرد: «ما به‌عنوان هویت مستقل در صنعت پرداخت خود را موظف می‌دانیم که در کنار مجلس، قانون‌گذار و مجری  باشیم و به آن‌ها  کمک کنیم اما همکاری زمانی معنا دارد که نام دقیق ترمینال و مهلت پایانی آن‌ها هم به ما اعلام شود  تا بتوانیم پذیرندگان را به سمت شفاف‌سازی سوق دهیم.  اگر بازه زمانی معقول وجود داشته باشد و  ترمینال به هر علتی اطلاعاتش را تکمیل نکند هیچ‌کس نمی‌تواند به شاپرک خرده بگیرد . اگر شاپرک لیست ترمینال‌ها را به اطلاع می‌رساند پرداخت‌یار هم از طریق پیامک و کاربر ترمینال را مطلع می‌کند و آسیب ضربه چهارشنبه را کاهش می‌داد.

احمدرضا منصوری مدیرعامل پی‌پینگ که نحوه اطلاع‌رسانی را غیر مؤثر می‌داند، گفت: «یک لیست از کاربرانی که پرونده مالیاتشان کامل نبود برای ما ارسال‌شده است . شاپرک همچنین اعلام کرده که این ترمینال‌ها ۴۸ ساعت فرصت دارند که پرونده خود را تکمیل کنند. ما هم به کاربرانمان تذکر شاپرک را اعلام کردیم. ما نمی‌توانیم پیگیری  موردی داشته باشیم که آن‌ها پیگیر پرونده خود شدند یا خیر چون ای‌پی‌ای‌ها بسته است.  ما چند روز  قبل در نامه‌ای از شاپرک خواسته بودیم که پیش از مسدود کردن به ما لیست بدهد، سری اول  که چند روز پیش بود بدون اطلاع‌رسانی ترمینال را بستند و سری دوم لیست را منتشر کرده‌اند اما با بازه ۴۸ ساعته.»

به گفته او، شاپرک لیست را ایمیل می‌کند و ایمیلش برای ما اسپم می‌شود درنتیجه دیرتر از موضوع مطلع می‌شویم.


مهلت منطقی این فرایند ۴۰ روز است


مصطفی امیری بنیان‌گذار زرین پال که طرفدار تدابیر بهتر است در این خصوص گفت :« نام ۱۸۶ هزار ترمینال برای ما ارسال‌شده است. این لیست شامل پذیرنده‌ها با وضعیت‌های متفاوت است. در گروه‌های واتس اپی اعلام کرده‌اند، درصد بالایی از پذیرندگان که حجم تراکنش زیادی دارند مسدود خواهند شد و زمان تخصیص داده‌شده برای جلوگیری از این امر ۴۸ ساعت است. اول باید تشکر کنیم که لیست مسدودسازی پیش از موعد برای ما ارسال‌شده است؛ احتمالاً بتوان حداقل‌ها را در این مدت انجام داد . باید به ترمینال‌ها کمک کنیم که راحت‌تر فرایند را طی کنند.»

به گفته او، ما درک می‌کنیم که زمان زیادی از اعلام شاپرک گذشته اما به نظر میاید در ترافیک شب عید کسب‌وکارها می‌توان تدابیر بهتری اندیشید و موضوع را بهینه‌تر جلو برد.

محمدمهدی شریعتمدار، رئیس هیئت‌مدیره انجمن فین‌تک نیز با اشاره به غیر استاندار بودن فرایندها گفت: «شاپرک با ارسال یک فهرست اعلام کرده ترمینال‌هایی که هنوز پرونده مالیاتی ندارد یا کد مالیاتشان به سامانه متصل نشده بسته می‌شوند، به نحوه انجام  این فرایند نقد اساسی دارم، تکمیل اطلاعات مالیاتی به‌صورت دستی فرایند زمان بری است و در مدت ۴۸ ساعت کاری از دست کسی برنمی‌آید؛ چون فرایند غیراستاندارد است. هر کاری زمان‌بندی خودش را دارد. بخش خصوصی هم که علم غیب ندارد . شاپرک می‌گوید  از ابتدای سال اطلاع داده بودیم که همه باید پرونده مالیاتی داشته باشند، این حرف کلی است و جزییات آن در دولت جدید مشخص‌شده،مهلت منطقی این فرایند ۴۰ روز است. ما بارها از بانک مرکزی درخواست کردیم که در  برخورد با بخش خصوصی از فرایندهای استاندارد استفاده کند اما تاکنونی چنین رفتاری را ندیده‌ایم.»

نظر شما !!