هم‌افزایی تمامی دستگاه‌ها برای تعظیم شعائر حسینی در محرم

به گزارش خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های ستاد ملی محرم در مجموعه شهدای انقلاب اسلامی و با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشوری، حجت‌الاسلام‌ محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی و …. به‌منظور هم‌افزایی و هماهنگی نهادها در عملیات محرم برگزار شد.

در ابتدا حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهارداشت: هیأت‌های مذهبی نشان دادند هرجا به آن‌ها اعتماد شود، قوانین دقیق و صحیح به آنان ارائه و مقدمات آن به‌موقع فراهم شود در اجرای این قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی پیشتاز هستند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که جامعه متدین پیشگام در رعایت ضوابط و قوانین هستند؛ امسال نیز طبق جلساتی که در هفته‌های گذشته در ستاد ملی کرونا برگزار و مصوب شد مراسم‌ مذهبی ماه محرم با رعایت کامل شیوه‌نامه‌ها برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها به‌منظور برگزاری هر چه‌بهتر مراسم‌های ماه محرم باید در خدمت مجالس مذهبی باشند، تصریح کرد: اتفاقاتی نیز در این چند روز در برخی مراسم‌ها رخ داد که دلیل آن همان عدم اعتماد و ناهماهنگی‌هایی است که در برگزاری مراسم‌ها وجود داشت.

عزت زمانی ادامه داد: متأسفانه گاهی اوقات به خاطر موانعی که در تصمیم‌گیری‌ها و مدیریت قوانین وجود دارد بعضاً این اتفاقات رخ می‌دهد.

در ادامه حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی، با اشاره به اینکه اندیشمندان زیادی پیرامون نحوه دین‌داری در دوران کرونا و پسا کرونا یادداشت و مقاله‌هایی را منتشر کردند، اظهار داشت: دیدگاه‌ها در این زمینه متنوع و مختلف است، بعضی معتقد هستند با توجه به شرایط کرونا سطح دین‌داری مردم تغییر خواهد کرد و دوران پسامدرنیسم را پشت سر می‌گذاریم.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی افزود: ازاین‌رو توصیه می‌کنند از این سنت‌ها باید فاصله بگیرید به سمت مدل‌های جدید در سبک دین‌داری مردم بروید که نماد آن ماجرای تعظیم شعائر دینی می‌شود. برخی دیگر معتقد هستند که کرونا بهانه‌ای است تا قدر داشته‌های خود را بدانیم، حتی در کشورهای مختلف این ممنوعیت‌ها موجب شده تا انسان قدر داشته‌های خود را بداند و در مقام عمل و ظاهر میل پیدا کند.

حریزاوی به‌ضرورت هم‌افزایی و وحدت دستگاه‌ها در برگزاری برنامه‌های مذهبی عنوان کرد: محصول اندیشه ورزی دستگاه‌ها در کنار مسئولیت مستقیمی که تبلیغات اسلامی در قبال برگزاری مراسم‌های مذهبی بر عهده‌دارند، باید تبادل شود این تبادل اندیشه‌ای می‌تواند راهگشا باشد.

وی افزود: پیدا کردن راهبرد ناظر بر عمل، یک نگاه راهبردی است که باید موردتوجه ویژه قرار گیرد و تمرکز بر مسئله تعظیم شعائر محوری است که نیاز به توجه دارد.

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به این مطلب که باید همه دستگاه‌ها به تعظیم شعائر حسینی در ماه محرم کمک کنند بیان کرد: سال گذشته یکی از مسئولان شورای شهر بیان کرد که ما وظیفه‌ای در قبال سیاه‌پوشی شهر نداریم؛ درحالی‌که این حرف خلاف قانون بود زیرا قانون می‌گوید شهرداری موظف است که مدیریت تبلیغات محیطی و شهری را به عهده بگیرد و این خلأ باعث شده که توصیه ما به سمت مسئله تنظیم شعائر برود.

حریزاوی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف و سازمان تبلیغات اسلامی با هماهنگی و همراه شدن با یکدیگر می‌توانند باهم افزایی خلأهای موجود در برگزاری مراسم محرم حسینی را پیگیری و برطرف سازند.

انتهای پیام/


نظر شما !!