هفته‌های پایانی لیگ یک داوران باتجربه را می‌طلبد/ کمالوند: آقایان مسئول! از شما خواهش می‌کنم

به گزارش “ورزش سه”، تیم خیبر خرم‌آباد روز گذشته در هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول مقابل چادرملوی یزد به تساوی یک بر یک رسید. خیبر که یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر است، در هفته‌های پایانی مسابقات باید تلاش بیشتری به کار بگیرد تا جواز حضور در سطح برتر فوتبال ایران را به دست بیاورد.

فراز کمالوند سرمربی باتجربه و نام آشنای خیبر در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره تساوی روز گذشته تیمش مقابل چادرملو بیان کرد:‌ از عملکرد بازیکنانم در بازی دیروز با چادرملو راضی هستم اما از نتیجه رضایت ندارم. بازیکنان ما هم نسبت به نتیجه به دست آمده ناراحت بودند و از فرط ناراحتی تا نیم ساعت بعد از بازی در رختکن نشسته بودند و از جایشان تکان نخوردند. همه از نتیجه به دست آمده ناراحت بودیم. اگر موقعیت تک به تکی که یکی از بازیکنان ما از دست داد، گل می‌شد بازی را می‌بردیم و سه امتیاز را می‌گرفتیم اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. البته باید بگویم کیفیت چمن ورزشگاه نصیری یزد مزید بر علت شد تا نتوانیم به خوبی تاکتیک‌های مد نظرمان را پیاده کنیم و در نهایت به تساوی رسیدیم.

او درباره حضور تیمش در بالای جدول رده‌بندی لیگ یک و شانس خوب صعود برای خیبر گفت: عملکرد تیم ما به صورت کلی رضایت‌بخش بوده است. با اینکه می‌توانستیم امتیازات بیشتری جمع کنیم اما از عملکرد بازیکنان راضی هستم. یک آمار درباره تیم ما وجود دارد که مقابل 6 تیم ابتدایی جدول شکست نخوردیم و حتی صدرنشین مسابقات را هم شکست داده‌ایم. این قدرت تیم خیبر را نشان می‌دهد.

سرمربی خیبر با اشاره به نقش قضاوت‌ها در هفته‌های پایانی لیگ دسته اول تأکید کرد: آنچه در هفته‌های پایانی لیگ یک حائز اهمیت است، نحوه چیدمان داوران و قضاوت‌های این عزیزان است. مثالی باید بزنم، در بازی رفت با همین چادرملو که دیروز با آن بازی کردیم، آقای علی اصغر مومنی یک پنالتی صد درصد را در دقیقه 85 برای ما نگرفت. این داور بعد از بازی محروم شد اما متأسفانه دو امتیاز را از ما گرفت.

کمالوند ادامه داد: در هفته‌های اخیر متأسفانه اتفاقاتی در امر قضاوت‌ها رخ داده که باعث شده برخی تیم‌ها امتیازاتی را جمع کنند. من از آقای افشاریان خواهش می‌کنم در نحوه چیدمان داوران در هفته‌های پایانی لیگ یک دقت کنند. قضاوت دادن به داوران کم تجربه در بازی‌های بزرگ به تیم‌های مدعی و آن‌هایی که برای نیفتادن می‌جنگند، آسیب می‌زند. در مسابقات بزرگ لیگ یک داوران بزرگ و بین‌المللی فوتبال ایران باید سوت بزنند. همین بازی روز گذشته ما با چادرملور را آقای منصوریان قضاوت کرد و بسیار مطلوب سوت زد. صحنه خاصی هم داخل محوطه‌های جریمه رخ نداد و آقای منصوریان به خوبی از پس قضاوت برآمد. این اتفاق برای همه بازی‌های مهم لیگ یک باید رخ بدهد.

سرمربی خیبر افزود: نه تنها در بحث داوران باید دقت شود که باید مسابقات را با حضور ناظران ویژه برگزار کنند تا هر تیمی که حقی دارد بتواند آن را داخل زمین مسابقه بگیرد. من همیشه گفته‌ام که راضی نیستم حتی یک اوت دستی به اشتباه به سود ما گرفته شود همان‌طور که دوست ندارم علیه ما اشتباه داوری صورت بگیرد. البته که می‌دانم جامعه داوری ما پاک و سالم است اما برای بازی‌های بزرگ، داور بزرگ باید به کار گرفته شود که تجربه کافی را داشته باشد. اشتباهات داوران قطعا سهوی است اما برای اینکه ضریب اشتباهات را پایین بیاوریم، باید از داوران باتجربه و نام‌دار استفاده کنیم.

کمالوند همچنین گفت: شرایط تیمی ما مطلوب است. به لطف خدا کمترین باخت را داریم، بهترین خط دفاعی برای ما است و ساختار تیمی‌مان مطلوب است. مشکل ما کمی در نیم فصل اول بازی با تیم‌هایی بود که بسته کار می‌کردند. خوشبختانه از زمانی که در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد بازی می‌کنیم، با توجه به کیفیت خوب چمن این ورزشگاه، شرایطی را به ما می‌دهد که در تقابل با تیم‌های تدافعی هم راهکار برای بردن پیدا کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که چقدر به صعود خیبر به لیگ برتر امیدوار است، گفت: باید قبول کنیم که تیم شمس‌آذر خودش را از سایر تیم‌ها جدا کرده اما برای کسب رتبه دوم رقابت داغ است و پیش‌بینی می‌کنم این رقابت تا روز آخر مسابقات ادامه داشته باشد. از همه ارکان فدراسیون فوتبال و به خصوص کمیته داوران می‌خواهم موضوعات را زیر نظر بگیرند تا حق به حق‌دار برسد. تنها خواهشم این است که کمیته داوران کاری کند تا هر تیمی شایسته است،‌ صعود کند. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و در نهایت بتوانیم با همت بازیکنان جشن صعود به لیگ برتر را بگیریم.

نظر شما !!