ویژگی سایت های اول گوگل

افزایش بازدید,افزایش رتبه در گوگل,تبلیغ در صفحه اول گوگل 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

سایت های اول گوگل چگونه اند؟ آیا سایت شما لیاقت دارد در لیست این سایت ها قرار بگیرد؟ همه دوست دارند که در گوگل یک باشند اما آیا واقعا لیاقتش را دارند؟ سوالی که بسیاری از صاحبان وبسایت ها و بازاریابان اینترنتی بارها از من می پرسند این است که: “چگونه رتبه صفحه اینترنتی خود را می توانم در مورد موضوع x به رتبه 1 برسانم؟” کمی فکر کنید، آیا سوالتان نباید به این صورت پرسیده شود: “چرا رنک صفحه اینترنتی من باید 1 باشد؟” یا به بیان بهتر: “آیا صفحه اینترنتی من لیاقت رنک شماره 1 را در مورد موضوع x دارد؟”

نقطه عطفی در سئو

توسط الگوریتم های پاندا و پنگوئن (و به مقدار کمتر EMD) روش های اسپم گونه و نا درست، برای بهبود رتبه سایت ها در نتایج جستجو از بین رفته اند و دیگر کارایی ندارند. اکنون با الگوریتم مرغ مگسخوار گوگل، ما به دوره‌ای وارد شده ایم که برای یک عبارت خاص، نتایج بر اساس شایستگی نمایش داده می شوند، نه بخاطر فعالیت بازاریابان اینترنتی که در یک بازه زمانی مشحص صرفا لینک خریداری می کنند.

دقت داشته باشید که لینک ارزش بسیار زیادی در بحث سئو و رتبه صفحات سایت در نتایج موتورهای جستجو دارد، اما باید در ایجاد و نگه داری صحیح آن دقت زیادی کرد.

چرا قرار گرفتن در سایت های اول گوگل مهم است؟

همه صاحبان وب سایت ها می خواهند در نتایج جستجو رتبه اول را کسب کنند؛ زیرا جایگاه شماره یک در نتایج جستجو گوگل، 33 درصد از تمامی کلیک ها را به خود اختصاص می دهد. درحالی که نتیجه شماره 2 با یک افت شدید، تنها 18 درصد از کلیک ها را کسب می کند. این نمودار فوق العاده توسط چیتیکا افت کلیک را برای 15 نتیجه اول نشان می دهد.

افزایش بازدید,افزایش رتبه در گوگل,تبلیغ در صفحه اول گوگل

اگر شما در رتبه 10 باشید حدود 2 یا 3 کلیک تاثیرگذار خواهید داشت، با این حال می تواند تصور کنید که اگر در صفحه دوم باشید این تعداد تا چه حد می تواند کاهش یابد! می توان گفت تقریبا به لحاظ تعداد کلیک، فرقی میان صفحه دوم و شصتم گوگل نیست. بنابراین قابل درک است که چرا هرکسی می خواهد رتبه های بالا در نتایج جستجو را بدست آورد.

مشخص است که فقط یک صفحه می تواند برای عبارت کلیدی خاص در رتبه 1 نتایج جستجو قرار بگیرد، بنابراین بر اساس قوانین الگوریتم های پاندا، پنگوئن، EMD و مرغ مگسخوار، چگونه می توان به این رتبه با ارزش رسید؟ و مهمتر این است که بدانید چگونه می توانید مطمئن شوید که صفحه اینترنتی شما شماره یک می ماند بدون اینکه نگران تغییرات آینده گوگل باشید؟

چگونه در گوگل اول باشیم؟

خب به سوال ساده ای که در ابتدای این مقاله مطرح شد برمیگردیم. چطور در سایت های اول گوگل باشیم؟ آیا صفحه اینترنتی من لیاقت 1 بودن برای موضوعی خاص را دارد؟ شما باید یه قدم از دیدگاه شخصی خودتان نسبت به سایتتان به عقب برگردید و به عنوان یک کاربر به آن نگاه کنید. آیا 90 درصد کسانی که روی صفحه اینترنتی شما کلیک می کنند از کلیک بر روی آن راضی هستند و نیازی به جستجوی نتایج دیگر ندارند؟ در اینجا سوالات دیگری مطرح می شود که ممکن است بخواهید از خودتان بپرسید:

 1. آیا صفحه اینترنتی من تطابق کاملی با موضوع جستجو دارد؟

خب اگر هدف عبارت “خرید کفش” باشد آیا صفحه شما کفش می فروشد یا حداقل اطلاعات جالبی در مورد مکان های مناسب برای خرید کفش در اختیار کاربران می گذارد؟

 1. آیا محصول/خدمات من برای کاربران با ارزش است؟

صفحه شما کفش می فروشد. خیلی خوب است. اما آیا کفش های شما کیفیت دارند؟ آیا مردم می خواهند از کفش های شما خریداری نمایند و آن را به دیگران پیشنهاد می دهند؟

 1. آیا صفحه من در مورد این موضوع اعتبار دائمی دارد؟

بگذارید بگویم که شما چیزی نمی فروشید (حداقل در این لحظه) اما آیا عباراتی خاص را که کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر جستجو می کنند هدف قرار داده اید؟ چرا مردم بجای مراجعه به ویکی پدیا باید به سایت شما مراجعه کنند؟ آیا شما پاسخ  تمامی پرسش ها را دارید؟ (یا حداقل لینک هایی به منابع مناسب دیگر ساخته اید؟)

 1. آیا صفحه من آپدیت است؟

ما در دنیایی با تغییرات لحظه‌ای زندگی می کنیم. بنابراین دقت کنید که مطالبتان بروز باشد. هر مطلب جدیدی می تواند منبعی عالی برای ترافیک حاصل از موتورهای جستجو باشد؛ بنابراین شما باید (باید و باید) مطالب تکراری را کنار بگذارید و مطالب خود را آپدیت نمایید. اگر این کار را نکنید رقبای شما این کار را انجام خواهند داد و بزودی شماره یک را از دست خواهید داد. (و جواب پرسش شماره 3 نه خواهد بود!)

توضیح بیشتر برای سوال شماره 2: من می توانم درباره‌ی این موضوع ساعت ها صحبت کنم اما فعالیت تجاری در وب تفاوتی با فعالیت های تجاری دیگر ندارد و شما همیشه باید از خودتان بپرسید که آیا بهترین خدمت را ارائه می دهید و چکار می توانید بکنید تا سطح خدمت رسانی خودتان را افزایش دهید.

من فهمیده‌ام که این دو سوال در واقع با یکدیگر جور در نمی آیند اما همیشه چیزهایی برای ارتقا دادن وجود دارد. بنابراین از نقطه نظر فنی، شما هیچگاه بهترین خدمات موجود را ارائه نمی دهید و همواره بر روی سوال دوم تمرکز می کنید؛ زیرا همیشه می توانید برای قرار گرفتن در بین سایت های اول گوگل بهتر از قبل باشید. (امیدوارم متوجه شده باشید!).

چگونه در سرچ گوگل اول شویم؟

هر فعالیت اقتصادی اشتباهاتی در پی دارد (خوشبختانه و مطمئنا، شما از آن ها تجربه کسب می کنید!) بنابراین در این مورد است که شما در آن زمان هایی که همه چیز صد درصد درست نیست چگونه واکنش نشان می دهید. چه تجارت حقیقی داشته باشید و چه مجازی، شما باید همیشه بکوشید تا تجربیات خود را برای مشتریان/کاربران خود بهبود ببخشید.

اگر پاسخ شما به چهار سوال مطرح شده بله است، برای این که صفحه شما در نتایج جستجو برای عبارتی خاص، شماره یک باشد نمونه قابل قبولی هستید. اما این کار را از راه درست و با کمک سئوکاران قانونی انجام دهید و نه روش هایی که منجر به جریمه شدن شما می گردد.

همچنین اگر قصد دارید خودتان فعالیت های سئو سایت خود را انجام دهید و صفحات سایتتان را نتایج برتر موتورهای جستجو برسانید، پیشنهاد می شود حتما یک دوره آموزش سئو معتبر را با دقت کامل پشت سر بگذارید.

سایت های اول گوگل، سایت هایی هستند که به خوبی و تا حد ممکن تمامی نکات سئو را رعایت کرده و همواره آن ها را بهبود می بخشند. البته رقابت بسیار شدیدی بخصوص در عبارات کلیدی پر جستجو و درآمد زا وجود دارد و برای رسیدن به لیست سایت های اول گوگل باید تلاش بسیاری کرد و همواره آن ها را تداوم بخشید.

برخی از مهمترین مواردی که می توانند شما را در رسیدن به رتبه های برتر گوگل کمک کنند عبارت اند از:

 • تولید محتوای یونیک (غیر کپی) و با کیفیت که مطالب ارزشمندی را به کاربران ارائه دهند.
 • رعایت اصول و نکات سئو محتوا در متن مقالات تولید
 • بهینه بودن سورس صفحات سایت
 • استفاده از داده های ابزارهایی مانند سرچ کنسول
 • تحقیق صحیح در مورد عبارات کلیدی با میزان سرچ مطلوب
 • بک لینک سازی بر اساس اصول و قواعد استاندارد
 • رعایت نکات سئو محلی
 • شناخت الگوریتم های گوگل و فعالیت مطابق با قوانین آن ها
 • استفاده از ویدیو در مواقع لازم
 • توجه به نکات تجربه و رابط کاربری
 • پرهیز از فعالیت هایی که منجر به جریمه گوگل می شوند(مانند خرید لینک های موقت)
 • و…

حالا وقتشه! اینو بخون: مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگلپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

در پاسخ به سوال چگونه در گوگل اول باشیم؟ می تواند گفت یکی از کارهایی که باید انجام دهید لینک سازی یا گرفتن بک لینک است. بک لینک سازی یکی از چندین فعالیت های مربوط به سئو سایت است که انجام آن مراحل و نکات خاص تقریبا زیادی دارد.

آیا واقعا ساختن لینک های معتبر سخت است؟ در واقع، نه، سخت نیست. حداقل نه زمانی که موضوع/صفحه/محصول شما با ارزش است. اصول کامل لینک سازی را نیز می توانید در دوره معرفی شده در قسمت بالا، به صورت جامع و کامل فرا بگیرید.

اگر واقعا شما بهترین هستید، سوق دادن کاربران به سمت لینک خودتان آسان تر است نسبت به زمانی که شما فکر می کنید که بهترین هستید!

اول شدن در گوگل از طریق ارسال ایمیل

چگونه رتبه اول گوگل شویم,چگونه صفحه اول گوگل باشیم,دریافت رتبه اول گوگل

در مقالات آینده سعی خواهم کرد جزئیات این روش را بیاورم، اینکه چگونه لینک های با کیفیت را پیدا کنیم؟ (و چگونه ایمیل های اطلاع رسانی خوبی بسازیم؟). در حال حاضر اجازه دهید فرض کنیم که شما لیستی از 50 سایت که تناسب خوبی با موضوع سایت شما دارند و ممکن است بخواهند به مطالب شما لینک بدهند را، در اختیار دارید.

شروع کنید و ایمیلی شخصی برای هریک از این سایت ها/وبمسترها بنویسید، توجه آن ها را به مطلب مورد نظر جلب کنید و از آن ها درخواست لینک کنید.

امکان دارد از نیمی از آن ها پاسخ دریافت کنید. امکان دارد ناامید شوید اما من ضمانت می دهم که اگر مطلب شما واقعا بهترین تناسب برای موضوع مورد بحث باشد، مطمئنا لینک هایی بدست می آورید و از آن مهم تر، لینک هایی با کیفیت و قدرت بالا بدست خواهید آورد که همانند موشک سایت شما را در رنکینگ به اوج می رساند.

به یاد داشته باشید بحث در مورد کمیت نیست بلکه در مورد کیفیت است و اگر توانستید که لینک های مناسب کمی پیدا کنید، بدانید که آن ها نیز باعث تولید لینک های دیگر برای شما می شوند.

فقط حواستان به رقابت موجود باشد، کارتان را ارتقا دهید و مطمئن شوید که سایت شما به فعالیت خود به عنوان بهترین تناسب با موضوع موردنظر ادامه می دهد.

هشدار

روزهای گول زدن گوگل برای رنک صفحات بالاخره تمام شد و برای ساختن ترافیک خود باید خدمتی/محصولی/مطلبی خوب و با ارزش ارائه دهید که شما را در همهمه اینترنت پایدار نگه دارد.

خبر خوب این است که مطالب ابداعی و تخصصی در حال حاضر نسبت به گذشته از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار هستند. بنابراین اگر به رقبای خود که رتبه خوبی دارند با حسادت نکاه می کنید به این فکر کنید که چگونه می توانید آن ها را از میدان به در کنید. به این فکر کنید که چگونه می توانید از آن ها بهتر باشید، در صورت یافتن پاسخ صحیح برای این سوالات، من ضمانت می کنم که رنک شما بهتر می شود.

سخن نهایی

آیا با مقاله من موافق هستید؟ از نظر شما جزء سایت های اول گوگل بودن تا چه اندازه مهم است؟ بنده همیشه علاقه مندم که نظرات شما را بدانم لذا لطفا نظرات خود را در زیر این پست بگذارید و یا با ارسال ایمیل به اطلاع بنده برسانید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

نظر شما !!