نایب‌رئیس مجلس: "تکاب" باید از عواید معادن طلا برای رفع محرومیت بهره ببرد

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین از ارومیه، علی نیکزاد در سفر به شهرستان تکاب در جنوب استان اظهار داشت: مسئولان وزارتی و مدیران آذربایجان‌غربی باید تلاش کنند تا مشکلات زیرساختی شهرهای تکاب، شاهین‌دژ، میاندوآب، چالدران و پلدشت یا سرعت و با فوریت و حداکثر تا سه ماه آینده رفع‌شود.

وی با بیان اینکه مدیران بدون تعارف برای حل مشکلات باید مصوبات جلسه‌ها را عملیاتی کنند، افزود: براساس برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با راه‌اندازی و بهره‌برداری از 20 سایت مخابراتی 30 روستای بالای 20 خانوار در تکاب و شاهین‌دژ تا 2 ماه آینده و 10 روستا در چالدران، پنج روستا در شهرستان باروق و شهرک صنعتی میاندوآب باید تا 3 ماه آینده به زیرساخت‌های ارتباطی و شبکه پایدار اینترنت متصل شوند و شاخص‌های این شهرها در بخش ارتباطات به میانگین استانی برسد.

نیکزاد با اشاره به اینکه 30 میلیارد ریال برای تامین 2 دستگاه آمبولانس برای شهرهای تکاب و شاهین‌دژ در نظرگرفته شده، اظهار داشت: تا یک هفته آینده یک دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان تکاب تحویل خواهد شد و تهیه دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان شاهین‌دژ نیز تا شهریور ماه برنامه‌ریزی شده است.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با حل سریع مشکلات مسکن‌ مهر 264 واحدی در شاهین‌دژ و مشکل فاضلاب مسکن مهر 200 واحدی تکاب ادامه داد: طرح 44 تختخوابی بیمارستان توسعه‌ای شهید راثی شاهین‌دژ تا پایان شهریور ماه امسال با تجهیزات کامل به بهره‌برداری خواهدرسید.

نیکزاد بیان‌کرد: همچنین با پیگیری‌های نماینده مجلس و تلاش استاندار آذربایجان‌غربی مقرر شده 2 مرکز فوریت های پزشکی در شهرستان‌های تکاب و شاهیندژ راه اندازی و ایجاد و تجهیزات مورد نیاز درمانگاه شهر کشاورز شاهیندژ نیز تامین شود.

وی اضافه‌کرد: براساس تعهدات سازمان آب باید هشت هزار و 400 هکتار از 19هزار هکتار شبکه آبیاری اراضی سد کرم آباد پلدشت تا یک هفته آینده در فرآیند تحویل آب به سازمان جهاد کشاورزی قرارگیرد تا زمینه تامین آب این اراضی فراهم شود.

نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت بهره‌مند شدن تکاب از عواید معادن طلا و تلاش برای رفع محرومیت از این شهرستان گفت: معادن طلای زرشوران باید به‌طور جدی نسبت به پرداخت 15 درصد عواید حقوق دولتی فعالیت معدنی اقدام کنند.

نیکزاد با بیان اینکه با وجود استخراج طلا در تکاب مردم از محرومیت ناراحت هستند و معادن طلا باید گِرهی از مشکلات تکاب بازکنند، افزود: براساس اعلام مدیران کارخانه طلای زرشوران از هزار و 100 نیروی شاغل در این کارخانه هزار نفر بومی منطقه هستند و لازم‌است در همه استخدام‌ها و بکارگیری افراد از نیروهای بومی و محلی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه ما از جایگاه مجلس وارد شدیم تا مشکلات این شهرها مرتفع شود، بیان کرد: وقتی همراه با استاندار و نمایندگان مجلس وقت می‌گذاریم و از بیت المال هزینه می‌شود باید مصوبات پیگیری شده و مشکلات شهرستانها رفع شود و مدیران در حد وسع و توان خود آنچه را که می‌توانند انجام دهند، مصوب کنند و نباید بگوییم ما نمی‌ توانیم.

بیمارستان شاهین‌دژ شهریورماه به بهره برداری می‌رسد

از سوی دیگر علی نیکزاد در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان آذربایجان غربی از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان شاهین‌دژ نیز بازدید کرد.

وی  در حاشیه بازدید از این پروژه‌ها  اظهار داشت: با تامین منابع مالی و حل مشکلات طرح توسعه بیمارستان شهید راثی شاهین دژ در قالب افتتاح فاز دوم این بیمارستان تکمیل و تحویل مجموعه بهداشت و درمان شهرستان خواهد شد.

وی ادامه داد: بیش از 200 میلیارد ریال برای اتمام و بهره برداری کامل این پروژه هزینه شده و با پایان آن 46 تخت دیگر به تخت‌های بیمارستان شهید راثی این شهرستان اضافه خواهد شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با پایان این طرح تعداد تخت‌های این بیمارستان به 146 تخت افزایش پیدا کرده و نیاز تخت بیمارستان این شهرستان را برای حداقل 10 سال آینده بر طرف خواهد کرد.

نیکزاد اظهار داشت: در کنار حل مشکلات طرح‌های نیمه‌تمام از جمله طرح فاضلاب شهری شاهین دژ و بیمارستان برای حل معضلات راه های ارتباطی و محورهاتی مواصلاتی و همچنین بخش کشاورزی شهرستان نیز دستوراتی اتخاذ شده تا بتوان برای مردم محروم منطقه خدمات شایانی ارائه کنیم.

انتهای پیام/7548/ی

نظر شما !!