نشست مرور «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست عصرانه‌ کتابِ مرکز مطالعات راهبردی ژرفا با مروری بر کتابِ «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» نوشته‌ حجت الاسلام و المسلمین علی شیرازی امروز یکشنبه ۵ دی در مرکز مطالعات راهبردی ژرفا برگزار می‌شود.

حجت‌السلام علی شیرازی، جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از زمان جنگ همرزم و دوستِ نزدیک و صمیمی شهید حاج قاسم سلیمانی بوده که نگارش این کتاب را به عهده داشته و سعی کرده بر مبنای سخنان شهید و خاطراتش، یک کتابِ جامع و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات شهید سلیمانی بنویسد.

نویسنده اثر سعی کرده با موضوع‌بندی، هر موضوعی را که در صحبت‌ها و یا خاطره‌های حاج قاسم می‌آید ذیل گفتمان‌های امام و رهبری قرار دهد.

در بخشی از این کتاب آمده است:

«برای تبیین مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی باید اول مکتب اسلام را بشناسیم. پس از آن، سراغ تشریح مکتب پیامبر(ص) و اولیای الهی برویم و مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) را دقیق و عمیق بشناسیم. آن زمان است که مکتب امام خمینی(ره) نمود پیدا می‌کند. با شناخت مکتب خمینی کبیر، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی نیز شناخته شده است. تبیین همه‌ آنچه نگاشتیم، از حوصله‌ این نوشتار خارج است. ما در این کتاب کوشیده‌ایم پس از اشاره‌ای کلی به مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و به مکتب امام حسین(ع)، شاخص‌های مکتب امام خمینی را بیان کنیم و ضمن تبیین هر شاخص از مکتب امام بزرگوارمان، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی را با مکتب امام خمینی(ره) تطبیق دهیم. شایان ذکر اینکه شاخص‌هایی که نوشته‌ایم و می‌خوانید، فقط شماری از شاخص‌های مکتب سلیمانی و اهم آن‌هاست؛ زیرا تبیین همه‌ شاخص‌ها شدنی نیست و از حوصله‌ خواننده هم خارج است. در تبیین شاخص‌ها، از سخنان سردار شهید سلیمانی بهره برده و البته نگاه دیگران را به نگاه شهید ضمیمه کرده‌ایم تا کتابی خواندنی‌تر در دست مخاطبان باز شده باشد. به یقین این نوشتار، آغازی برای مجموعه کتاب‌هایی در بیان عظمت و شأن شهید سرافراز و بزرگ جبهه‌ مقاومت است. امید است با نقد زیبای شما خوانندگان عزیز، کتاب شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی، به دوران بلوغ خود پا گذارد و بتواند این مکتب را زیباتر نمایش دهد تا آن شهید گران‌قدر، پررنگ‌تر از امروز، سرمشق نسل جوان جهان کنونی و آینده قرار گیرد.»

نشست مروری بر کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» عصر امروز یکشنبه ۵ دی‌ از ساعت ۱۵ تا ۱۶ برگزار و هم‌زمان به‌صورت زنده از تارنمای رسمی مرکز مطالعات راهبردی ژرفا به نشانی www.jsrc.ir و همچنین شبکه‌های اجتماعی مرکز مطالعات راهبردی ژرفا به‌نشانی @jsrc_ir پخش می‌شود.

نظر شما !!