می‌دانستیم چطور لایه‌های دفاعی‌شان را باز کنیم؛ / الهویی: نیمه اول درخشانی مقابل پیکان داشتیم

به گزارش “ورزش سه”، سعید الهویی مربی گل‌گهر پس از پیروزی 2 بر 1 تیمش مقابل پیکان اینطور حرف هایش را در نشست خبری آغاز کرد: تبریک به هواداران و تیم‌مان و باز هم این برد را تقدیم به کارگران شرکت گل‌گهر می‌کنیم. البته خیلی باید تشکر کنیم از هواداران گل‌گهر که در این شرایط سخت و بارانی 90 دقیقه کنار تیم ایستادند و واقعا این سه امتیاز برازنده آنهاست. نوش جانشان. امیدوارم امشب شاد شده باشند. واقعا از آنها ممنونیم.
او سپس درباره بازی گفت: ما تحلیل خیلی خوبی از پیکان داشتیم. می دانستیم سبک به خصوصی دارند. شاید هفته گذشته که چند مهره این تیم نبودند، به شکل دیگری بازی کرده بود، اما کلا این تیم 2-5-3 و 2-3-5 را خیلی خوب بازی می‌کند. می‌دانستیم در هر دو حالت چطور باید لایه های دفاعی این تیم را باز کنیم تا بتوانیم به سازماندهی دفاعی آنها ضربه بزنیم. در نیمه اول خیلی خوب این کار را انجام دادیم و غیر از دو گلی که زدیم، موقعیت های دیگر هم داشتیم که از دست دادیم ولی فکر می‌کنیم با وجود اینکه در نیمه اول باد هم علیه ما بود، بازیسازی را خیلی خوب از عقب انجام دادیم. به فضاهایی که می خواستیم می‌رسیدیم و به موقع به عمق آنها می‌رسیدیم. اهداف تاکتیکی خودمان را در نیمه اول انجام دادیم.

او ادامه داد: فراموش نکنید که پیکان تیم بسیار خوبی است و جزو سه تیم برتر لیگ از نظر ساختار تدافعی به شمار می‌رود. با این حال نیمه اول خیلی خوب موقعیت ایجاد کردیم و به بچه ها تبریک می‌گویم.
بخش بعدی صحبت های الهویی درباره نیمه دوم مصاف با پیکان بود: در نیمه دوم با وجود تذکرهای آقای قلعه نویی که نتیجه دو هیچ خطرناک است، دچار یک خواب زمستانی شدیم. دچار یک بازیگوشی شدیم و خیلی راحت توپ ها را از دست می‌دادیم و جاهایی که فضا داشتیم استفاده نمی کردیم. به جای ایجاد موقعیت به کانال های کنار می‌رفتیم و توپ را برمی‌گرداندیم. از قالب نیمه اول از لحاظ تاکتیکی از نظر ایجاد موقعیت خارج شدیم. پیکان هم با تغییری که ایجاد کرد و با پاس های بلند سعی داشت توپ ها را به پشت دفاع ما برساند، توانست به یک گل برسد. از آنجا به بعد تیم دچار یک استرس و فشار شد ولی تغییرات آقای قلعه نویی ثبات را به تیم بازگرداند و توانستیم خدا را شکر با سه امتیاز از مسابقه خارج شویم.
مربی گل گهر ادامه داد: ولی باید درس بزرگی از این بازی بگیریم. یعنی شما حتی نیمه اول درخشانی داشته باشید و دو گل مقابل پیکان که ساختار دفاعی بسیار منسجمی دارد، به ثمر برسانید، برای پیروزی کافی نیست. ما تا ثانیه آخر بازی باید باتمرکز و باهوش باشیم و تمام اجزا فوتبال خودمان را درست اجرا کنیم. همه این پازل را باید کنار هم قرار دهیم تا مانند نیمه اول عملکرد درخشانی داشته باشیم. مطمئنا ما و بازیکنان بارها نیمه اول و دوم را نگاه خواهیم کرد تا درس بگیریم از اتفاقات و بتوانیم در بازی های بعدی عملکرد بهتری داشته باشیم.

نظر شما !!