ناصر رفیعی: برخی منبر خوب را غیرسیاسی می‌دانند/ انقلابی بودن، شلوغ‌کاری نیست+فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی سخنران مذهبی در هفتمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری خیلی تأکید روی انقلابی بودن منبری‌ها و انقلابی بودن حوزه و هیأت‌ها دارند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و مجموعه دشمنان ما با هیأت‌های سکولار مشکلی ندارند.

انقلابی بودن با شلوغ‌کاری فرق دارد

وی افزود: زمانی که از انقلابی بودن حرف به میان می‌آید، برخی با شلوغ‌کاری، بی‌نظمی و بی‌تقید بودن، اشتباه می‌گیرند درحالی که انقلابی بودن روح قرآن است. یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّکُمْ أَوْلِیَاءَ؛ ای کسانی که به خدا ایمان آورده‌اید، هرگز نباید کافران را که دشمن من و شمایند، یاران خود بگیرید. آِه اول سوره ممتحنه است، یعنی نباید دشمن خود و خدا را دوست بگیرید.

رفیعی با بیان اینکه اگر من نخواهم دشمن خدا را دوست بگیرم، باید دشمن را بشناسم، گفت: این‌ها آیات انقلابی قرآن است. وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَکُونَ فِتْنَةٌ؛ و با کفار جهاد کنید تا فتنه و فساد از روی زمین برطرف شود.

ظالم امروز، کسی غیر از نتانیاهو و اسرائیل است؟

این سخنران مذهبی با اشاره به روایتی تصریح کرد: امیرالمومنین می‌فرماید: «کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً؛‌ همواره دشمن سرسختِ ظالم و یار و مددکار مظلوم باشید» ظالم امروز غیر از نتانیاهو و اسرائیل است؟ مظلوم کسی غیر از مردم یمن است؟ این‌ها روشن است و اگر کسی بلد نباشد باید به لغتنامه دهخدا مراجعه کند اما بازهم متاسفانه افرادی قبول ندارند.

برخی منبر خوب را غیرسیاسی می‌دانند

وی گفت: برخی منبری خوب را کسی می‌دانند که سیاسی نباشد و منبر خوب را زمانی می‌دانند که سخنران وارد مسائل سیاسی نشود. این‌ها از مبنا مشکل دارند. باید با او صحبت کرد که براساس متن صریح روایت، الامام عارف بالسیاسة، امام آگاه به سیاست است. یا در متن زیارت جامعه کبیره داریم: «وَ هم ساسَةَ الْعِبَادِ، ائمه ما سیاست‌مداران جامعه هستند.»

فیلم این سخنرانی را اینجا ببینید:

 

 

پایان پیام/


نظر شما !!