همان گلری که همه انتظار دارند/ یک سوت، بهترین بازی فصل رشید را خراب کرد(عکس)

به گزارش “ورزش سه”، از قبل از بازی پیکان و پرسپولیس با حضور رشید مظاهری در ترکیب پیکان برای خیلی‌ از فوتبال‌دوستان و حتی خود او قابل پیش‌بینی بود که این گلر باتجربه جو سنگینی را تحمل کند. مظاهری به واسطه سابقه حضور در استقلال و اینکه همواره در دوران بازی خود علاقه‌اش به تیم آبی‌پوش پایتخت را علنی کرده، در بازی دیروز تیمش با پرسپولیس دقایق دشواری را سپری کرد اما با استفاده از تجربه‌ای که داشت، رفتاری منطقی در قبال اتفاقات از خود نشان داد.

دروازه‌بان پیکان در بازی دیروز از همان لحظه‌ای که برای گرم کردن وارد چمن ورزشگاه آزادی شد، توهین‌هایی را از سوی طرفداران پرسپولیس تحمل کرد و این روند تا لحظات پایانی بازی در مقاطع مختلف ادامه داشت. این اتفاق در حالی رخ داد که رشید رفتار خاصی هم انجام نداد که باعث تحریک هواداران شود؛ او نه لباس آبی برتن کرد، نه نماد آبی رنگی در بدن خود داشت و نه واکنشی به شعارها نشان داد.

گلر پیکان در اواسط مسابقه بدون توجه به شعار پرسپولیسی از تدارکات پیکان درخواست موز کرد تا قند خون خود را بالا ببرد.

در کنار این ماجرا باید به عملکرد خوب گلر سابق استقلال در مصاف با پرسپولیس هم اشاره کرد؛ او در طول بازی عملکردی کم‌نقص را ارائه کرد و علاوه بر خروج‌های به موقع و دفع توپ‌های مناسب، دو سیو عالی هم داشت که دروازه تیمش را نجات داد و مانع از گل خوردن خودروسازان شد. گلی هم که این دروازه‌بان دریافت کرد از روی نقطه پنالتی بود.

یکی از مسائلی که درباره او در بازی دیروز وجود داشت، اعتراض گاه و بیگاه هواداران پرسپولیس به تاخیر انداختن در زدن ضربات دروازه بود. همین مساله در پایان بازی مورد توجه خبرنگاران قرار گرفت و باعث شد آنها از رشید و مجتبی حسینی سرمربی پیکان پرسش هایی را مطرح کنند. پاسخ حسینی در این خصوص جالب بود:‌« شما زمانی می‌توانید بگویید دروازه‌بان وقت تلف می‌کند که روی زمین بخوابد. رشید روی زمین خوابید؟ آیا دکتری از تیم ما به زمین رفت؟ مظاهری به خاطر اینکه تمرکز تیم ما بهم نخورد کمی شروع مجددها را با تأخیر آغاز می‌کرد. گلرهای زیادی هستند و سال‌های قبل هم در همین پرسپولیس بودند و چپ و راست می‌خوابیدند و پای‌شان را می‌گرفتند؛ اما شما یک بار دیدید بچه‌های ما این کار را کنند؟ فکر می‌کنم به مظاهری از سوی هواداران کم‌لطفی شد.»

سیو دیدنی رشید در نیمه دوم دیدار با پرسپولیس که مانع از باز شدن دروازه شد.

رشید در کنار رفتار منطقی‌ای که نسبت به شعارها در طول مسابقه از خود ارائه کرد، در مصاحبه خود با خبرنگاران نیز روبه‌روی دوربین‌ها لبخند زد و گفت:‌«من همیشه از اینکه خودم را بیندازم، بدم می‌آید. فکر می‌کنم گلری که خودش را می‌اندازد، روحیه تیمش را پایین می‌آورد. به خاطر سبقه استقلال‌ایی که داشتم، طبیعی بود در ورزشگاه آزادی و بازی با پرسپولیس، این هجمه‌ها و فحاشی‌ها را بشنوم. از یک طرف ناراحت‌کننده است اما از طرفی هم لذت فوتبال به همین کری‌ها است. من گله‌ای از آنها ندارم.»

مرد زردپوش پیکان بدون واکنش خاصی به شعارها، در طول نود دقیقه سعی کرد آرامش خود را از دست ندهد.

نکته قابل توجه درباره مظاهری دوری او از حواشی است؛ این دروازه‌بان که حالا در 33 سالگی به واسطه حضور در تیم‌های بزرگ فوتبال و تیم ملی تجربه فراوانی دارد و اینکه دوست ندارد به حواشی فوتبالی دامن بزند هم نشات گرفته از همین آرامش او است.

گلر سابق استقلال با آمادگی بالایی در ترکیب پیکان به میدان رفت و شاید اگر آن پنالتی گل نمی‌شد، یک کلین‌شیت ارزشمند را ثبت می‌کرد.
نظر شما !!