وزارت دفاع روسیه: 5 جنگنده اوکراینی در یک روز سرنگون شد

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای هوایی این کشور در یک روز پنج جنگنده اوکراینی را سرنگون کرده‌اند.

به گزارش ایرنا از “تاس”، به گفته وزارت دفاع روسیه، جنگنده‌های سرنگون شده اوکراین شامل سوخو ۲۴، سوخو ۲۷ میگ ۲۹ و دو فروند سوخو ۲۵ می‌شوند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده سوخو-۲۷ بر فراز لوزووئه در منطقه خارکف سرنگون شده است. چهار جنگنده دیگر بر فراز ایزیوم، استان خارکف، روستاهای میکولاپولیه، نووی دونباس و وزلی در منطقه دونتسک مورد هدف قرار گرفته‌اند.

این مقام روس همچنین اعلام کرد که پدافند هوایی روسیه در روز یکشنبه ۵ پهپاد اوکراین را شناسایی و آن‌ها را بر فراز لوگنسک هدف قرار داده‌اند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که از آغاز جنگ در ماه فوریه سال گذشته میلادی، ارتش این کشور در مجموع ۳۶۵ جنگنده، ۱۹۹ بالگرد، ۲ هزارو ۸۴۸ پهپاد، ۴۰۰ سامانه موشکی، ۷ هزار و ۴۴۹ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، ۹۷۲ سامانه پرتاب موشک‌های چندگانه، ۳ هزار و ۷۸۷ قبضه توپ و خمپاره‌اندازهای ویژه، ۹۷ دستگاه موشکی ویژه و خمپاره‌انداز ارتش اوکراین را نابود کرده است.

به گزارش ایرنا، اوکراین پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای آتش بس ۳۶ ساعته به مناسبت کریسمس پیروان مذهب ارتدوکس را رد کرد و گفت تا زمانی که روسیه نیروهای خود را از سرزمین‌های اشغالی خارج نکند، آتش بس برقرار نخواهد شد.

دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت ملی روسیه با بیان اینکه «رد آتش‌بس توسط اوکراین، کار نظامیان ما را راحت کرد» گفت: افراد ناسپاس فقط زبان زور را می‌فهمند.

نظر شما !!