نشاط و پویایی دانشجویی، مستلزم گسترش فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی

دکتر عبدالحسین کلانتری در نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور بیان کرد: متأسفانه در مدت دو سالی که از شیوع بیماری کرونا سپری می‌شود به علت غیرحضوری شدن دانشگاه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور، کمتر مورد توجه قرار گرفتند و حتی بودجه‌های فرهنگی و اجتماعی به بخش‌های دیگر اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: گسترش فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور بایستی مورد توجه جدی قرار بگیرد تا فضای حاکم بر دانشگاه‌ها یک فضای مبتنی بر نشاط و پویایی فرهنگی و اجتماعی باشد.

کلانتری به موضوع بسیار مهم جهاد تبیین و جایگاه آن در نظام دانشگاهی اشاره کرد و خواستار فعالیت جدی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در این زمینه شد تا دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، به خوبی برای مردم (با تأکید بر نسل جوان و دانشجو)، تبیین و تشریح شود.

وی خواهان این شد که نشست‌های مشترک هم‌اندیشی بین معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها با همدیگر و نشست‌های مشترک با دانشجویان برای تقویت راهکارهای جهاد تبیین، گسترش یابد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، بر گسترش فعالیت‌های انجمن‌ها، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز تأکید کرد.

در این نشست، معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور، دیدگاه‌ها و نظرات خود را با تأکید بر چگونگی گسترش فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و تقویت جهاد تبیین، بیان کردند.

ارائه نظرات مختلف درباره‌ی چگونگی فعالیت حضوری دانشجویان و دانشگاه‌ها در مباحث فرهنگی و اجتماعی و استفاده‌ی هرچه بیشتر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه‌های منطقه پنج کشور برای برگزاری رویدادهای منطقه‌ای و ملی دانشگاهی، از دیگر موضوعات نشست بود.

انتهای پیام

نظر شما !!