همان مکان، همان دروازه، همان سانتر / عدم تکرار تاریخ: ارسلان، رودی ژستد نشد!

به گزارش “ورزش سه”، اگر بخت با ارسلان یار بود، او می توانست نامش را در میان گلزنان دربی در نیمه اول به ثبت برساند. مهاجم استقلال در این بازی حداقل 2 فرصت خوب را برای گشودن دروازه بیرانوند به دست آورد ولی به گل تبدیل نشدند.

مهمترین موقعیتی که ارسلان از دست داد، در دقیقه 29 به دست آمد. آبی ها از سمت راست حرکتی را آغاز کردند و صالح حردانی با یک ارسال دقیق به محوطه جریمه، تک مهاجم تیمش را در موقعیت ایده آل گلزنی قرار داد.

سانتر دیدنی صالح در دهانه دروازه به ارسلان رسید و در شرایطی که این بازیکن برای زدن توپ شیرجه زده بود، اما ضربه سر او با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. در این صحنه، توپ به بغل سر مطهری برخورد کرد و راهی به درون دروازه پیدا نکرد.

نکته جالب و عجیب این فرصت ایده آل، کپی برابر اصل بودن آن، با گل رودی ژستد در دربی 98 بود. در آن بازی نیز صالح حردانی از سمت راست توپی را به دهانه دروازه پرسپولیس ارسال کرد که رودی ژستد با یک پرواز دیدنی و ضربه سر مهار نشدنی، گل تساوی استقلال را به ثمر رساند.

مرور تصاویر این دو موقعیت، شباهت عجیب آنها را نشان می دهد. با یک تفاوت بزرگ که ضربه سر ژستد به گل تبدیل شد ولی ارسلان نتوانست تاریخ را برای آبی ها تکرار کند.

نظر شما !!