نتانیاهو: ایران 50 برابر خطرناک تر از کره شمالی است

مشاور امنیت ملی امریکا گفت هدف از مذاکرات هسته ای، بازگرداندن برنامه هسته ای ایران به صندوق است.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی امریکا گفت بهترین وسیله برای منع ایران از کسب سلاح هسته ای، دست یابی به توافق تاثیرگذار با این کشور است. همه اقدامات لازم را برای تضمین عدم مالکیت سلاح هسته ای توسط ایران انجام می دهیم از جمله ادامه تحریم ها.

او این سخنان را در سخنرانی در مرکز سیاست شرق دور امریکا در واشنگتن مطرح کرد.

سالیوان از تصمیم ترامپ برای خروج از برجام در سال 2018 اظهار تاسف کرد و گفت در نهایت این آزمایش اساسی است. ایران نتواند سلاح هسته ای کسب کند. امروز بمب اتمی ندارد و نمی تواند بمب اتمی کسب کند.
او گفت که امریکا با هم پیمانانش از جمله اسرائیل برای منع ایران از کسب سلاح هسته ای کار می کند.

همچنان به ارسال پیام شفاف به ایران درباره هزینه و عواقب برنامه هسته ای اش ادامه می دهیم. همزمان امکان دست یابی به نتیجه با میانجیگری دیپلماتیک که برنامه هسته ای ایران را به صندوق بازگرداند را هم بررسی می کنیم.

نتانیاهو: ایران 50 برابر خطرناک تر از کره شمالی است

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ادعا کرد خطر ایران در سطح جهان، 50 برابر خطرناک تر از کره شمالی است. تهدید هسته ای ایران، تاریخ را تغییر خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک روسیه، او روز پنجشنبه در دیدار هیاتی از نمایندگان کنگره امریکا از دو حزب دموکرات و جمهوری خواه گفت: ایران امریکا را شیطان بزرگ می داند. اگر ایران بتواند هر شهر امریکا را با بمب اتمی تهدید کند این باعث تغییر تاریخ و نقشه جهان می شود. 

 نتانیاهو افزود: اسرائیل به ایران اجازه نمی دهد در نزدیکی مرزهای اسرائیل مستقر شود. اشاره او به مرزهای اسرائیل با لبنان و سوریه بود.

وزیر دفاع اسرائیل:  باید آماده هر اقدام احتمالی علیه ایران باشیم

 وزیر دفاع اسرائیل هم گفت باید آماده هر اقدام احتمالی علیه ایران باشیم.

 وی افزود: در زمانی که همچنان راه حل دیپلماتیک را برای پرونده هسته ای ایران ترجیح می دهیم اما ایران در غنی سازی اورانیوم از زمان امضای توافق برجام، فراتر رفته است. معتقدم هر توافق جدیدی باید وضعیت را به گذشته بازگرداند تا عدم توانایی ایران برای ساخت هر گونه سلاح هسته ای تضمین شود.

یواف گالانت گفت ایران در برنامه هسته ای اش پیشرفت بزرگی داشته است. 

 وی در سفر به یونان توضیح داد: ایران مواد غنی شده را به نسبت های مختلف انبار کرده است که برای ساخت 5 بمب اتمی کفایت می کند. اسرائیل به هر شکل ممکن برای جلوگیری از رسیدن ایران به آستانه کسب بمب اتمی رفتار خواهد کرد. ایران همچنان غنی سازی 90 درصدی ندارد. 

نظر شما !!